Wokalista Kortez – wiek, życie prywatne, koncerty 2022, z żoną, najnowsza płyta

Wokalista Kortez - wiek, życie prywatne, koncerty 2022, z żoną, najnowsza płyta (1)

Wiele z nas zapewne zastanawia się kim jest Kortez. Jest to aktualnie jeden z popularniejszych w Polsce muzyk, wokalista, gitarzysta, kompozytor, puzonista a także pianista. Hit pod tytułem “Hej Wy” pozwolił mu zasłynąć solowo, a wyświetlenia tej piosenki to na chwilę obecną ponad 56 milionów. Piosenka ta czterokrotnie pokryła się platyną, co mówi samo za siebie. Kolejny utwór, który przyczynił się do jego rozpoznawalności to “Początek” nagrany razem z zespołem Męskie Granie.

Sprawdź również – kim jest Jan Jasiński?

Każdy kojarzy go jedynie z ksywki, ale pewnie większość nigdy nie zastanawiała się jak tak naprawdę się nazywa. Prawdziwe imię i nazwisko Korteza to Łukasz Federkiewicz. 

Zaczynając od samego początku, Kortez gry na fortepianie i puzonie zaczął uczyć się już w czasach szkolnych, a konkretnie w szkole muzycznej w Krośnie. Później kontynuując swoją muzyczną przygodę do swojej kolekcji umiejętności dołączył również grę na gitarze, czego nauczył się w 2013 roku. Na tym się jednak nie skończyło. Ukończył kierunek “Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Kortez – wiek

W jakim wieku jest wokalista Kortez i co się stało z jego żoną? Wiek Korteza to na chwilę obecną 33 lata. Urodził się on 24 czerwca 1989 roku w Krośnie, a wychował się w domu rodzinnym w Iwoniczu.

Wokalista Kortez - wiek, życie prywatne, koncerty 2022, z żoną, najnowsza płyta (1)

Dążąc cały czas do spełnienia swoich marzeń w 2013 roku, będąc w młodym wieku, czyli mając dwadzieścia cztery lata wziął udział w precastingu do słynnego wtedy programu telewizyjnego o nazwie “Must Be The Music”, którego nie udało mu się przejść z powodzeniem. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, ponieważ został tam zauważony przez szefa wytwórni Jazzboy Records, a już niecały rok później podpisał kontrakt płytowy. Prace nad nim miały przebiegać pod opieką Olka Świerkota, polskiego producenta i muzyka. Od tamtego czasu powstają niesamowite utwory Korteza, które możemy usłyszeć w radiu po dziś dzień. Znamy wiek Kortez, w dalszej części wpisu sprawdzimy, co się stało z żoną, sprawdzimy, jak przebiega jego życie prywatne i słów kilka poświęcimy na omówienie  trasy koncertowej 2022.

Kortez z żoną

Co się stało z żoną Korteza? O żonie Korteza nie znajdziemy zbyt wiele informacji w internecie. W zasadzie jest praktycznie całkowicie anonimowa. Nie wiemy o niej nic. Wiemy natomiast, że Kortez z żoną poznali się na jej osiemnastych urodzinach, zakochali się w sobie, wzięli ślub, o którym również nie ma w sieci żadnych informacji, a już w 2012 roku na świat przyszedł ich syn Jonatan, oczko w głowie ojca. 

W wielu swoich piosenkach nawiązuje do tego, jak bardzo kocha swoje dziecko. Jedna z nich, zatytułowana “Joe” została zadedykowana właśnie jemu. Niestety, w 2017 roku Kortez z żoną rozwiedli się. Wszystko odbyło się bez rozgłosu i bez obwieszczania całemu światu szczegółów. Nie przeszkodziło to jednak Łukaszowi w dobrych kontaktach z synem. Wypowiadając się publicznie zawsze sugeruje, że stara się spędzać jak najwięcej czasu z Jonatanem i rozwód nie ma tutaj nic do rzeczy.

Kortez – życie prywatne

Tak jak już zostało opisane szczegółowo w poprzednim akapicie, Kortez ma syna z byłą małżonką, który na chwilę obecną ma już około dziesięciu lat. Piosenkarz prawdopodobnie bardzo ceni sobie nieformalność, ponieważ o jego życiu prywatnym w internecie nie ma zbyt wiele informacji. Ba! Nie ma ich prawie wcale. 

Chwilowo nie wiadomo nic na temat tego, czy Federkiewicz ma jakąś partnerkę. Wiadomo na pewno, że skupił się głównie na synu i karierze, co można stwierdzić po ilości wydanych piosenek.

Kortez – najnowsza płyta

Najnowsza płyta Korteza, “Mini Dom”, ukazała się 21 września 2018 roku. Wydana została przez wydawnictwo Jazzboy, a producentem, który pracował podczas tworzenia płyty był Olek Świerkot. Nagrywana była na przełomie lat 2017-2018, czyli niedługo przed tym, jak ujrzała światło dzienne. 

Lista utworów zawiera 7 piosenek, m.in. “Mój Dom”, czy “Stare Drzewa”. Najpopularniejsza z nich jednak to przebój zatytułowany “Hej Wy”, którego temat był poruszany już na samym początku. Sporo nagrań z tej płyty doszło do pierwszego miejsca na OLiS’ie, co jest bardzo dużym osiągnięciem, dzięki któremu m.in. album uzyskał status platynowej płyty. Kolejnym miłym zaskoczeniem była nominacja piosenki “Stare Drzewa” do Fryderyka 2019.

Kortez 2021/22 – bilety na koncerty

Gdzie można nabyć bilety na koncerty w 2022? Korteza Koncerty Korteza cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na forum ludzie wypowiadają się o nich w bardzo pozytywny sposób. Często utożsamiają się ze słowami śpiewanych przez niego piosenek. Uważa się, że jego koncerty nie są przeznaczone dla konkretnej grupy wiekowej, każdy będzie się tam czuł niesamowicie. Bilety na jego występy w 2021 roku wyprzedały się w mgnieniu oka. 

Wokalista Kortez - wiek, życie prywatne, koncerty 2022, z żoną, najnowsza płyta (1)

Jeśli chodzi o 2022 rok, zaplanowana jest trasa koncertowa po Polsce o nazwie “Holiday Tour 2022”. Część trasy już za nim, natomiast większość koncertów nadal jest w sprzedaży, a bilety można kupić już od 89 zł. Najbliższe zaplanowane imprezy mają odbyć się w Sopocie, Koszalinie i Kętrzynie, dlatego warto śledzić sprzedaż wejściówek na te imprezy i nie zwlekać, bo mogą się one bardzo szybko wyprzedać.

Reklama