Gotowy beton w workach – zastosowanie, jaka cena?

Gotowy beton w workach

Większość budowlańców z pewnością spotkała się z gotowym betonem w workach, który jest jednym z najtrwalszych, a zarazem najpopularniejszych materiałów, które są wykorzystywane w trakcie budowli. Przede wszystkim gotowy beton w workach, to inaczej gotowa do użycia mieszanka cementowa, która najczęściej jest alternatywą mieszanki, która pochodzi z betoniarni przemysłowej, czy też ze zwykłej betoniarki. Gotowy beton w workach ma wiele zastosowań, i może on być wykorzystywany pod słupki ogrodzeniowe, do słupków fundamentowych, do ciężkich prac budowlanych i wielu innych czynności.

Gotowy beton najczęściej sprawdza się przy szybkich, niewymagających pracach, i w miejscach, w których jest ciężko wykorzystać większy sprzęt budowlany. W dalszej części artykułu sprawdzimy, ile kosztuje i jaka jest cena gotowego uniwersalnego betonu w workach, i pod słupki ogrodzeniowe, a następnie sprawdzimy, jak wygląda jego przygotowanie.

Gotowy beton w workach

W takim razie co jest przyczyną tego, że gotowy beton w workach zyskał tak wielką popularność? Przede wszystkim gotowy beton w workach to uniwersalny, dostępny w przystępnej cenie materiał budowlany, który znajduje swoje zastosowanie tak naprawdę na każdym etapie mniejszych prac budowlanych np.: pod słupki ogrodzeniowe. Z kolei przy wykonywaniu bardziej skomplikowanych prac zamawia się już gotowy beton , który pochodzi z betoniarni, czyli m.in. czynności związane z wylewką fundamentów o dużej powierzchni, sufity, które wymagają odpowiedniej mieszanki, czy też schodów.

Oczywiście można wykonać taką mieszankę samodzielnie, w tym celu wykorzystując ogólnodostępne materiały tj. kruszywa, woda i zwykły cement, jednak nie będzie tak skuteczna, jak gotowy beton w workach, ponieważ materiał ten posiada w swoim składzie odpowiednie substancje, które zwiększają parametry i przyczyniają się do tego, że gotowy beton w workach jest mrozoodporny. W związku z tym, warto zdecydować się na taki gotowy cement w workach, ponieważ jest ono bardzo wygodnym i szybkim rozwiązaniem, dodatkowo jest dostępny w przystępnej cenie, a ile kosztuje? Na to pytanie odpowiemy w dalszej części wpisu.

Gotowy beton w workach charakteryzuje się nie tylko szybkością przygotowania, przystępną ceną, ale i również tym, że posiada pewne właściwości i domieszki, które znajdują się w składzie tego betonu. Producenci gotowego betonu w workach zalecają, aby przed zastosowanie tego materiału budowlanego, zalać taką mieszankę wodą, bez względu na to, czy wykonujemy fundamenty, wylewkę pod słupki ogrodzeniowe, czy innych prac. Wielką zaletą gotowego cementu jest to, że wiąże się już po 48 godzinach od użycia.

Na wielu forach budowlanych pojawia się ogrom opinii i porad, które dotyczą tego, w jaki sposób przygotować gotowy cement w workach. Co fachowiec to inna porada, jedna wskazuje to, że jeżeli zależy nam na tym, aby zaoszczędzić nasz cenny czas, wlewamy wodę bezpośrednio do otworu, w tym np.: do słupka ogrodzeniowego, czy innego otworu, a następnie do niej wsypujemy gotowy beton, a potem mieszamy taką zaprawę. Oczywiście należy pamiętać o tym, że należy wykonać sztychowanie, ale to wszystko zależy od produktu.

W takim razie, jak dużo betonu w workach będziemy potrzebować do wykonania wylewki o powierzchni metra kwadratowego, i głębokości 2 centymetrów? Do wykonania takiej czynności w zupełności wystarczy nam jeden worek. Co w przypadku, gdy mamy zamiar wykonać kotwienie słupków ogrodzeniowych? Tutaj również jeden worek gotowego betonu wystarczy na to, aby zakotwiczyć słupek ogrodzeniowy o średnicy około 15 centymetrów. Ile kosztuje taki gotowy beton w workach? To pytanie bardzo często pojawia się w sieci, jednak udzielimy na nie odpowiedzi w dalszej części wpisu.

Gotowy beton pod słupki ogrodzeniowe

Wybierając gotowy beton pod słupki ogrodzeniowe, warto wybierać taki materiał, który jest oznaczony klasą C16 i C20. Dlaczego? Przede wszystkim gotowy beton pod słupki ogrodzeniowe takiej klasy posiada odpowiednie parametry i wykazuje takie właściwości, które wpłyną na wytrzymałość i żywotność słupka ogrodzeniowego, dodatkowo taki materiał jest mrozoodporny.

Oczywiście wybór takiego gotowego cementu jest zależne od rodzaju i materiału, z którego zostało wykonane całe ogrodzenie i słupki ogrodzeniowe. Najczęściej spotykamy się z ogrodzeniem stalowym i drewnianym. Czyli ogrodzenie, które jest wykonane ze stalowych słupków ogrodzeniowych, a jego wszystkie przęsła są wykonane z drewnianych sztachet. W tym przypadku do wykonania wylewki, warto wykorzystać gotowy beton pod słupki ogrodzeniowe, który pochodzi od sprawdzonych producentów, a do takich zalicza się m.in. Cemex Polska.

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że taki gotowy beton powinien mieć zastosowanie w wykopach ziemnych. W tym przypadku chodzi o to, żeby taka zaprawa wykazywała właściwości odporne na zwiększoną wilgoć, czy różne inne czynnik zewnętrzne, czyli ekstremalne ujemne temperatury, i ulewne deszcze, dlatego do impregnacji betonu, warto zastosować szkło wodne na wilgoć. Dodatkowo warto wybierać taki gotowy beton pod słupki ogrodzeniowe, który wykazuje odporność na czynniki chemiczne i biologiczne. To wszystko będzie miało istotny wpływ na wytrzymałość naszego ogrodzenia w przyszłości. W takim razie, jaka jest cena i ile kosztuje gotowy beton w workach?

Gotowy beton – cena, ile kosztuje?

Ile kosztuje i to, jaka jest cena gotowego betonu w workach jest uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim na cenę ma duży wpływ wytrzymałość i klasa. Do najpopularniejszego suchego betonu zaliczamy klasę B20. Ile kosztuje worek gotowego betonu B20? Worek gotowego betonu B20 kosztuje przeważnie około 13-16 zł. Cena zależna jest zazwyczaj od producenta i ilości zamawianego betonu, im większe partie zamawiamy, tym możemy liczyć na większy rabat cenowy.

Reklama