Gdzie nagrywali “Ranczo” Wilkowyje? Wilkowyje – mapa, prawdziwa nazwa

Gdzie nagrywali “Ranczo” Wilkowyje Wilkowyje - mapa, prawdziwa nazwa

Cześć! Jeśli tu jesteś, to pewnie jesteś fanem kultowego już serialu “Ranczo”! Ten polski hit podbił serca milionów ludzi i wciąż cieszy się ogromną popularnością, zarówno w kraju, jak i za granicą. Serial był emitowany w telewizji, a także można go obejrzeć na platformach takich jak TVP VOD czy Netflix. Jedną z najważniejszych cech “Rancza” była przepiękna okolica, w której kręcono serial. Warto wybrać się tam, aby zobaczyć, gdzie powstały najważniejsze sceny. Przykładowo, w miejscowości Jeruzal możemy podziwiać charakterystyczne budynki, które często widzieliśmy w serialu. To samo dotyczy całej okolicy, która jest doskonałym plenerem filmowym. Polecam wybrać się tam samochodem lub rowerem, aby zobaczyć jak najwięcej. Mimo, że od ostatniego odcinka minęło już ponad pięć lat, “Ranczo” wciąż przyciąga rzesze fanów, którzy chętnie powracają do tego kultowego serialu.

Gdzie nagrywali i kręcono Ranczo Wilkowyje?

Serial “Ranczo” został nakręcony w różnych miejscowościach, ale najbardziej znana z nich to Jeruzal, położona w gminie Mrozy, w województwie mazowieckim. To właśnie tam zlokalizowany jest rynek, gdzie można zobaczyć kościół i sklep Krystyny Więcławskiej, a także szkoły i kilka charakterystycznych budynków, które pojawiły się w serialu. Niektóre z nich znajdują się w pobliżu Jeruzala, a inne są oddalone, jak np. Dworek Lucy, który znajduje się około 200 km od Jeruzala.

Gdzie znajduje się dworek z Rancza? 

Dworek Lucy, który pojawił się w serialu “Ranczo”, znajduje się w Sokule, gminie Wiskitki, w powiecie żyrardowskim, położonym z drugiej strony Mazowsza w stosunku do Jeruzala. Sokule to pomysł na kolejną wycieczkę śladami serialu, szczególnie że warto zobaczyć pobliski Żyrardów. Obecnie dworkiem zarządza prywatny właściciel, więc zwiedzanie go nie jest możliwe. Jednak wokół Sokulskiego dworku znajduje się wiele innych miejsc, które również pojawiały się w serialu i które warto zobaczyć, takie jak miasteczko Wilkowyje czy wieś Jaktorów, gdzie kręcono sceny z charakterystyczną drewnianą chatą.

Gdzie znajduje się dom wójta z Rancza?

Siedziba wójta i Rady Gminy z popularnego polskiego serialu “Ranczo” znajduje się w miejscowości Latowicz, a konkretnie w budynku Urzędu Gminy Latowicz. Choć w serialu funkcjonuje on jako Urząd Gminy Wilkowyje, to w rzeczywistości mieści się on w Latowiczu. Oczywiście wiele innych miejsc z serialu również zostało sfilmowanych w innych lokalizacjach niż przedstawiane w fabule miejscowości, co zwiększało ich atrakcyjność dla turystów i fanów serialu. Jednym z takich miejsc jest na przykład Dworek Lucy, który w rzeczywistości znajduje się w Sokule, a nie w fikcyjnej miejscowości Wilkowyje. Jednak warto zobaczyć także inne malownicze miejscowości, w których kręcono sceny, takie jak na przykład Jeruzal, Jaktorów czy Żyrardów.

Gdzie jest kościół z Rancza?

W miejscowości Jeruzal, położonej w województwie mazowieckim, w centrum na lekkim wzniesieniu znajduje się drewniany kościół pw. św. Wiele osób kojarzy ten kościół z popularnym polskim serialem telewizyjnym “Ranczo”, gdyż wiele scen zostało w nim nakręconych. Kościół ten z pewnością zasługuje na uwagę ze względu na swoją architekturę oraz unikalne położenie. W okolicy kościoła można także zobaczyć kilka charakterystycznych budynków, które często pojawiały się w serialu. Warto zwrócić uwagę na to, że wiele scen z “Rancza” kręcono także w innych urokliwych miejscowościach, takich jak na przykład Sokule, Żyrardów czy Jaktorów. Każde z tych miejsc może stanowić ciekawą propozycję dla fanów serialu oraz turystów poszukujących piękna i historii.

Gdzie jest plebania z Rancza?

Plebania z serialu Ranczo znajduje się w miejscowości Jeruzal w województwie mazowieckim. Na planie wykorzystano autentyczną plebanię, w której nagrywano sceny zewnętrzne oraz wnętrza. Zgodnie z informacjami na stronie Parafia Jeruzal, budynek plebanii został wybudowany w 1910 roku. Na miejscu można zobaczyć sypialnię, która w serialu pełni rolę gabinetu proboszcza oraz jeden pokój, który mógłby posłużyć jako miejsce noclegowe dla jednego z wikariuszy.

Wilkowyje – prawdziwa nazwa

W serialu Ranczo, jednym z najważniejszych miejsc akcji jest fikcyjna miejscowość Wilkowyje. Jednak w rzeczywistości takiej miejscowości na mapie Polski nie ma, ponieważ jest to fikcyjna nazwa wymyślona dla potrzeb serialu. Miejscem, które pełniło rolę Wilkowyjów w serialu jest piękna i malownicza miejscowość Jeruzal, położona w województwie mazowieckim. To właśnie tam znajduje się sklep Krysi, który był jednym z ulubionych miejsc spotkań bohaterów takich jak Pietrek, Solejuk, Hadziuk i Japycz. Mimo, że Wilkowyje to fikcyjne miejsce, to Jeruzal i okolice stały się bardzo popularne wśród fanów serialu, którzy chętnie odwiedzają te miejsca i cieszą się pięknymi krajobrazami oraz zabytkami.

Wilkowyje Ranczo – mapa

Aby dobrze zaplanować podróż śladami serialu Ranczo, warto skorzystać z mapy. Mapa ta pomoże odnaleźć się w trakcie zwiedzania, wyznaczyć trasy i odkryć ciekawe miejsca, które pojawiają się w serialu. Na mapie znajdują się punkty takie jak sklep Krystyny Więcławskiej, kościół pw. św. Anny w Jeruzalu, plebania, dworek Lucy czy też siedziba wójta i Rady Gminy. Dodatkowo na mapie można znaleźć również inne ciekawe miejsca, które warto odwiedzić podczas podróży po Mazowszu. Dzięki temu, że mapa zawiera wiele szczegółowych informacji, można zaplanować trasę tak, aby nie przegapić żadnego z ważnych miejsc związanych z serialem.

Reklama