Arlento – opinie na forum, co to za sklep, zwroty, oszuści?

Arlento - rzetelne opinie na forum, co to za sklep, zwroty, oszuści (1)

Czasy pandemii Covid19 sprawiły, że nasze społeczeństwo musiało w diametralny sposób zmienić swoje nawyki. Chodzi tutaj m.in. o wykonywanie zakupów przez Internet. Dla wielu przedsiębiorców był to dość ciężki okres, ponieważ te firmy i sklepy, które nie podążały za musem, jakim było przeniesienie swojej działalności do Internetu, po prostu nie podołały i zbankrutowały. Z drugiej strony trzeba przyznać, że większość sklepów internetowych przeżyło istny bum.

Ten czas sprawił, że w niezwykle krótkim czasie, w sieci pojawiło się tysiące sklepów online, które oferowały najprzeróżniejsze dobra w tym m.in. odzież, buty, elektronika, meble, artykuły spożywcze i wiele innych akcesoriów. Na łamach naszego portalu, opisywaliśmy wiele nowo powstałych sklepów takich, jak chociażby Shein, Sandbella, Miasesy czy Cicory. Ostatnio dość głośno mówi się o sklepie Arlento. W związku z tym postanowiliśmy przyjrzeć co to za sklep i sprawdzić, jakie pojawiają się opinie na jego temat w Internecie. Dodatkowo przeanalizujemy również pojawiające się opinie na Google, sprawdzimy również jak wyglądają zakupy, zwroty i czas dostawy. Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Arlento – co to za sklep?

W takim razie, co to za sklep Arlento i co jest powodem tego, że opinie na forum odnoszą się do tego, że są to oszuści? Zanim przejdziemy do omówienia tej kwestii, warto poruszyć temat związany z bezpieczeństwem w Internecie. Przede wszystkim czasy Pandemii Covid19 sprawiły, że rynek online przeżył istny boom zakupowy, natomiast była to również okazja do tego, aby pojawiło się w sieci wielu oszustów, którzy powzięli za cel nieświadomych niczego klientów. Takie sklepy najzwyczajniej w świecie pobierały z góry opłatę za określony towar, a następnie jakikolwiek kontakt się urywał, a co za tym idzie, nie było możliwości na to, aby wykonać zwrot, a tym bardziej nie otrzymywało się żadnej informacji o czasie dostawy. Jak jest w przypadku sklepu internetowego Arlento?

W odpowiedzi na pytanie „co to za sklep?” Arlento to firma, o której krąży wiele opinii na forum i na Google. Sklep internetowy marki Arlento oferuje swoim klientom najróżniejszą odzież, począwszy od bluz, butów, kurtek, bielizny, a kończąc nawet na zegarkach. Co warto podkreślić, sklep Arlento posiada dość rozbudowaną ofertę, co sprawia, że w ten sposób zyskuje dość przychylne opinie na forum, ponieważ osoba, która chciała zakupić w Arlento jeden produkt, może wybierać spośród setek innych i dokonać większych zakupów, a dostawa będzie w cenie jednego zakupionego. Oczywiście można tutaj podkreślić fakt, że Arlento jako sklep internetowy z odzieżą tak naprawdę nie wyróżnia się zbytnio od pojawiającej się konkurencji, ponieważ oferuje dość podobne produkty i zasadę działania.

Na stronie głównej Arlento znaleźć można zapis, który wskazuje, że dla tej marki najważniejszą rzeczą jest to, aby klient był usatysfakcjonowany wykonywanymi zakupami. W związku z tym, jak można zauważyć na ich stronie, Arlento przykłada szczególną uwagę do tego, aby oferowane przez nich produkty, wyróżniały się wysoką jakością. Jaka jest rzeczywista prawda w tym przypadku?

Sprawdź również – Dstreet – opinie na forum, dostawa, kody rabatowe, co to za sklep?

Arlento – opinie o sklepie na forum

Zatem, jakie pojawiają się opinie klientów o sklepie na forum i dlaczego pojawia się tak dużo negatywnych wpisów w Internecie na temat Arlento? Wcześniej wskazaliśmy fakt, że Arlento jest sklepem jak każdy inny, natomiast chcielibyśmy dokładnie przedstawić do czego nawiązują pojawiające się opinie na forum i słów kilka dodać od siebie na ten temat. Przede wszystkim na wstępie warto dodać, że opinie na forum o sklepie Arlento w głównej mierze dotyczą czasy wysyłki i problemu związanych ze zwrotem zakupionego towaru, w tym przypadku często dostrzec można frazę „oszuści”. Na tym etapie warto dodać, że wg Polskiego prawa konsumenta jasno można wskazać, że każdemu konsumentowi przysługuje prawo do odstąpienia od umowy i termin ten określany jest na 14 dni. Jak jest w przypadku sklepu internetowego Arlento?

Co jeszcze wskazują pojawiające się opinie na forum? Przede wszystkim w sieci dostrzec można również wpisy, które jasno wskazują, że Arlento to sklep internetowy, który jest oparty na prostym modelu biznesowym zwanym „dropshipping”. Czym to dokładnie jest i na czym polega? Chodzi tutaj o to, że jest model biznesowy, a bardziej logistyczny, który po prostu omija zbędne koszty związane z magazynowaniem towaru, w związku z tym cała sprzedaż odbywa się przez Internet. Oczywiście każdy skrobie rzepkę jak może, natomiast problem pojawia się w momencie, w którym po prostu sklep omija najważniejsze aspekty związane z dbaniem o satysfakcję klienta, w przypadku Arlento, opinie jasno wskazują, że czas dostawy jest naprawdę długi.

