Czy Ashley Judd nie żyje? Sprawdzamy

Czy Ashley Judd nie żyje Sprawdzamy

Ashley Judd z powodzeniem zagrała w licznych uznanych produkcjach filmowych, takich jak “Kolekcjoner”, “Ruby w krainie szczęśliwości”, “Podwójne zagrożenie”, “Dobra wróżka”, “Missing: Zaginiony”, “Robak”, “De-Lovely”, “Barry” oraz “Norma Jean & Marilyn”. Jej wszechstronność aktorska została doceniona przez krytyków, a role, jakie odegrała, zdobyły uznanie widzów.

W filmie “Kolekcjoner” Judd zaprezentowała niezwykle przekonującą kreację, wcielając się w postać, która weszła do kanonu filmowych klasyków. Kolejne produkcje, takie jak “Ruby w krainie szczęśliwości” czy “Podwójne zagrożenie”, tylko potwierdziły jej zdolności aktorskie.

Ashley Judd – kim jest?

Ashley Judd, właściwie Ashley Tyler Ciminella, to utalentowana amerykańska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, urodzona 19 kwietnia 1968 roku w Los Angeles. Jej życie zaczęło się w artystycznej rodzinie, gdzie matka, Naomi Judd, była piosenkarką country, a ojciec, Michael Charles Ciminelli Jr., specjalistą od marketingu w wyścigach konnych.

Po rozwodzie rodziców w 1972 roku Ashley wraz ze starszą siostrą, Wynonną, wychowywała się pod opieką matki, podróżując między stanami Kalifornia, Kentucky i Tennessee. Jej młodość była pełna zmian, a w trakcie trzynastu lat uczęszczała do dwunastu różnych szkół, będąc nawet cheerleaderką. W 1986 roku ukończyła szkołę średnią Franklin High School, kontynuując naukę na University of Kentucky w Lexington, gdzie studiowała język francuski w latach 1986–90.

Kariera aktorska Ashley Judd nabrała rozpędu po przeprowadzce do Los Angeles w 1990 roku. Tam, pracując jako kelnerka w restauracji “The Ivy”, uczęszczała na zajęcia aktorstwa w Playhouse West School and Theater Company. Już rok później zadebiutowała na scenie w sztuce “Witaj w domu, żołnierzu” i pojawiła się w serialu “Star Trek: Następne Pokolenie”. Jej pierwszą rolą kinową było wystąpienie w sensacyjnej komedii kryminalnej “Kuffs” (1992).

Sukcesy teatralne, jak występ na Broadwayu w sztuce “Piknik” (1994), oraz rola w dramacie “Ruby w krainie szczęśliwości” (1993) przyniosły jej uznanie krytyków i nagrody. Kolejne filmy, takie jak “Kolekcjoner” (1997), “Podwójne zagrożenie” (1997) czy “Frida” (2002), potwierdziły jej wszechstronność aktorską.

Jej życie prywatne również przyciągało uwagę mediów, związek z Dario Franchittim przerodził się w małżeństwo w 2001 roku, jednak niestety zakończyło się rozwodem w 2013 roku. Ashley Judd to nie tylko utalentowana aktorka, ale także kobieta o bogatym życiorysie i wielu doświadczeniach.

Czy Ashley Judd nie żyje?

W lutym Ashley Judd doznała wypadku podczas swojej wyprawy do Kongo. Coś, co na początku wydawało się być zwykłym upadkiem, mogło zakończyć się tragicznie. “Na miejscu mamy mały obóz badawczy, a ja jestem tam często. Jak wiecie, jestem kobietą dziką. Wypadki po prostu się zdarzają. W ciemności uderzyłam w coś i przewróciłam się”, relacjonuje aktorka. To wydawało się być zdarzeniem, które nie groziło życiu gwiazdy. Jednakże rzeczywistość była bardziej przerażająca. Wkrótce po tym Judd wyznała szczerze: “Gdyby nie moja kongijska rodzina, wewnętrzne krwawienie zabrałoby mi życie lub straciłabym nogę.”

Dziś możemy odetchnąć z ulgą, gdyż Ashley Judd przeżyła ten dramatyczny incydent i zdrowie jej wróciło do normy. Jej życie zawisło na włosku, ale wsparcie braci i sióstr z Kongo było kluczowe. Judd podkreśla, że ​​to właśnie lokalna społeczność uratowała ją przed tragicznym skutkiem wypadku. Aktorka nie tylko przeżyła, ale również powróciła do normalności i jest zdrowa i żyje. Jej historia jest dowodem na siłę wspólnoty i determinację jednostki w pokonywaniu przeciwności losu.

Reklama