Robert Kubica – życiorys, wiek, wzrost, waga, majątek, wykształcenie, dzieci, czy jest żonaty?

W drugim treningu WEC na torze w Sebring zespół Roberta Kubicy po raz kolejny pokazał się z dość dobrej strony. WRT sklasyfikowane zostało na szóstym miejscu w klasie LMP2 z czasem 1:50.918. Dla belgijskiej załogi uzyskał go krakowianin, który tym samym po raz kolejny był najszybszym kierowcą w samochodzie oznaczonym numerem 41. Najlepszy czas w popołudniowej sesji treningowej uzyskała JOTA z numerem 28. Za kierownicą samochodu brytyjskiej ekipy czas 1:50.326 uzyskał Pietro Fittipaldi. Był on o 0,592 s lepszy od tego, jaki zapisano przy nazwisku Roberta Kubicy. Sporo pracy czeka też polski zespół Inter Europol Competition, w barwach którego ściga się Jakub Śmiechowski. Ekipa spod Warszawy ukończyła popołudniowy trening na dziesiątym miejscu. Najlepszy w jej szeregach był Albert Costa z czasem 1:52.144. W klasyfikacji Hypercarów niezmiennie na czele znajduje się Toyota. Tym razem trening padł łupem załogi numer 7, w której bardzo dobre okrążenie pojechał Kamui Kobayashi. Przy nazwisku Japończyka zapisano wynik 1:46.954. sparafrazuj powyższy tekst na 250 słów i przedstaw co u Roberta Kubicy się aktualnie dzieje

Robert Kubica jest polskim kierowcą wyścigowym i rajdowym, który odniósł wiele sukcesów w swojej karierze. Zdobył tytuł mistrza Formuły Renault 3.5 w 2005 roku, wygrał Grand Prix Kanady oraz został mistrzem klasy WRC 2. Jest on również pierwszym Polakiem w historii, który wygrał wyścig Formuły 1. Mimo doznania poważnego wypadku kilka lat temu, nie poddał się i kontynuował swoją karierę, odnosząc kolejne zwycięstwa.

W trakcie swojej kariery Kubica ścigał się dla wielu zespołów, w tym BMW Sauber, Renault, a także w Rajdowych Mistrzostwach Świata dla zespołu M-Sport Ford. Niestety, jego karierę przerwał poważny wypadek podczas rajdu w lutym 2011 roku, który doprowadził do zakończenia jego sezonu.

Mimo poważnych obrażeń ręki, Kubica nie zrezygnował z wyścigów i po intensywnej rehabilitacji powrócił do rywalizacji. W 2017 roku zaliczył debiut w serii World Endurance Championship, a w 2018 roku powrócił do Formuły 1 jako kierowca testowy i rozwojowy dla zespołu Williams.

Robert Kubica jest uważany za jednego z najlepszych polskich kierowców w historii, a jego determinacja i ciężka praca były kluczowe w osiąganiu sukcesów na najwyższym poziomie wyścigów samochodowych.

Robert Kubica – życiorys

Robert Kubica, urodzony w 1984 roku w Krakowie, jest znanym polskim kierowcą wyścigowym. Jego przygoda z wyścigami rozpoczęła się w wieku 6 lat, kiedy to zaczął ścigać się na gokartach. Już jako 10-latek został mistrzem Polski juniorów, a ten wyczyn wielokrotnie powtórzył. W latach 90. Kubica stał się mistrzem Włoch, a w 2001 roku zadebiutował w Formule Renault 2000 Eurocup. Dwa lata później brał udział w Formule 3 Euroseries.

W roku 2005 Kubica wziął udział w testach Formuły 1 w stajni firmy Renault, a wkrótce potem podpisał kontrakt z BMW Sauber. Początkowo pełnił rolę trzeciego kierowcy, ale szybko awansował do grona czołowych kierowców swojego zespołu. W 2010 roku Kubica zaczął ścigać się w zespole Renault F1, jednak jego kariera została przerwana w tragicznych okolicznościach.

6 lutego 2011 roku podczas Ronde di Andora Kubica doznał poważnych obrażeń wypadając z drogi i uderzając w barierki. Operacja ratująca mu życie trwała siedem godzin, a kierowca musiał przejść długą i trudną rehabilitację. Niestety, mimo starań, nie udało mu się powrócić do startów w wyścigach Formuły 1 na miarę swoich możliwości.

Jednak Kubica nie poddał się i kontynuował karierę w rajdach samochodowych. W listopadzie 2017 roku wrócił do pracy jako kierowca testowy w Formule 1, tym razem dla zespołu Williams. W 2018 roku Kubica powrócił do Formuły 1 jako kierowca wyścigowy dla Williamsa, jednak sezon okazał się bardzo trudny dla zespołu i dla samego Kubicy.

Robert Kubica jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich kierowców wyścigowych. W swojej karierze odniósł wiele zwycięstw i zdobył tytuł mistrza Formuły Renault 3.5 w 2005 roku. Pomimo poważnych obrażeń, jakie doznał w wypadku, nie poddał się i kontynuował swoją karierę w wyścigach samochodowych.

Robert Kubica – wiek, wzrost, waga

Robert Kubica urodził się 7 grudnia 1984 roku w Krakowie, co oznacza, że obecnie ma 38 lat. Jego wzrost wynosi 184 cm, co w połączeniu z jego umiejętnościami kierowcy sprawia, że jest wysokim i silnym zawodnikiem. Jego waga to 76 kg, co jest dobrym wskaźnikiem dla kierowcy wyścigowego.

