Portal do Netheru – wymiary, jak zbudować i zrobić? Poradnik do Minecraft

Portal do Netheru – wymiary, jak zbudować i zrobić? Poradnik do Minecraft

Minecraft to gra, która zyskała olbrzymią popularność dzięki nieograniczonym możliwościom, jakie oferuje. Rozgrywka umożliwia popisywanie się kreatywnością, czy też wspiera te najtrudniejsze do realizacji pomysły. Poza obszernym światem, w grze znajduje się alternatywny wymiar zwany – Nether. Ten wymiar jest alternatywą do Overworld . Problem pojawia się w momencie, kiedy chcemy dostać się do Netheru. Jeżeli chcemy dostać się do tego wymiaru, należy wykonać specjalny portal, w tym przypadku musisz mieć odpowiednią ilość obsydianu, a na końcu aktywować portal ogniem. Portal do Netheru wymaga pewne, minimalne rozmiary, z kolei nie ma żadnej określonej granicy, jeżeli chcielibyśmy ją bardziej rozbudować. W ten sposób kreatywni gracze Tworzą niezwykle ciekawe budowle. W dalszej części wpisu, wyjaśnimy czym dokładnie jest portal do Netheru, jakie wymiary są wymagane i jak zbudować, zrobić portal do Netheru w Minecraft.

Portal do Netheru

W takim razie czym dokładnie jest Nether? Jest to piekło w grze, w edycji na konsole nazwa to Otchłań. Jest to drugi, umieszczony w grze Minecraft wymiar, charakterystyką tego wymiaru jest piekło. To, co warto wiedzieć o Netherze, to z jakich skał się składa ten wymiar, wymienia się dwie płyty. Pierwsza z nich znajduje się na wysokości około 7 klocków, z kolei następna na wysokości 124-129. Ściany zawierają jasnogłaz, na wskazanym poziomie, czyli Y=31, można znaleźć ocean lawy.

Sprawdź również – jak zdobyć darmowe spiny Coin Master?

Ten straszny wymiar w Minecraft otrzymał w aktualizacji 1.16 swoje unikatowe biomy, wymienia się kolejno:

·        Pustkowia – jest to biom, który składa z netherracku, dodatkowo znajduje się żwir, piasek dusz i rudy złota i kwarcu. Na tym poziomie generuje się ocean lawy, grudy jasnogłazu, ruiny budowli.

·        Dolina Dusz – drugi Netherowy biom. Znajdują się w nim piaski dusz i gleby dusz. Po tym obszarze często pojawia się Ghast. Jest to jeden z trudniejszy biomów, dlatego że gleba i piasek dusz działa na zasadzie spowalniania naszej postaci, z kolei Ghasty atakują na odległość.

·        Szkarłatny las – ten biom charakteryzuje się bujną roślinnością, dodatkowo napotkać można na niej szkarłatne grzyby. Grzyby te zawierają światło grzyby i lamentorośla.

·        Spaczony las – czwarty biom to następny wymiar, w którym znajduje się gęsta roślinność. Jedyne moby, jakie można spotkać na tym poziomie są Endermany, w tej części biomu pojawiają się częściej niż zwykle.

·        Bazaltowa Delta – ostatni biom w Netherze, znaleźć można w nim głównie bazalt i czernit. W tym wymiarze pojawiają się różne budowle i fortece Netheru, dodatkowo znaleźć można bogate w kwarc, jaskinie. Bazaltowa Delta to niebezpieczny biom w Netherze, dlatego że jest w niej wiele wrogów i lawy. 

Jeżeli chcemy dostać się do jednego z tych biomów, najpierw należy stworzyć portal. W takim razie jak zrobić portal do Netheru w Minecraft? Do jego budowy potrzebujemy obsydianu i krzesiwa. Jak pozyskać ten surowiec? Można go wydobyć tylko za pomocą diamentowego kilofa. Obsydian najczęściej występuje w jaskiniach, w pobliżu lawy i wody. Ciekawostką jest to, że obsydian wytwarzany jest poprzez zetknięcie się obu cieków. Następnym krokiem do tego, aby zrobić portal do Netheru jest to, aby stworzyć krzesiwo. Potrzebujemy do tego sztabkę żelaza i krzemień. Krzemień wydobywany jest z bloku żwiru. W dalszej części wpisu odpowiemy na pytanie, jak zbudować portal do Netheru.

Portal do Netheru wymiary

W takim razie jakie są wymagane wymiary do stworzenia portalu do Netheru w Minecraft? W tym przypadku, należy zrobić pusty w środkowej części prostokąt. Wymiary tego portalu muszą wynosić 4 klocki długość 5 klocków wysokość, węższy wymiar musi być równolegle do podłoża. Oczywiście są to minimalne wymiary do tego, aby zrobić portal do Netheru. W sieci krąży wiele pięknych i niezwykle kreatywnych budowli , które są portalem. Poniżej umieściliśmy przykładowe zdjęcie takiego portalu.

Jak zrobić, zbudować portal do Netheru w Minecrafcie?

W takim razie, jak zrobić, zbudować portal do Netheru w Minecraft? Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, aby udać się do Netheru, należy przygotować krzesiwo i minimum dziesięć klocków obsydianu. Następnie układamy materiał w pionowy prostokąt, możesz zrobić portal z wierzchołkami lub nie. Po tej czynności, mamy gotowy szkielet portalu do Netheru, w następnej kolejności, należy podpalić wnętrze. Po podpaleniu, portal powinien świecić się na fioletowo, mamy prawidłowo zrobiony portal. Po przejściu przez portal, w Netherze pojawi się takie samo, powrotne przejście. Rekomendujemy, aby odpowiednio zabezpieczyć wrota, dlatego że generują się wokół niego Zombie Pigmani z wymiaru Nether.

Portal do Netheru może być zdecydowanie większy, w tym przypadku potrzebujemy większej ilości obsydianu. Pamiętaj o tym, że warto mieć przy sobie zawsze więcej obsydianu, dlatego że po przejściu przez portal, jego wersja w Netherze może zostać zniszczona, a w tym przypadku obsydian nie występuje tam naturalnie, a jego znalezienie będzie wymagało poświęcenia dużej ilości czasu. Dodatkowo jak przejdziesz przez portal, pamiętaj o tym, aby szybko się przesunąć. Kiedy zostaje się na dłużej w portalu, zostaniesz przeniesiony do Overworldu.

Ciekawostką jest to, że jeżeli umieścimy dwa portale w niewielkiej odległości, będą i tak prowadzić do tego samego wymiaru w Netherze. Z kolei te, które zostały zniszczone, a przez które Ty jako gracz, będziesz chciał się przemieścić, zostanie wygenerowany na nowo. Za prawidłowe zrobienie i teleportację do Netheru otrzymasz osiągnięcie „We Need to Go Deeper”.

Lego Minecraft portal do Netheru

W sieci można znaleźć Lego Minecraft portal do Netheru. Ten zestaw lego, nie tylko wyróżnia niezwykle rozbudowana konstrukcja, ale i jego cena która oscyluje się w okolicach 400 złotych. W skład tego zestawu Lego Minecraft portal do Netheru, znajduje się figurka Steve, płomyka, mała kostka magmy, Pigman i Ghast. Całe otoczenie przypomina te, które znajdziesz w Netherze Minecraft. Zestaw składa się z ponad 500 elementów i ma wymiary około 17 cm wysokości, 19 cm szerokości i 25 cm głębokości. Gra jest zalecana dla dzieci powyżej 8 lat.

Reklama