Kocioł elektrodowy – zasada działania, koszty ogrzewania, opinie

Kocioł elektrodowy - zasada działania, koszty ogrzewania, opinie

Od pewnego czasu zaczynamy mieć coraz większą świadomość wartości naszych pieniędzy. Dokonujemy rozsądnych wyborów zakupowych, analizujemy nasze wydatki, aby nie napędzać niepotrzebnego konsumpcjonizmu. W kwestii zakupów spożywczych również jesteśmy bardziej racjonalni, nie kupujemy na zapas, ponieważ najczęściej jedzenie się marnuje. Do sklepów chodzimy z listą faktycznie potrzebnych zakupów. Kupowanie pod wpływem emocji odchodzi w zapomnienie. 

Staramy się także pomniejszać nasze rachunki, które potrafią pociągnąć nas po kieszeni. Myjąc zęby, zakręcamy wodę, żeby nie leciała niepotrzebnie. W domach zmywarki do naczyń to już standard, dzięki czemu zmniejszamy zużycie wody, oświetlenie w naszych mieszkaniach zamieniamy na technologię LED, która wg opinii jest oszczędna i faktycznie pobiera dużo mniej prądu, co za tym idzie koszty ogrzewania są znacznie mniejszej. 

Prąd również możemy już wytwarzać sami, dzięki fotowoltaice i rewelacyjnym panelom Risen.  Zmniejszając nasze rachunki, decydujemy się również na nowoczesne rozwiązania w ogrzewaniu. Jednak jest to nieodłączny system naszego domu czy mieszkania. Ogrzewanie oraz ciepła woda to jedne z podstawowych elementów naszego bytu. 

Z tego właśnie względu pragniemy Wam przedstawić nowoczesny system ogrzewania. Na rynku coraz popularniejsze stają się kotły elektrodowe, które mają wspaniały wpływ na nasze życie. Zapraszamy zatem do poznania opinii o kotłach elektrodowych, koszt ogrzewania kotłem elektrodowym, zasadę działania kotła elektrodowego, cenę kotłów oraz opinie o kotle elektrodowym galan.  

Kocioł elektrodowy – zasada działania 

W takim razie, jaka jest zasada działania kotła elektrodowego? Słysząc o nowych technologiach, zawsze chcemy zgłębić temat. Pomożemy Wam odkryć zasady działania kotła elektrodowego. W pierwszym momencie możemy mieć różne skojarzenia, słysząc nazwę kocioł elektrodowy. 

Piec elektrodowy zwany kotłem elektrodowym jest systemem umożliwiającym nam ogrzewanie naszych mieszkań, domów czy lokali. Zasada działania kotła elektrodowego nie jest skomplikowana, choć możemy pomyśleć o nim odwrotnie. Co jest jeszcze bardzo ważne i warte uwagi, kotły elektrodowe mogą z powodzeniem współpracować z systemami fotowoltaicznymi. Fenomenalne rozwiązanie! Zasada działanie kotła elektrodowego polega na umieszczeniu elektrod w kotle z wodą. Przepływający prąd między elektrodami z powodzeniem ogrzewa piec, co w konsekwencji powoduje wydzielanie ciepła do naszych grzejników. 

Jak sami widzicie, zasada działania i system nie jest wieloaspektowy, dzięki czemu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W dalszej części wpisu przedstawimy, jaki jest koszt ogrzewania kotła elektrodowego, jakie posiada opinie, jaka jest cena kotła Ekoteh 6-9 kW.

Kocioł elektrodowy – koszt ogrzewania

Jakie są koszty ogrzewania kotła elektrodowego i jakie pojawiają się opinie na forum? Przyglądając się kosztom ogrzewania kotłem elektrodowym, pojawia się kilka bardzo zachęcających materii. Pierwszą istotną kwestią jest to, że posiada możliwość połączenia kotła elektrodowego z naszą instalacją fotowoltaiczną stosując takie połączenie, wykorzystamy nasz prąd, który został wytworzony z promieniowania słonecznego, co daje nam zerowe koszty ogrzewania kotłem elektrodowym.