Arlento – opinie na Google

Opinie na Google to świętość, to właśnie dzięki życzliwości innych osób, na forum dostrzec można rzeczywistość i panującą prawdę, która odnosi się do różnych oszustów internetowych, którzy prowadzą sklepy internetowe i oferują różne dobra. W przypadku Arlento, opinie na Google są dość rozbieżne, oczywiście pojawia się liczna grupa osób, która po prostu otrzymała to co zamawiała na sklepie i podczas zakupów w ich przypadku nie pojawiały się żadne problemy. Z kolei z drugiej strony ustawia się rzesze innych klientów, którzy wystawiają negatywne opinie na forum i pod wpływem emocji oczerniają i wyłowić można frazy „oszuści” z ich ust.

Oczywiście warto dodać, że ciężko w sieci zweryfikować to, czy jakaś opinia jest prawdziwa czy nie, z drugiej strony taki wpis może zostawić każda osoba i najczęściej tutaj wpływ ma konkurencja, która po prostu chce stworzyć zły opis takiej marce. Problem pojawia się wtedy, gdy takich opinii na Google jest cała masa, wtedy może zapalić się lampka nad głową. O Arlento opinie na Google najczęściej odnoszą się do problemu ze zwrotami towaru i czasie dostawy. Kolejną kwestią jest również zwrot wykonanego przelewu, tutaj można wskazać sytuację na forum, która określa to, że na zwrot pieniędzy oczekiwano powyżej 60 dni. Na samym końcu można również bardzo kiepski kontakt z biurem obsługi klienta, mówi się, że kontakt jest tak właściwie zerowy.

Sprawdź również – Airycloth – opinie na forum, sukienki, dostawa, zwrot, co to za sklep internetowy?

Arlento – oszuści, o co chodzi?

Łatwo jest kogoś nazwać oszustem, tym bardziej w Internecie, gdzie jesteśmy anonimowi. „Oszuści” takie właśnie słowa dość często znaleźć można w opiniach wystawianych przez klientów o sklepie Arlento na forum. Przede wszystkim wyżej już wskazaliśmy, do czego najczęściej odnosiły się pojawiające się wpisy i komentarze i najczęściej to właśnie tego rodzaju sytuacje sprawiają, że z ust klientów wydobywają się takie ostre słowa.

Nie chcemy nikogo zachęcać ani zniechęcać do tego, aby wykonywać zakupy tu czy tam. Przede wszystkim naszym zadaniem było skatalogować pojawiające się opinie na forum i je przedstawić w formie artykułu, aby po prostu otworzyć umysł, na jakiej zasadzie działają tego rodzaju sklepy internetowe. My od siebie możemy również dodać fakt, że struktura techniczna sklepu Arlento jest na dość kiepskim poziomie, wyróżnia się masa błędów nie tylko technicznych, ale brak gdzie nie gdzie opisów produktowych, a to w niektórych przypadkach powoduje niechęć.

Arlento – zwroty, czas dostawy

Zwroty i czas dostawy to tematy, które najczęściej poruszane są na forum przez niezadowolonych klientów. Wykonywanie zakupów online, w głównej mierze odzieży czyli spodni, kurtek, bluz czy bielizny ma pewną wadę. Chodzi tutaj o to, że często jest problem z trafieniem z odpowiednim rozmiarem. Zakupiony towar, które wydawał się na początku odpowiedni, w rzeczywistości okazuje się albo za mały albo za duży. W tym czasie niestety czeka nas jedynie zwrot towaru do sklepu. Jak sytuacja wygląda w Arlento?

Na stronie głównej sklepu internetowego znajduje się osobna kategoria, która poświęcona jest zwrotom i czasu dostawy. Tutaj kwestia jest jasna, Arlento informuje klientów, że większość zamówień jest realizowana od 7 do nawet 15 dni, co jest dość niestandardowym czasem. Dodatkowo podkreśla również fakt, że czas ten może wynieść nawet 60 dni co jest absurdem. W przypadku zwrotu, klienci mają czas do 14 dni na odstąpienie od umowy kupna.

Arlento – kontakt

Każdy szanujący się sklep internetowy dba o to, aby klient był zawsze zadowolony ze swoich zakupów, w związku z tym kontakt jest ważną częścią integralną z klientem konsumentem. W tym przypadku Arlento kuleje w tym temacie – opinie na forum wskazują, że kontakt jest praktycznie zerowy i nie istnieje. Jak wygląda to w rzeczywistości? Przechodząc do ubogiej zakładki Arlento, znajduje się krótka adnotacja, która wyjaśnia, że czas odpowiedzi wynosi do 48h. Postanowiliśmy to przetestować, i czas odpowiedzi wynosił 75h!

Artykuł powstał w wyniku przejrzenia opinii osób, które skorzystały z wyżej podanych usług czy produktów, informacje pochodzą ze wskazanych forum internetowych: zapytaj.onet pl, wykop i Facebook. Należy pamiętać o tym, że pojawiające się opinie na forach są wystawiane przez różne osoby, w związku z tym nie można ustalić ich wiarygodności i autentyczności.

Reklama