Kowadło w Minecraft – jak zrobić i jakie ma zastosowanie?

Jak zrobić kowadło w Minecraft - MC?

Kowadło w Minecraft to przedmiot, który został udostępniony graczom w aktualizacji 12W41A. Przede wszystkim kowadło służy w MC do naprawy uzbrojenia, wszczepianiu zaklęć oraz nadawania nazw swoim przedmiotom. Jeżeli chciałbyś użyć tego przedmiotu, należy mieć odpowiednią ilość punktów doświadczenia. Istotną kwestią jest to, że na kowadło działa siła grawitacji. Jak to zrozumieć? Przede wszystkim jeżeli przedmiot spadnie na gracza, albo na stworka zada mu w ten sposób punkty obrażenia, jednak ilość tych punktów będzie zależna od wysokości z jakiej spadł ten przedmiot. Poza wcześniej wspomnianymi funkcjami, można bikornie stworzyć ciekawe dekorację, np. filary. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie ma dwuróg zastosowania i jak zrobić kowadło w Minecraft MC. 

Kowadło w Minecraft – jakie ma zastosowanie?

Poza tym, że na kowadle mamy możliwość tworzenia przedmiotów, ich naprawiania, nazywania, to dodatkowo możemy wykorzystać kowadło do tworzenia zaskakujących pułapek. Oczywiście możesz również sprawdzić, jak zrobić siodło w Minecraft. W porównaniu do regeneracji przedmiotów przy pomocy craftingu, kowadło może być również stosowane w trakcie scalania przedmiotów. W drugiej metodzie wymagane jest użycie surowca, z które będzie wykonywany dany przedmiot, w tym przypadku może to być użycie diamentu do diamentowej tarczy. Kiedy zależy nam na naprawie danego przedmiotu na dwurogu, wszystko zależy od stanu zużycia, im przedmiot jest bardziej uszkodzony, tym więcej będzie potrzebnych materiałów. Naprawa na kowadle będzie wymagała od nas określonego poziomu doświadczenia. Przedmiot ten może również zostać wykorzystany do nadawania nazwy przedmiotom, nie chodzi tutaj tylko o uzbrojenie i narzędzia. Koszt nadania nazwy jest zależny w głównej mierze od tego co zostało dane, zazwyczaj najprostsza zmiana nazwy kosztuje od 4 do 6 poziomów, w tym przypadku nie mamy do czynienia z narzędziem, ani zbroją. W przypadku zaklętego uzbrojenia, czy tarczy koszt naprawy jest zdecydowanie większy. Podczas naprawy na kowadle, przedmiot traci około 15% wytrzymałości. W momencie, gdy wytrzymałość kowadła dojdzie do maksimum, przedmiot ulegnie zniszczeniu. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jak zrobić kowadło w Minecraft.

Kowadło w MC – spadanie

Warto pamiętać o tym, żeby stawiać kowadło na twardym gruncie, ponieważ może on spadać, w momencie, gdy spadnie wyda charakterystyczny metaliczny dźwięk. Ciekawostką jest to, że kiedy kowadło wyląduje na np.: na doniczce, albo na jakimś niestabilnym gruncie, blok zostaje zastąpiony kowadłem. W przypadku, gdy przedmiot ten wyląduje na takich bloczkach, jak płyta naciskowa, łódka, czy nawet pajęczyna kowadło ulega zniszczeniu, i w ten sposób wypada jako normalny przedmiot. Jeżeli spróbujesz upuścić kowadło na głowę, ten zamieni się w przedmiot, oczywiście przed taką zabawą warto wiedzieć, jak zrobić kowadło w Minecraft.

Warto zapoznać się z tym, że takie spadające kowadła zadają pokaźną ilość obrażenia, zarówno graczom, jak i mobom. Przede wszystkim ilość obrażeń liczy się na podstawie wysokości, jest wzór WYSOKOŚĆ x 2.10. Posiadane uzbrojenie w postaci hełmu, redukuje ilość otrzymywanych obrażeń. W momencie kiedy gracz zostanie zmiażdżony kowadłem, wyskoczy komunikat „<Nazwa gracza> został zmiażdżony przez kowadło”. Dodatkowo kowadła można wkładać do armaty na TNT i strzelać.

Sprawdź również Kody promocyjne Coin Master – kody na spiny za darmo, na złote karty i na pieniądze

Kowadło w MC – zaklęcia

Minecraft ma również wbudowany tryb kreatywny, w nim można za pomocą kowadła łączyć zaklęcia na dwóch przedmiotach. Użycia kowadła umożliwia dodanie dwóch zaklęć by w ten sposób uzyskać lepszą jakość oręża, i w ten sposób nie ma maksymalnej ilości zaklęć. Można zastosować wiele kombinacji, takich jak połączenie miecza z Odrzutem i Grabieżą z mieczem z Zaklętym ogniem. W tym przypadku każdy atrybut jest niezwykle cenny, oczywiście na innych trybach np.: Crative, istnieje możliwość tworzenia bardziej zaawansowanych kombinacji. Poniżej znajduje się informacja, jak zrobić kowadło w MC.

Jak zrobić kowadło w Minecraft?

W takim razie jak zrobić kowadło w Minecraft? Kowadło to niezwykle użyteczna rzecz, która będzie często używana w trakcie rozgrywki. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy kowadło ma wiele zastosowań zaczynając od naprawy przedmiotów kończąc po ich zaklinanie. W takim razie, aby zrobić kowadło w MC będziemy do tego potrzebować odpowiednie materiały i stół rzemieślniczy. Materiały, jakie będziemy potrzebować do wytworzenia dwurogu to cztery sztabki żelaza i trzy bloki żelaza. W takim razie, jak zrobić blok? Do wytworzenia jednego bloku żelaza potrzebujemy dziewięciu sztabek żelaza. W takim razie do zrobienia kowadła potrzebujemy aż 31 sztabek żelaza. W powyższym screenie znajduje się kompletny schemat tworzenia tego przedmiotu. W oknie samego kowadła znajdują się dwa wolne sloty. Warto pamiętać o tym, że jeżeli zależy nam na naprawie, należy w dwóch slotach umieścić broń tego samego rodzaju. W ten sposób uzyskujemy jeden naprawiony przedmiot. W trakcie wykonywania takich operacji, będziemy musieli poświecić dużo punktów doświadczenia.

Reklama