Jaka koszula do muchy? Oto najważniejsze zasady!

Jaka koszula do muchy? Oto najważniejsze zasady!

Muszka jest świetną alternatywą podkreślającą klasę i elegancję. Panowie oprócz krawatów, mogą ozdobić swój kołnierz muchą. Jaką jednak ubrać koszulę do muchy tak, aby komponowała się z całym lookiem? W tym artykule poznasz pewne zasady odnoszące się do tego, aby odpowiednio dobrać muchę do koszuli i nie tylko. Muszka jest niezwykle często wybieranym elementem eleganckiego stroju przez mężczyzn. Wiele z nich mając do wyboru muszkę, lub krawat – wybiera muszkę, dlaczego? Może dlatego, że nie jest na tyle formalna i można ją ubrać na każdą okazję.

To od Ciebie zależy na jaki stopień elegancji wprowadzisz swój ubiór, często właśnie za pomocą dobrania odpowiedniej muszki i koszuli. Przedstawimy Tobie etapy formalności i pokażemy jak łatwo można zmieniać stylizacje i ich klasę posługując się muchami. Dodatkowo sprawdzimy, jaka koszula do muchy będzie najlepsza.

Odpowiednie dobranie muchy

Zanim odpowiemy Ci na pytanie, jaką koszulę dobrać do muchy, musisz dobrać odpowiednią muchę do siebie i wybrać sklep odzieżowy, w którym nabędziemy taką muchę, w tym celu warto zapoznać się z ofertą marki Sandbella. Bardzo ważnym punktem przy wyborze tego elementu stylizacji jest rozmiar muszki względem twojej twarzy. Jeżeli twoja twarz jest okrągła i większa – wybierz większą muchę. Jeżeli natomiast masz szczupłą i smukłą twarz – wybierz muchę w małym rozmiarze. Przyjmuje się zasadę, że muszka nie powinna być węższa, niż zewnętrzne kąciki oczu.

Jaka koszula do muchy? Oto przykłady

W takim razie, jaka koszula do muchy będzie najwłaściwsza? Rynek męskich, eleganckich muszek jest ogromny. Wszystko zależy od tego, przede wszystkim, w czym Ty się dobrze czujesz. Jeżeli lubisz kolory i lubisz się wyróżniać wśród tłumu, możesz wybierać kolorowe, bądź wzorzyste muchy. Takich możemy znaleźć w sklepach bardzo dużo, ponieważ staje się to coraz bardziej modne. Muchy kolorowe są jednak mniej casualowe, niż muchy w odcieniach klasycznych, np. czarny, granatowy, biały, bordowy. Jeżeli zdecydujesz się na wzorzystą muchę, pamiętaj, aby ubrać klasyczną koszulę, np. czarną lub białą. Wtedy cała stylizacja nie będzie się ze sobą gryzła, a będzie ciekawa. CO warto jeszcze wiedzieć o doborze koszuli do muchy? Na pewno wyróżnisz się wśród innych. Taki zestaw warto ubrać jednak na mniej wizytowe i formalne imprezy, uroczystości, czy spotkania.

Przy kolorowej lub wzorzystej muszce można ubrać również kolorową koszulę, jednak musi ona tworzyć jedną całość z muchą. Jeżeli mamy muszkę w kropki, możemy ubrać, np. fioletową koszule. Dużym błędem jest jednak dobranie wzorzystej muchy do wzorzystej koszuli. Jest to bardzo gryząca stylizacja i niespójna. Przez to, cała stylizacja przestaje być elegancka. Jednak wraz z rozwojem mody, na pokazach możemy zauważyć łączenie printów i wzorów, kto wie? Może za niedługo wzorzysta koszula i wzorzysta mucha będą krzykiem mody? Na dzień dzisiejszy polecamy jednak łączyć kolory tak, aby ze sobą pasowały, bądź dla bezpieczeństwa jeden element zostawić w odcieniach klasycznych.

Jaki kołnierzyk do muchy wybrać? Jeżeli jesteś fanem klasycznych odcieni i to w nich czujesz się najlepiej, na rynku muszek nie masz dużego wyboru, jednak w fajny sposób możesz łączyć to, co masz w szafie. Dobranie koszuli do muszki musi być też na stopniu formalnym. Jeżeli wybierasz się na uroczystość formalną – załóż satynową, klasyczną muszkę w odcieniach czarnych, białych, bordowych lub grafitowych. Jeżeli decydujesz się na frak, czyli najbardziej formalną i elegancką stylizację – masz tylko jeden wybór.

Do fraka należy ubrać białą muszkę. Jeżeli ubierasz smoking, twoja muszka powinna być dobrana do koloru klap smokingu, czyli czarna, ewentualnie ciemnogranatowa. Garnitur, czyli najczęściej wybierana stylizacja, która może służyć niektórym na co dzień, nie ma ograniczeń. Możesz ubrać kolor, jaki chcesz, jednak warto trzymać się klasyki, która da nam pewność, że nie zabrudzimy całego looku jednym elementem. W dalszej części wpisu podpowiemy, jaki kołnierzyk do muchy wybrać.

Jaki kołnierzyk do muchy?

Przechodząc przez wybranie odpowiedniej muchy i koszuli, musimy pamiętać o dobraniu kołnierza do muchy. Mamy kilka rodzajów kołnierzy m.in. wykładany, z listwą na guziki jubilerskie, kołnierz typu kent. Zatem, jaki kołnierzyk do muchy wybrać? Jedyną ważną zasadą, którą musisz zapamiętać jest to, że kołnierz jest ramą dla muszki. Pamiętaj więc, że mucha nie może go w pełni zasłaniać. Dobrze by było, żeby rogi kołnierza troszkę z niej wystawały. Pamiętaj jednak wciąż o proporcjach twarzy, tak, aby całość była dopasowana typowo do ciebie.

Reklama