Jak wybrać niezawodne buty trekkingowe dla niej i dla niego?

Buty trekkingowe damskie i męskie są niezawodnym elementem wyposażenia podczas górskich wędrówek. Bez odpowiedniego obuwia ani rusz – inaczej można narazić się na niebezpieczne kontuzje i wypadki. Buty trekkingowe przeznaczone są również dla osób wędrujących w innych trudnych terenach. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób wybrać najlepsze modele.

Czym są buty trekkingowe?

Buty trekkingowe, górskie czy outdoorowe służą przede wszystkim do wędrowania po górskich szlakach o różnym stopniu trudności i innych wymagających terenach. Wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu powinni mieć to obuwie w swojej garderobie. Masywniejsze modele sprawdzają się w zimie, natomiast lżejsze – podczas letnich wypraw po nisko położonych obszarach. Należy zwrócić uwagę na to, czy wybrane buty tłumią wstrząsy powstające w wyniku kontaktu z podłożem, podtrzymują stopę i chronią ją przed wilgocią. Praktyczna będzie obecność gumowego otoka wzmacniającego cholewkę obuwia i zabezpieczającego przed uszkodzeniami powstającymi na skutek kontaktu z kamieniami lub wystającymi korzeniami drzew. W ten sposób można też łatwiej utrzymać obuwie w czystości i zapobiec przedostawaniu się do wnętrza wilgoci. Szeroki wybór butów trekkingowych dla niej i dla niego znajduje się w sklepie CCC. Zakupy można zrobić w sklepie stacjonarnym lub online. Każdy wybierze najwygodniejszą dla siebie formę i znajdzie idealną parę dla siebie. Bardziej doświadczone osoby powinny kupić nawet kilka modeli odpowiednich na różne pory roku i warunki.

Jakie powinny być damskie buty trekkingowe?

Buty trekkingowe damskie sprawdzają się doskonale na wymagających górskich szlakach i podczas spokojnych spacerów po dolinach. Poszczególne modele mogą stabilizować kostkę, posiadać dodatkowe ocieplenie czy membranę Water-Tex. Wszystkie buty z tej kategorii mają przede wszystkim zapewniać wygodę i bezpieczeństwo, lecz konkretne warianty różnią się od siebie fasonami i kolorami. Dzisiaj dostępnych jest o wiele więcej opcji niż tylko te uniwersalne, czarne. W modzie są odcienie takie jak camel i turkus. Buty trekkingowe z bieżnikową, antypoślizgową podeszwą doskonale uzupełnią wiele miejskich, zimowych i jesiennych outfitów. Wybierając komfort i bezpieczeństwo, nie trzeba więc rezygnować z modnego wyglądu, który jest tak ważny dla każdej kobiety.

Jakie są najlepsze męskie buty trekkingowe?

Buty trekkingowe męskie powinny posiadać solidną, bieżnikowaną podeszwę o właściwościach amortyzacyjnych i antypoślizgowych. Muszą być dobrane pod kątem pory roku i przeznaczenia. Niskie buty trekkingowe sprawdzą się podczas cieplejszych miesięcy i w przypadku amatorskich wędrówek po niewymagających terenach. Są lekkie, przewiewne i wyposażone w bieżnikowaną podeszwę oraz wytrzymałe sznurówki. Jeśli chodzi o obuwie wysokie, sprawdza się ono w sytuacji wymagającej lepszej ochrony termicznej i wędrówek w trudnych warunkach. Modele z wysoką cholewką lepiej stabilizują kostkę i zapobiegają przedostawaniu się do środka wilgoci, niewielkich kamyków oraz piasku. Osobną kategorię stanowią buty trekkingowe zimowe. Mają one nie tylko podwyższoną cholewkę, ale też dodatkowe ocieplenie chroniące podczas bardzo mroźnych dni. Polarowe wnętrze gwarantuje najlepszy komfort termiczny.

[Artykuł sponsorowany]

Reklama