Piec i pompa ciepła Saunier Duval – co to za firma, opinie na forum, cennik

Piec i pompa ciepła Saunier Duval - co to za firma, opinie na forum, cennik (1)

W obecnym czasie polski rynek, przepełniony jest ogromną ilością elektronarzędzi oraz specjalistycznych urządzeń, które różnią się m.in. danymi technicznymi, krajem produkcji, ceną, wyglądem, a w konsekwencji również opiniami na ich temat. Czym powinniśmy się kierować przy zakupie urządzenia takiego jak piec gazowy czy pompa ciepła? Ceną czy jakością? A może powinniśmy wspierać polski przemysł i stawiać na tylko i wyłącznie polskie marki? 

W poniższym artykule prezentujemy markę Saunier Duval niektóre z pozycji w jej asortymencie, szczególnie skupiając się na piecach gazowych i pompach ciepła. Jakie są ich dane techniczne? Jakie opinie na temat tych produktów możemy spotkać na forum? Odpowiedzi na powyższe pytanie znajdziecie w poniższym artykule. 

Saunier Duval – co to za firma?

W takim razie co to za firma o nazwie Saunier Duval i co wskazują pojawiające się opinie klientów na forum? Przedstawiając pokrótce markę, którą bierzemy dziś pod lupę, wskazujemy, iż Saunier Duval to francuska marka, produkująca innowacyjna i przyjazne w użytkowaniu produkty. Od jej założenia w roku 1907 marka przez Charles Sauniere’a i Maurice Duval’a sukcesywnie otwierała kolejne oddziały w Europie i na świecie, w tym w 1995 r. w Polsce. Firma od początku swojej działalności produkowała oprawy do lamp gazowych, podgrzewacze wody i inne urządzenia zasilane gazem.

Od 2001 r. Saunier Duval wchodzi w skład Vaillant Group, która jest jednym z liderów na europejskim rynku kotłów wiszących. Marka była również pierwszym producentem w Europie, którego wszystkie zakłady produkcyjne posiadają certyfikat jakości ISO 9001. Najważniejsze produkty, które opatentowała marka to kocioł z zasobnikiem mikro akumulacyjnym oraz technologia ISODYN zapewniająca użytkownikom niespotykany komfort ciepłej wody.

W dalszej części wpisu przedstawimy to, jakie pojawiają się opinie na forum na temat produktów tej marki.

Sprawdź również – Piec marki Defro – testy i opinie klientów

Saunier Duval – opinie na forum

Jak wspominaliśmy wyżej, ogromna renoma i doświadczenie producenta jakim jest Saunier duval sprawia, iż proponowany przez nich sprzęt, jest wszechstronnie doceniany, a kupujący często decydują się właśnie na niego. Dzięki temu, możemy dokładnie prześledzić jakie opinie pojawiają się na jego temat na forum. 

Ogromna większość forumowiczów pozostawia pozytywne opinie na temat zakupionego sprzętu. Wskazują oni na takie kwestie jak trwałość zakupionych maszyn. Pojawia się również wskazanie na świetną obsługę klienta, zadowolenie z poziomu dostępności części zamiennych oraz serwisowania. Saunier duval to marka, która stawia na ciągły rozwój, więc warto być na bieżąco z proponowanym przez firmę asortymentem. 

Kolejne opinie dość często podkreślają szybki kontakt z serwisem i działem obsługi klienta w przypadku pojawiających się pytań.

Piec gazowy Saunier Duval – opinie klientów

Obecnie na rynku znajdziemy wiele modeli kotłów grzewczych, w tym kotłów gazowych, również marki Saunier Duval. Ceny kotłów gazowych marki zaczynają się na poziomie ok. 2 000,00 zł za podstawowy model, a cena rośnie wraz z mocą i poziomem zaawansowania technologicznego modelu. Jako przykład przedstawimy poniżej piec Saunier Duval THELIA CONDENS 25-A, którego średnia cena wynosi 4 000,00 zł. 

