Fortum gaz – opinie o firmie, jak wygląda odstąpienie od umowy?

Fortum gaz - opinie firmie, jak wygląda odstąpienie od umowy

Fortum gaz to firma, która jest pochodzenia skandynawskiego – czyli pochodzi z Finlandii. Jest to przede wszystkim spółka, która specjalizuje się w energetyce przemysłowej. Fortum gaz swoją działalność prowadzi już od 1998 roku, z kolei pakiet większościowy tej spółki posiada skarb państwa Finlandii. To na co warto zwrócić uwagę, to olbrzymi zasięg prowadzonej działalności, przede wszystkim Fortum gaz jest obecny w ponad kilkunastu państwach, w tym m.in. w naszym kraju – w Polsce. 

Sprawdź również – Inter Cars opinie klientów

W sieci pojawia się wiele opinii na temat tej firmy, dość często pojawiają się wpisy, które odnoszą się do tego, że są to „oszuści” oraz często pojawiają się problemy z odstąpieniem od umowy gazu. Jaka jest prawdziwa rzeczywistość tej firmy? Czy komentarze o tym, że są to oszuści są prawdziwe? Jak wygląda odstąpienie od umowy gazu? W dalszej części wpisu odpowiemy na te pytania

Fortum gaz – opinie o firmie

W związku z tym, jakie pojawiają się opinie klientów na forum o firmie Fortum gaz? Przechodząc na oficjalną stronę przedsiębiorstwa, ukazuje nam się informacja o tym, że Fortum posiada w swojej ofercie dość obszerne portfolio usług, które dotyczą m.in. branży energetycznej, tym samym zyskuje dość przychylne opinie. Jednak mimo wszystko pojawiają się opinie o tym, że są to „oszuści” i naciągacze, w dalszej części wpisu sprawdzimy, co jest tego przyczyną.

W Polsce Fortum gaz posiada innowacyjną oraz ekologiczną elektrociepłownię, która została wybudowana dwanaście lat temu. Fortum gaz posiada jedyną taką w Europie Centralnej elektrociepłownię, która zlokalizowana jest w Częstochowie. Z kolei w 2016 roku Fortum zdecydował się na kolejną, podobną inwestycję o wartości około miliarda złotych, tym razem w Zabrzu.

Fortum gaz - opinie firmie, jak wygląda odstąpienie od umowy

Opinie o Fortum gaz są dość rozbieżne, jednak warto brać pod uwagę fakt, iż dzięki tym inwestycjom, przedsiębiorstwo zapewniło kilka tysięcy nowych miejsc pracy. Fortum gaz w początkowej fazie swojego istnienia na polskim rynku dostarczała swoim klientom ciepło, przez wiele lat swojej działalności klienci dość przychylnie wypowiadali się o firmie wystawiając tym samym pozytywne opinie. Przełom nastąpił w 2016 roku, w którym Fortum rozpoczął niezależną produkcję energii elektrycznej i tym samym zaczęła dostarczać gaz ziemny.

Jakie jeszcze pojawiają się opinie na forum o Fortum gaz? Wiele opinii wskazuje to, że Fortum charakteryzuje się tym, iż jest firmą proekologiczną, która aktywnie bierze udział w ochronie środowiska i otwarcie o tym komunikuje swoich klientów. To na co warto zwrócić uwagę, jest fakt, że Fortum dostarcza klientom energię, która jest wytwarzana z odnawialnych źródeł. Dodatkowo przychylne opinie pojawiają się ze względu na prowadzoną długoletnią działalność w Polsce. Przeszukując internet, natknąć się można również na opinie, które wskazują to, że Fortum gaz oferuje dość przystępne ceny energii, dodatkowo opinie podkreślają to, że przedsiębiorstwo posiada wykwalifikowany personel oraz obsługę klienta. W dalszej części wpisu sprawdzimy, dlaczego niektóre opinie wskazują to, że Fortum to „oszuści” oraz wyjaśnimy, jak wygląda odstąpienie od umowy gazu.

Fortum gaz – oszuści?

Fortum gaz to „oszuści” – skąd pojawiają się takie wpisy? Jak wygląda odstąpienie od umowy? Wyjaśniamy! Przede wszystkim tak, jak w przypadku każdej większej firmy, przeważnie pojawiają się zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. W tym przypadku mowa o Fortum gaz i wpisów o tym, że są to „oszuści”. Czy to prawda?

W sieci od dawien dawna krąży pewna historia, która opowiada o kliencie, który został oszukany przez przedstawiciela, który podawał się za pracownika firmy. Oszust wykorzystując nieuwagę klienta, zaproponował podpisanie umowy o niższej, atrakcyjnej cenie ogrzewania. Oczywiście cała historia być może została skonstruowana przez nieuczciwą konkurencję, dlatego warto pamiętać o tym, aby nie tylko zapoznać się z dostępnymi opiniami panującymi w internecie, czytaniu recenzji, ale przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy zapoznać się dokładnie z jej treścią po to, aby uniknąć w przyszłości przykrych niespodzianek i wpisów o tym, że Fortum gaz to „oszuści. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jak wygląda odstąpienie od umowy gazu.

Fortum gaz – odstąpienie od umowy

W takim razie, co warto wiedzieć przed odstąpieniem od umowy gazu? Jak wygląda taki proces odstąpienia od umowy? Tak jak jest zapisane w ogólnej ustawie, każdy klient, który podpisał umowę na odległość, w biurze obsługi klienta bądź poza nim, ma pełne prawo do odstąpienia od podpisanej umowy bez przyczyny, termin ten wynosi 14 dni. Cały proces to inaczej zwane prawo do namysłu. W przypadku osób, które mają ukończone 60 lat, termin odstąpienia od umowy, wynosi 30 dni. Najczęściej odstąpienie od umowy powinno być złożone na piśmie, w celach dowodowych.

Reklama