Kocioł elektrodowy - zasada działania, koszty ogrzewania, opinie

Drugi aspekt to praca kotła elektrodowego, która wpływa na koszt ogrzewania. Kocioł elektrodowy działa z tą samą sprawnością, niezależnie od warunków pogodowy. Nie musimy się zatem martwić, że podczas zimowych dni koszt ogrzewania kotłem elektrodowym wzrośnie. 

Trzeci ciekawy aspekt, który kształtuje koszt ogrzewania kotłem elektrodowym, jest możliwość otrzymania dofinansowania na takie rozwiązanie. Minimalizuje to koszt montażu, co w konsekwencji zmniejsza koszt ogrzewania kotłem elektrodowym. Odchodzi nam wkład w instalację, który nie jest wysoki, ale zawsze to dodatkowa oszczędność. Nawiązując do kosztów założenia instalacji, sprawdźmy, jaka jest cena kotła elektrodowego model Ekoteh 6-9 kW i 10-20 kW.. 

Kocioł elektrodowy Ekoteh 6-9 kw – cena

Analizując koszt założenia instalacji kotła elektrodowego, zapoznajmy się z opinią i z ceną jednego z popularniejszych, kotłem elektrodowym Ekoteh 6- 9 kw. Zapoznając się z zaletami kotła elektrodowego Ekoteh 6- 9 kw jego cena jest zdecydowanie korzystna dla naszego portfela. System kotła elektrodowego Ekoteh 6- 9 kw ogrzewa powierzchnię do 112 m².

Taki wynik jest powalający. Dodatkowo kocioł elektrodowy Ekoteh 6- 9 kw współpracuje z tradycyjnymi grzejnikami panelowymi, jak i ogrzewaniem podłogowym. Komfortowym uzupełnieniem jest radiowy sterownik. Pobór energii jest niski, ponieważ kocioł elektrodowy Ekoteh 6- 9 kw średnio pobiera 0,0067 kWh na 1 m³ w ciągu godziny. Kocioł elektrodowy Ekoteh 6- 9 kw ogrzewa wodę użytkową, dostajemy 2 lata gwarancji na zakupiony kocioł. Cena kotła elektrodowego 6- 9 kw nie jest wygórowana. W zależności od oferty, czy został policzony montaż, czy nie cena kotła elektrodowego Ekoteh 6- 9 kw zaczyna się od 3900 zł do 4500 zł. 

Naszym zdaniem nie jest to duży koszt za tak wspaniałe rozwiązanie. Ciekawe, jaka jest cena innego kotła elektrodowego, np. o mocy 10- 20 kw i jakie posiada opinie?

Kocioł elektrodowy 10-20 kw – cena

W zależności od mocy kocioł elektrodowy może mieć różne ceny. Przeszukując oferty i analizując opinie kotłów elektrodowych 10-20 kw – ceny mogą się wahać, z powodu mocy. Najniższe oferty zaczynają się od 4300 zł, średnio za moc 10 kw. najwyższa oferta oscyluje w granicy 10 000 zł. Porównując ceny kotłów elektrodowych 10- 20 kw zwracajmy uwagę na moc urządzenia oraz na wydajność.

Kocioł elektrodowy – opinie

Co wskazują opinie na forum? Kocioł elektrodowy, jak sami zdążyliście zauważyć, posiada wiele zalet, przede wszystkim energooszczędność, ekonomiczne rozwiązanie dla naszego domu, wydajność, nowoczesność. Klienci, korzystający z kotła elektrodowego opiniują go bardzo dobrze. Ciekawą opinią jest również cicha praca kotła elektrodowego. 

Kocioł elektrodowy Galan – opinie 

Kocioł elektrodowy Galan w opinii klientów dostaje pozytywne opinie. Kocioł elektrodowy Galan jest kompaktowy, szybko nagrzewa pokoje. Każdy klient montujący w domu czy mieszkaniu kocioł elektrodowy opiniuje produkt wzorowo. Jest to fantastyczne rozwiązanie.

Reklama