Jakie telewizory są najlepsze dla miłośników gier wideo?

jakie-telewizory-sa-najlepsze-dla-milosnikow-gier-wideo

Telewizor jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu. Szeroki wybór urządzeń sprawia, że bez problemu znajdziesz odpowiedni model dopasowany do swoich potrzeb. Jesteś miłośnikiem gier komputerowych? Zastanawiasz się, jaki telewizor pozwoli na pełne korzystanie z walorów gier wideo? Już dziś poznaj nasze propozycje!

Czym kierować się podczas zakupu telewizora?

Podczas wyboru telewizora kieruj się przede wszystkim swoimi własnymi potrzebami oraz najważniejszymi parametrami. Jednym z nich pozostaje dopasowanie odpowiedniej wielkości ekranu. Odbiornik nie powinien być ani zbyt duży, ani zbyt mały. Źle dopasowany rozmiar może znacznie zmniejszyć komfort codziennej rozrywki. W przypadku największych pomieszczeń możesz zdecydować się na zakup telewizorów 60-calowych i większych. Jeśli nie jesteś pewien, jaka przekątna ekranu sprawdzi się w Twoim domu, skorzystaj z internetowych kalkulatorów.

Jeśli potrzebujesz telewizora do gamingu, kieruj się w stronę możliwie największych modeli, które zapewnią najwyższą jakość rozrywki. Najlepiej spiszą się te posiadające 55-65 cali. Szukasz najlepszych telewizorów do domu? Nie jesteś pewien, który model wybrać? Już dziś przeczytaj poradnik: https://www.mediaexpert.pl/poradniki/telewizory-i-rtv/ranking-telewizorow-ktory-wybrac i ciesz się udanymi zakupami!

Telewizor do gier wideo – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Jednym z najważniejszych aspektów pozostaje rozdzielczość obrazu, która umożliwi odbieranie niesamowitych walorów wizualnych współczesnych gier. Deweloperzy często zaskakują odwzorowaniem szczegółów oraz wyjątkowymi efektami specjalnymi. Właśnie dlatego miłośnicy gier powinni zwrócić się w kierunku modeli 4K, które odpowiadają 3840 x 2160 pikseli. Tak wybrany telewizor sprawi, że obraz zawsze będzie ostry i wyraźny.

Równie ważna jest także częstotliwość odświeżania obrazu. Wyższa wartość zapewnia żywszy i bardziej realistyczny obraz. Parametr ten opisuje bowiem częstotliwość, z jaką odświeżany jest każdy piksel na sekundę. Jest to kluczowy aspekt, odpowiadający za zachowanie odpowiedniej dynamiki. Niewielka częstotliwość odświeżania sprawi, że obraz będzie się zacinać, nie zachowując odpowiedniej płynności. Parametr nie powinien wynosić mniej niż 120 Hz.

Jakie telewizor do gier wideo wybrać?

Wybierając telewizor gamingowy, weź pod uwagę również dodatkowe udogodnienia dla graczy. Jednym z nich jest odpowiednio dopasowane menu, które ułatwia uruchamianie ulubionych gier. To właśnie w nim sprawdzisz także najważniejsze parametry techniczne, w tym liczbę klatek na sekundę oraz ustawienia kontrastu. Zwróć uwagę na to, czy sprzęt wyposażony jest w najnowszą wersję interfejsu HDMI, który umożliwi wygodne połączenie odbiornika z konsolą.

Doskonałym wyborem dla graczy może okazać się model Philips LED 55PML9008 MiniLED, który zapewnia najwyższą jakość obrazu. Na uwagę zasługuje dodatkowo innowacyjny system podświetlenia Ambilight 3, który dodaje efekt trójwymiarowości, wpływając przy tym pozytywnie na realizm scen. Wysoka częstotliwość odświeżania oraz szybki procesor zapewniają płynność nawet najbardziej dynamicznych scen. Ciekawą alternatywą będzie także 55-calowy telewizor Panasonic TX-55LX650E. Daje wysoką jakość obrazu i dźwięku, również w przypadku wykorzystywania urządzeń zewnętrznych. Co więcej, urządzenie posiada możliwość sterowania głosem.

[Wzmianka partnera]

Reklama