Problem z systemem VAC? Podpowiadamy krok po kroku co robić

System VAC nie mógł zweryfikować Twojej sesji gry

Wbrew powszechnej opinii, zabezpieczania platformy Steam i system VAC całkiem dobrze prosperują. W ten sposób utrzymuje się rozgrywkę na całkiem wysokim poziomie komfortu i bezpieczeństwa. Z kolei system jest na tyle inteligentny, że w przypadku osób, które oszukują i jakimś cudem przedrą się na oficjalne serwery gry, staną do potyczki z innymi, podobnymi oszustwami. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których nawet niezwykle zaawansowane systemy powodują to, że pojawiają się problemu z grą u tych użytkowników, którzy zawsze grają fair. Wtedy u takich osób pojawia się komunikat „System VAC nie mógł zweryfikować Twojej sesji gry”.

Najczęściej tacy użytkownicy są przestraszeni, bo przecież nic złego nie zrobili. Oczywiście komunikaty typu „System VAC nie mógł zweryfikować Twojej sesji gry” tak naprawdę nie oznaczają tego, że ktoś otrzymała bana za oszustwo, wręcz przeciwnie, komunikat ten ma na celu zakomunikowanie graczom, że pojawił się problem. Często chodzi o uszkodzone pliki źródłowe gry, albo o coś całkiem innego. W dalszej części wpisu odpowiemy na pytanie jak naprawić problem z systemem VAC.

Jak naprawić problem z systemem VAC?

Codziennie wielu użytkowników Steam spotyka się z problemami związanymi z systemem VAC, w takim razie pojawia się pytanie jak naprawić ten problem? Poniżej umieściliśmy kilka przykładów, które mogą okazać się przydatne w związku z komunikatem „System VAC nie mógł zweryfikować Twojej sesji gry”.

Na wstępie warto zacząć od uruchomienia platformy Steam ponownie. Wbrew pozorom, ale taka czynność okazuje się niezwykle skuteczna w większości przypadków, gdzie pojawiają się problemy z systemem VAC. Uruchamiając ponownie platformę Steam, umożliwia to nam załadowanie wszystkiego ponownie, w takim sposób mamy możliwość poprawnie połączyć się z usługą VAC, a tym samym zweryfikować sesję gry

Kolejną rzeczą odnośnie systemu VAC, który ma problem z weryfikacją sesji gry jest sprawdzenie dokładnie spójności plików. Na wielu forach internetowych, znaleźć można opinie o tej metodzie, która polega na weryfikacji spójności plików. Zdarza się sytuacja, w której jakiś plik źródłowy, związany z platformą Steam jest uszkodzony, w ten sposób system VAC wykrywa ingerencję w pliki, traktując to jako nieodpowiednie posuniecię. Jeżeli ta metoda nie daje rezultatów warto również uruchomić całkowicie komputer. Restart PC powoduje to, że platforma Steam również się restartuje, jeżeli problem z system VAC był po stronie usługi, ponownie uruchomienie komputera rozwiąże sprawę. Co w przypadku, gdy te metody nic nie dają a komunikat „System VAC nie mógł zweryfikować Twojej sesji gry” dalej wyskakuje?

Sprawdź również – Kody promocyjne Coin Master – kody na spiny za darmo, na złote karty i na pieniądze

System VAC nie mógł zweryfikować Twojej sesji gry

W dalszym ciągu pojawia się powyższy komunikat z systemem VAC, a dotychczasowe metody niczym nie skutkują. Przygotowaliśmy w dalszej części wpisu alternatywne rozwiązania. Pierwszym z nich jest uruchomienie platformy Steam za pomocą funkcji Administratora. Najczęściej takie problemy ze zweryfikowaniem Twojej sesji z gry mogą być przyczyną występowania różnych komplikacji, które są związane z komunikacją platformy, czy nawet brakiem odpowiednich uprawnień. W związku z tym aktywacja usługi za pomocą funkcji Administratora, może rozwiązać powyższe problemy.

Kolejną metodą na rozwiązanie problemu jest całkowita dezaktywacja antywirusa. Przede wszystkim, należy pamiętać o tym, że antywirus to oprogramowanie, które analizuje komputer, tym samym przeszukuje zasoby pamięci Ram oraz cały dysk w poszukiwaniu niebezpiecznych plików. W tym przypadku system VAC jest na tyle inteligentny, że rozpoznaje takie oprogramowania, które próbuje w jakiś sposób dostać się do plików źródłowych, w rezultacie blokuje takie oprogramowania, i tym samym pojawia się komunikat o tym, że „System VAC nie mógł zweryfikować Twojej sesji gry”.

Warto również upewnić się czy platforma Steam jest zlokalizowana w autostarcie. Najczęściej systemy VAC mogą mieć pewne problemy z próbą połączenia się z platformą Steam, jeżeli w ogóle takie znajdują się na urządzeniu, albo są całkowicie dezaktywowane. W przypadku Windows 10 warto wcisnąć kombinację „ctrl + shift + esc” a następnie rozwinąć całe okno naciskając przycisk „więcej szczegółów”. Z kolei w wersjach Windows 7 i niżej aktywujemy funkcję za pomocą kombinacji „ctrl+r” a następnie uruchamiamy to za pomocą „msconfig.exe”. Kolejną czynnością jest przejście do usługi, i odszukanie pliku o nazwie „Steam Client Service”, w przypadku, gdy usługa jest dezaktywowana, aktywujemy ją i restartujemy urządzenie. Warto również sprawdzić integralność plików systemowych, aby pozbyć się problemu z komunikatem „System VAC nie mógł zweryfikować Twojej sesji gry”.

Reklama