Co odpisać na “co tam”? Sprawdź obszerne propozycje

Co odpisać na “co tam” Sprawdź obszerne propozycje

Zwrot “co tam” jest popularnym sposobem na przywitanie się i pytanie o samopoczucie rozmówcy. Może być stosowany w różnych sytuacjach i konwersacjach, zarówno tych oficjalnych, jak i bardziej swobodnych. Jest to sposób na zademonstrowanie zainteresowania drugą osobą i wyrażenie chęci porozmawiania z nią. Natomiast wiele osób zastanawia się niekiedy nad tym, co odpisać na zwrot “co tam”? My w dzisiejszym artykule postanowiliśmy ułatwić Wam to zadanie i w poniższej części wpisu zamieszczamy gotowe odpowiedzi na “co tam”.

Co odpisać na “co tam”?

“Co tam” to pytanie, które można tłumaczyć jako “co tam u Ciebie słychać?”, “co u Ciebie słychać ciekawego?”, “jak się masz?”, lub po prostu “co słychać?”. Jest to zwykły zwrot grzecznościowy, który służy najczęściej do zapytania o samopoczucie lub aktualne wydarzenia u drugiej osoby. Odpowiedź na “co tam” może być różna i zależy od tego, co dana osoba chce powiedzieć. Można np. odpowiedzieć krótko i ogólnie, mówiąc “dobrze”, “wszystko w porządku”, “nic szczególnego”. Można także udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi, opisując to, co aktualnie się dzieje lub co ciekawego przydarzyło się w ostatnim czasie. Wszystko zależy od samopoczucia, można również zadać kontrpytanie “co tam u ciebie?”, aby zachęcić drugą osobę do rozmowy i wymiany informacji. W takiej sytuacji można porozmawiać o różnych tematach, np. o pracy, hobby, wakacjach, itp. Z kolei też pojawia się możliwość na to, aby wymienić się propozycjami, np. zaproponować wyjście na spacer, zorganizowanie spotkania. Na rzecz artykułu postanowiliśmy przygotować kilka odpowiedzi, które sugerują, co odpisać na “co tam”.

 • “W porządku, a u ciebie?” – taka odpowiedź może być niezobowiązująca, najczęściej wykorzystuje się tego rodzaju odpowiedź w przypadku, gdy chcemy tylko odpowiedzieć na pytanie i nie mamy niczego szczególnego do powiedzenia.
 • “Świetnie, mam nadzieję, że u ciebie też jest dobrze” – taka odpowiedź może być używana, jeśli mamy zamiar wyrazić nasze pozytywne nastawienie i zapytać o samopoczucie drugiej osoby.
 • “Nie jest najlepiej, ale daję radę” – taka odpowiedź może być używana, jeśli mamy zamiar powiedzieć, że nie jesteśmy w beznadziejnej sytuacji, ale nie chcemy rozmawiać o szczegółach lub szukać wsparcia.
 • “Och, sporo się dzieje” – taka odpowiedź może być używana, jeśli chcemy podzielić się z rozmówcą swoimi ostatnimi doświadczeniami i emocjami, tym samym rozwinąć naszą myśl.
 • “Nie wiem, co odpowiedzieć. Jestem trochę zmęczony/a i nie mam ochoty rozmawiać” – taka odpowiedź może być używana, w skrajnych przypadkach, w których nie chcemy rozmawiać lub nie jesteśmy gotowi/e na rozmowę. Oczywiście tego rodzaju odpowiedź najczęściej wykorzystuje się w przypadku, gdy łączy nas mocna więź i wiemy, że po takiej odpowiedzi rozmówca się nie obrazi.

Sprawdź również – Co odpisać na miłego dnia? Sprawdź obszerne propozycje

Poniżej zamieszczamy również kilka szybkich i krótkich odpowiedzi na to, co odpisać na “co tam”.

 • Wszystko dobrze, a u Ciebie?
 • Nic ciekawego, a u Ciebie?
 • Spokojnie, a u Ciebie?
 • Nieźle, a u Ciebie jak?
 • W porządku, a co u Ciebie słychać?
 • Dobrze, a u Ciebie jak minął dzień?
 • W miarę dobrze, a u Ciebie jak minął dzień?
 • Tak sobie, a u Ciebie?

Podsumowując, “co tam” to zwrot grzecznościowy, który służy do zapytania o samopoczucie lub o to, co ciekawego dzieje się u drugiej osoby. Można na nie odpowiedzieć krótko lub bardziej szczegółowo, a także zadać pytanie “co tam u ciebie?”, aby rozpocząć rozmowę i wymienić się informacjami lub propozycjami.

Reklama