Jak zrobić slime? Szczegółowy poradnik i przepisy

Jak zrobić slime Szczegółowy poradnik i przepisy

Nowoczesne zabawki dla dzieci czasami mogą zaskakiwać. Jest tak duży wybór gadżetów dla najmłodszych, że czasami można się pogubić. Wybór zabawki na urodziny, czy święta niejednokrotnie jest wyzwaniem. Tematyczne zabawki z bajek, najnowsze hity z komiksów oraz różnego rodzaju nowinki technologiczne powodują zdezorientowanie przy próbie zakupu idealnego prezentu. 

Sprawdź również – radio Eska online gdzie słuchać?

Dzisiejsze dzieciaki kuszone są również zabawkami, a raczej gadżetami, które mogą się wydawać dla dorosłych dziwnym pomysłem. Jednak dzieci szaleją za takimi rzeczami. Różne gniotki, silikonowe kształty, które mają za zadanie rozładowanie stresu, masy do lepienia, piasek kinetyczny czy substancje przypominające silikon. Ostatnimi czasy popularność zyskuje slime, jak zrobić coś takiego?

Niektóre gadżety możemy wykonać z naszymi dziećmi w domu. Dajemy naszym pociechom podwójną radość. Po pierwsze, samodzielne wykonanie hitu z reklam dla najmłodszych, co daje wiele radości oraz posiadanie najnowszego gadżetu. 

Do takich zabawek należy slime. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, jak zrobić slime, przepisy na slime, jak zrobić slime bez kleju, jak zrobić slime bez aktywatora. Czy będzie możliwe zrobienie slime z pianki do golenia oraz jak zrobić slime z pianki do golenia bez kleju? W dalszej części wpisu znajdziesz odpowiedź na wskazane pytania.

Jak zrobić slime? Przepisy i poradnik

W takim razie, jak zrobić slime? Jak wyglądają przepisy na slime? Słysząc nazwę slime pierwsze co mamy na myśli, to coś powodującego uśmiech. I tak też jest. Slime jest pewnego rodzaju glutem do zabawy. Dzieci dosłownie oszalały na jego punkcie. Slime jest dostępny w wielu kolorach oraz rozmiarach. 

Dlatego dosyć często pojawiają się pytania, jak zrobić slime? Takiego rodzaju zabawki dla dzieci nie są najtańsze, ich wytrzymałość przez intensywność używania bywa znacznie krótsza, niż zostało to przewidziane przez producenta. 

Przepisów na slime możemy znaleźć dosyć dużo, jednak nie wszystkie będą odzwierciedlały oryginał. Odpowiedź na pytanie, jak zrobić slime może z powodzeniem uratować rodziców przed dziecięcym krzykiem i płaczem, wywołanym brakiem gadżetu. 

Jak zrobić slime Szczegółowy poradnik i przepisy

Przepis na slime nie jest trudny. W zasadzie slime możemy zrobić, wykorzystując kilka metod. Wszystko zależy od dostępnych w domu materiałów. Jednak przed przystąpieniem do pracy sprawdźcie komentarze, czy na pewno uda się zrobić slime z podanego przepisu

Poniżej przedstawiamy kilka metod na zrobienie slime m.in. z pianki do golenia czy aktywatora. 

Jak zrobić slime z pianki do golenia?

Jak wygląda zrobienie slime z pianki do golenia? Slime dosłownie bije rekordy popularności wśród dzieci. Substancja wyglądająca jak kolory glutek przyciąga dzieci oraz pobudza wyobraźnie, jak zrobić slime w domu. W składzie kupionego slime znajdują się nazwy substancji, które za dużo nam nie mówią. 

Sprawdzając, jak zrobić slime z pianki do golenia otrzymujemy bardzo proste rozwiązania. Aby wykonać slime z pianki do golenia, przygotujcie miseczkę, piankę do golenia, płyn do prania tkanin oraz klej w płynie, który w swoim składzie zawiera PVA. 

Wykonanie slime z pianki do golenia zacznijcie od zabezpieczenia miejsca pracy, aby klej nie rozlał się na stole. Następnie do miseczki wlej piankę do golenia oraz klej w proporcji 2 do 1. Ciągle mieszając dwa składniki, dodaj płyn do prania, jednak tutaj musicie kontrolować gęstość domowego slime. Ilość płynu do prania zależy od gęstości slime

Czasami pojawiają się pytania, jak zrobić slime z pianki do golenia bez kleju. Takie pytania się pojawiają, ponieważ dzieci posiadają coraz więcej alergii na różne substancje, a klej może wywoływać reakcje alergiczne. 

Wykonanie slime z pianki do golenia bez kleju gwarantuje mniejsze ryzyko, ponieważ ta zabawka nie wychodzi dzieciom z rąk. Slime jest uwielbianym gadżetem. 

Jak zrobić slime bez kleju?

Jak zrobić slime bez kleju? Jeżeli Wasze dziecko będzie chciało wykonać slime z pianki do golenia bez kleju potrzebujecie miseczkę, maseczkę do twarzy peel-off, piankę do golenia, płyn do soczewek kontaktowych, barwniki. Takie składniki w większości domów znajdziecie. Jeżeli nie macie jakiegoś składnika, zakup będzie tańszy niż gotowy slime

Następnym krokiem przy wykonaniu slime z pianki do golenia bez kleju jest wymieszanie maseczki z pianką do golenia. Kolejnym krokiem jest dodanie barwnika. To, jaki kolor wybierzecie, zależy od Was. Intensywność również możecie samodzielnie wybrać. Ostatnim składnikiem jest płyn do soczewek kontaktowych. Jednak dodając ten produkt, bądźcie ostrożni. Najlepiej jest dodawać po kropli. Maksymalnie do dwóch łyżeczek. 

Mieszając całą miksturę, należy kontrolować jej konsystencję, aby slime bez kleju nie wyszedł zbyt rzadki bądź za gęsty. Takie rozwiązania na slime bez kleju będą naturalne oraz wywołują sporo radości. 

Jest jeszcze jeden sposób, jak zrobić slime. Poniżej opisujemy, jak zrobić slime bez aktywatora. 

Jak zrobić slime bez aktywatora?

Jeżeli będziecie chcieli wykonać slime przy użyciu jedynie dwóch składników, to ta metoda będzie idealna. Tylko, jak zrobić slime bez aktywatora? Jak uzyskać pożądaną konsystencję Smile z dwóch składników?

Pomysł, jak zrobić slime bez aktywatora jest banalnie prosty. Potrzebujecie jedynie płyn do naczyń oraz mąkę ziemniaczaną. Te dwa składniki znakomicie nadają się do tego zadania. 

Jak zrobić slime Szczegółowy poradnik i przepisy

Slime wykonane bez aktywatora z mąki ziemniaczanej oraz płynu do mycia naczyń robimy, mieszając 4 łyżki mąki, oraz 4 łyżki płynu. Składniki należy dokładnie wymieszać. Jeżeli konsystencja będzie już zwarta, należy ją ugnieść w dłoniach. 
W tak prosty sposób uzyskamy domowe slime bez dodatku aktywatora.

Reklama