Jakie profile do taśmy LED wybrać?

Jakie profile do taśmy LED wybrać?

Instalacja składająca się z taśm LED, może być montowana w wielu miejscach, jednak, aby były, jak najbardziej efektowne, trzeba wykorzystać profile LED, które cechują się niezwykłą wytrzymałością, pożądaną estetyką, a także nutką nowoczesności. Profil zapewnia przede wszystkim równe zamontowanie taśmy LED. Można uzyskać wiele nietypowych aranżacji, które możemy zainstalować w każdym miejscu. Ograniczyć nas może tylko wyobraźnia! W tym artykule dowiesz się wielu informacji na temat profili do taśm LED, przybliżymy, jak wyglądają profile aluminiowe, a także przedstawimy topowych producentów tych produktów.

Profile do taśmy LED

Zastanawiasz się, jak wygląda profil do taśmy LED? To wklęsła kształtu liścia, w której montuje się taśmę LED. Cała konstrukcja jest zabudowana osłoną, najczęściej z pleksi. Profile wyróżniają się przede wszystkim estetyką. Tak zamontowana taśma o wiele lepiej prezentuje się w profilu, aniżeli bez. Jeśli chcemy, aby lampki w taśmie tworzyły równą linię, ten produkt na pewno to ułatwi. Profile do taśmy LED, świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie ciężko jest jej proste przymocowanie.

Profile do taśmy LED gwarantują bezpieczeństwo, ponieważ pełnią formę izolacji od kontaktu z wodą. Takie rozwiązanie chroni również przed uszkodzeniami mechanicznymi. Profile do taśmy LED rozpraszają światło pochodzące z diod, przez co nie ma efektu punktowego. Profil sprawia, że uzyskujemy jednolity, równomiernie rozproszony strumień światła.

Profile aluminiowe do taśm LED

Na rynku istnieje wiele profili o różnych kształtach, rozmiarach i materiałach. Najczęściej wybierane są jednak profile aluminiowe. Profile aluminiowe do taśm LED, charakteryzują się uniwersalnością i niską ceną. Wiele opinii sugeruje, że są niezawodne i ułatwiają prawidłowy montaż taśm LED. Profile aluminiowe lepiej stosować w mniej widocznych miejscach, ponieważ mogą one delikatnie zaburzać estetykę. Jeśli jednak nie chcesz albo nie masz możliwości ukrycia profili, to możesz wybrać profile aluminiowe – anodowane, które wyróżniają się większą estetyką i ciekawszym wykończeniem.

Jakie profile do taśmy LED wybrać?

Kolejną propozycją są profile LED wykonane z MDF. Charakteryzują się większą dekoracyjnością, różnorodnością w kolorystyce, dlatego też można je montować w wielu miejscach. Na rynku istnieją także, profile do płyt gipsowo-kartonowych. Takie rozwiązanie sprawia, że każde pomieszczenie jest idealnie i klimatycznie oświetlone. Największą popularnością cieszą się jednak profilowe aluminiowe do taśm LED. Często wybierane są także profile aluminiowo-anodowane, przede wszystkim ze względu na cenę, ale też łatwość w montażu.

Profile LED – jaki producent?

Posiadasz w swoim domu miejsca, które są niedoświetlone i ewidentnie brakuje Ci w nich porządnej dawki światła? Takie braki świetnie uzupełnią właśnie profile LED. Schowki, szafki kuchenne, czy inne zakamarki, w których ciężko się odnaleźć ze względu na brak wystarczającego źródła światła, to idealne miejsca do montażu taśm LED. Producenci tych rozwiązań stawiają na estetykę wykończenia i sprawiają, że profil LED staje się minimalistycznych dodatkiem do wnętrz. Producenci profili dają wiele możliwości aranżacyjnych. Profile wypełniają pomieszczenia w różnych stylach, nie powodując zaburzeń estetyki.

W sieci można spotkać wiele polecanych i popularnych producentów. Firmy te oferują różne kształty i kolory taśm, dlatego też spełniają one wymagania najbardziej wymagających klientów. Profile LED takich producentów można montować zarówno w szafkach, i w ścianach, podwieszanych sufitach, a do tego celu, warto wykorzystać elektronarzędzia Parkside. Możliwości jest naprawdę wiele, a sprzęt nie ogranicza co do adekwatności miejsca montażu. Taśmy LED dobrze sprawdzają się także jako oświetlenie główne danego pomieszczenia. Zaletą profili LED jest łatwy montaż, a także demontaż całej konstrukcji. 

Reklama