Remonty, wykończenia, DIY – gdzie szukać informacji?

W dobie rosnącej popularności portali internetowych, które w przystępny i darmowy sposób dają nam dostęp do najnowszych rozwiązań budowlanych oraz wnętrzarskich coraz częściej decydujemy się na zmiany i renowacje naszych wnętrz. Okazuje się również, że wiele z tych przeróbek możemy wykonać sami, zaś wiedza na ten temat dostępna jest na wyciągnięcie ręki.

Informacje dot. remontów, wykończeń znajdziesz na: https://budujemysami.pl/kategoria/porady/

Jest to portal służący do umieszczania na nim filmów oraz umożliwiający przeprowadzanie transmisji na żywo. Filmy umieszczone na Youtube są o różnej tematyce. W ostatnim czasie coraz częściej możemy napotkać te, które instruują nas, w jaki sposób przeprowadzić remont lub wykonać rękodzieło DIY. Produkcje te zawierają wszystkie niezbędne informacje, począwszy od listy zakupów, na szczegółowym ukazaniu czynności niezbędnych do wykonania pożądanego przez nas efektu kończąc. Twórcy tych filmów są również otwarci na kontakt z osobami korzystającymi z ich treści. Odpowiadają na pytania i pomagają w rozwianiu wszelkich wątpliwości. Często prowadzone są też transmisje na żywo, na których na bieżąco udzielane są odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Google

To wyszukiwarka internetowa mająca na celu pomaganie użytkownikom sieci w znalezieniu odpowiedzi na wszelkie pytania. Google podzielony jest na kategorie wyszukiwania, do których należą: folder o nazwie wszystko, wiadomości, wideo, grafika, mapy, zakupy, książki, loty, a także finanse. Pomaga to w usystematyzowaniu informacji zawartych w zasobach internetu, dając użytkownikom łatwość w odnalezieniu informacji na nurtujące ich tematy. Poprzez wyszukiwarkę Google możemy odnaleźć wiele instrukcji jak wyremontować coś samemu lub wykonać rękodzieło DIY. Jest to również kopalnia inspiracji i pomysłów, które odnaleźć możemy, wpisując odpowiednią frazę w folderze grafika.

Instagram

Jest to portal społecznościowy, na którym poprzez założenie profilu można przechowywać swoje zdjęcia i filmy (o krótkiej treści), a także przeglądać zasoby innych użytkowników. Instagram umożliwia również przeprowadzanie relacji z jakiegoś zdarzenia (także tych na żywo). Portal cieszy się dużą popularnością i różnorodnością profili na nim dostępnych. Wiele z nich to także te o tematyce wnętrzarskiej i budowlanej, które mogą być źródłem licznych inspiracji oraz wiedzy niezbędnej do przeprowadzenia przez nas prac remontowych. Na Instagramie odnaleźć można również wiele małych firm specjalizujących się w produkcji mebli i rzeczy niezbędnych do wyposażenia domu. Wiele z produktów, które znajdujemy na zdjęciach, są oznaczone miejscem, z którego pochodzą, znacznie ułatwiając wykonanie późniejszych zakupów.

Pinterest

Jest to portal umożliwiający udostępnianie i korzystanie z materiałów wizualnych. Można odnaleźć na nim wiele treści, które mogą pomóc nam w podjęciu decyzji z zakresu remontowych operacji. Pinterest znany jest z inspirujących zdjęć o różnej tematyce takiej jak np. wykończenia, pomysły do domu czy DIY.

Oprócz wymienionych i opisanych wyżej portali na naszą uwagę na pewno zasłużyć powinny jeszcze: Facebook, TikTok czy Homebook. Na szczególne wyróżnienie zasługuje zwłaszcza ten ostatni, gdyż oprócz licznych i inspirujących treści na temat remontów i wykończeń zawiera również spis przykładowych specjalistów, którzy wykonują prace budowlane.

Warto wspomnieć również o gazetach o tematyce budowlano – wnętrzarskich takich jak Weranda, Murator czy Architectural Digest.

Remonty, wykończenia, DIY przy tak ogromnej ilości miejsc, w których możemy szukać informacji. nie powinny zatem stanowić już problemu i źródła naszych zmartwień.

Artykuł powstał przy współpracy z: budujemysami.pl

Wojciech Kamiński

Na portalu eFakty24.pl przeszedł niezwykłą drogę od redaktora do wydawcy. Ukończył studia ekonomiczne i budownictwo. Jest na bieżąco z pojawiającymi się nowinkami technologicznymi i trendami modowymi. Poza pracą w roli redaktora, w wolnym czasie uwielbia spędzać czas na wnikliwej eksploracji Internetu oraz preferuje wymagające gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.