Dwufunkcyjna THELIA CONDENS 25 A jest reklamowana jako idealna do mieszkań lub domów z jedną łazienką i tak też wskazują opinie, jakie pojawiają się na forum. Wyposażona w wymiennik płytowy umożliwiający przepływowe przygotowanie ciepłej wody w ilości 10,4 l/min sprostać ma zapotrzebowaniu na ogrzewanie i ciepłą wodę w każdym domu. Wszystkie kotły THELIA CONDENS proponowane przez producenta wyposażone są w nowy, trwały, kompaktowy i lekki aluminiowy wymiennik ciepła. Producent wychodzi naprzeciw potrzebom wymiany modelu na nowszy i przedstawia konstrukcja nowej serii kotłów, która została przemyślana tak, aby wymiana starego urządzenia na THELIA CONDENS była szybka i łatwa.

Pompa ciepła Saunier Duval – opinie

Marka Saunier Duval posiada w swojej ofercie wiele pomp ciepła, zaś to co będzie je rozróżniać to oczywiście ich nominalna moc grzewcza. Co do zasady każdy model pompy ciepła Genia Air Mono dostępny jest w wersjach o mocy 3 kW, 5 kW, 7 kW, 10 kW lub 12 kW. System pomp Genia Air Split z kolei oferuje urządzenia o jednej z następujących mocy grzewczych: 3,6 kW, 4,9 kW, 6,7 kW, 10,2 kW bądź 11,9 kW. 

Od nominalnej mocy grzewczej zależeć będzie też cena. Analizując dostępne na rynku pompy ciepła Saunier Duval, cena poszczególnych modeli zdecydowanie przyciąga uwagę. Zestaw pompy ciepła Genia Air Split z urządzeniem o mocy 3,6 kW kosztuje ok. 27 000,00 zł. Porównujemy to do wariantu o mocy 6,7 kilowata, który jest wydatkiem na poziomie 31 000,00 zł, podczas gdy pompa o mocy 11,9 kW kosztuje aż 37 500,00 zł. W przypadku modelu Genia Air Mono, za wersję o mocy 3,6 kW zapłacimy 36 000,00 zł, 7-kilowatowy wariant wyniesie nas natomiast 39 000,00 zł, a za 12,2 kilowata mocy pompy ciepła zapłacimy aż do ok. 50 000,00 zł.

Saunier Duval Niedźwiedź Condens 18 – opinie

Niedźwiedź Condens to ostatni model kotła gazowego który przedstawimy w tym artykule. Producent wskazuje, iż seria NIEDŹWIEDŹ CONDENS to kontynuacja sprawdzonej serii kotłów charakteryzujacej sie wysoka sprawnością i niskimi kosztami eksploatacji. Za jej wyborem mają przemawiać m.in. bezproblemowa wymiana starych urządzeń typu stojącego oraz bezproblemowe dostosowania do każdego typu instalacji. Producent zapewnia również, iż dotychczasowe dodatkowe wyposażenie kotłowni moze byc zachowane, a więc wcześniej wydane pieniądze nie idą na marne. 

Saunier Duval – cennik

Warto wspomnieć, iż na swojej stronie internetowej producent udostępnia elektroniczny cennik urządzeń, dzięki któremu możemy zapoznać się z pełną ofertą produktów i rozwiązań systemowych. Poniżej wskazujemy pod jakim adresem znaleźć dokument. 

Elektroniczny cennik urządzeń Saunier Duval znajduje się na oficjalnej stronie producenta.

Artykuł powstał w wyniku przejrzenia opinii osób, które skorzystały z wyżej podanych produktów, informacje pochodzą ze wskazanych forum internetowych: poszukaj.elektroda pl, forum.muratordom pl i Ceneo. Należy pamiętać o tym, że pojawiające się opinie na forach są wystawiane przez różne osoby, w związku z tym nie można ustalić ich wiarygodności i autentyczności.

Reklama