Od najmłodszych lat Kubica wykazywał talent do kierowania pojazdami, co zauważył jego ojciec, który wprowadził go w świat kartingu. Już w wieku 10 lat został mistrzem Polski juniorów w kartingu, co zapoczątkowało jego dalszą karierę. Po sukcesach w kartingu, Kubica zaczął startować w wyścigach samochodowych i szybko zdobył tytuł mistrza Włoch. W kolejnych latach startował w Formule Renault 2000 Eurocup, a potem w Formule 3 Euroseries.

Sprawdź również – Piotr Gruszka – wiek, wzrost, dzieci, żona, co teraz robi, gdzie mieszka?

Robert Kubica – czy jest żonaty?

Robert Kubica jest znany przede wszystkim ze swojego talentu w wyścigach samochodowych, a nie z życia prywatnego. Kierowca przez długi czas był związany z Edytą, ale nigdy nie zdecydował się na oficjalne ogłoszenie swojego związku. Media spekulowały na temat ich związku, ale Kubica nie komentował tych informacji.

Obecnie nie wiadomo, czy Robert Kubica jest żonaty lub w związku. Kierowca jest bardzo skupiony na swojej karierze i nie chce, aby życie prywatne wpływało na jego sukcesy na torze. Nie zdradza szczegółów na temat swojego życia osobistego i unika dzielenia się tym z mediami.

Jego fani często pytają się o to, czy jest żonaty lub czy ma dziewczynę, ale Robert Kubica konsekwentnie odpowiada, że nie chce mówić na ten temat. Kierowca skupia się na swoich celach sportowych i stara się odnosić sukcesy na torze.

Robert Kubica – majątek

Według informacji podanych przez se.pl, Robert Kubica zarobił około 30 milionów złotych w swoim najlepszym sezonie kariery w 2010 roku. Obecnie, za sezon 2019, kierowca ma zarobić 570 tysięcy dolarów, co plasuje go na 15. miejscu w rankingu ogólnych zarobków. Jego partner z zespołu, George Russel, zarabia znacznie mniej, bo tylko 180 tysięcy dolarów. Z kolei Alexander Albon z zespołu Toro Rosso ma otrzymać 170 tysięcy dolarów.

Mimo to, według nieoficjalnych źródeł, majątek Roberta Kubicy szacowany jest na około 60-100 milionów złotych. Kierowca posiada liczne luksusowe pojazdy oraz wiele apartamentów. Kubica słynie z miłości do samochodów i posiada takie modele jak Lamborghini Aventador, Porsche 911 GT3 RS czy BMW M3 E92. Jego bogactwo zdobywał nie tylko z wynagrodzeń za starty w wyścigach, ale także z działań w biznesie i z inwestycji w nieruchomości.

Zarówno w kraju, jak i na świecie, Robert Kubica cieszy się dużym uznaniem w środowisku motoryzacyjnym, co zapewne przekłada się na korzystne umowy i kontrakty z firmami. W przeszłości kierowca współpracował z takimi markami jak Lotos, PKN Orlen, BMW, czy Renault.

Robert Kubica – wykształcenie

Robert Kubica nie ukończył szkoły średniej i nie zdawał matury, co jest często przypominane przez media podczas egzaminów dojrzałości. Kubica rozpoczął naukę w liceum, ale po pierwszej klasie zdecydował się wyłącznie na sportowe obowiązki. Jego rodzice wspierali tę decyzję i nie czynili mu z tego powodu żadnych zarzutów. Obecnie nie ma informacji na temat kontynuowania przez Kubicę jakiejkolwiek formalnej edukacji.

Robert Kubica – dzieci

Robert Kubica, 35-letni kierowca wyścigowy, wyznał, że choć bardzo lubi dzieci, to nie posiada swoich własnych. Kubica przyznał, że jeszcze nie zdecydował się na ten krok, ponieważ ma swoje lata. Zaznaczył jednak, że zaczyna myśleć o założeniu rodziny. Mimo upływu lat i stabilnej kariery w sporcie, Kubica nie posiada jeszcze dzieci.

Sprawdź również – Rafał Sonik – wiek, wzrost, żony, majątek, wykształcenie, przedsiębiorstwa, kim jest?

Co u Kubicy?

W drugim treningu WEC na torze w Sebring Robert Kubica wraz z zespołem WRT uzyskali czas 1:50.918, co dało im szóste miejsce w klasie LMP2. Krakowianin po raz kolejny był najszybszym kierowcą w samochodzie oznaczonym numerem 41. Niemniej jednak, najlepszy czas w treningu uzyskała ekipa JOTA z numerem 28, za kierownicą której siedział Pietro Fittipaldi i uzyskał czas 1:50.326, co było o 0,592 s lepsze niż czas Kubicy.

Polski zespół Inter Europol Competition, w barwach którego ściga się Jakub Śmiechowski, ukończył trening na dziesiątym miejscu. Najlepszy czas w tej ekipie osiągnął Albert Costa z wynikiem 1:52.144.

W klasyfikacji Hypercarów zdominowanej przez Toyota, zwycięzcą drugiego treningu została załoga numer 7 z Kamui Kobayashi za kierownicą, któremu udało się uzyskać czas 1:46.954.

W sumie, Robert Kubica i zespół WRT znowu pokazali dobrą formę na torze w Sebring, co może przynieść im sukces w nadchodzących zawodach. Oczekuje się, że polska ekipa będzie nadal rywalizować na najwyższym poziomie w klasie LMP2.

Reklama