Ranking fajnych gier planszowych – TOP 10

Ranking fajnych gier planszowych - TOP 10

Nasze spotkania ze znajomymi, wieczory w domach czy rodzinne domowe weekendy możemy spędzać na różne sposoby. Wiele osób szuka aktywnych rozwiązań, niekiedy nasz weekend poświęcamy na generalne porządki czy drobny remont. Umawiając się z przyjaciółmi, najczęściej organizujemy domówkę lub wychodzimy do klubu. Uwielbiamy te momenty, ponieważ nasz czas wypełniają osoby, które są nam bliskie. 

Sprawdź również – kocioł elektrodowy zasada działania!

Zapraszając bliskie osoby do domu, jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się spotkać. Spędzamy czas na rozmowie, żartach, ciekawych opowiadaniach i wtedy czujemy, że jesteśmy niczym rodzina. Jednak ostatnio coraz popularniejszym rozwiązaniem na takie spotkanie oraz na spędzanie wspólnego czasu są gry planszowe. Kto ich nie pamięta z dzieciństwa? Uwielbialiśmy je! 

Koniecznie musimy sprawdzić ranking fajnych gier planszowych, które gry są najciekawsze, jakie jest TOP 10 gier planszowych, bo wracając wspomnieniami do dzieciństwa, pewnie nie jedna osoba z przyjemnością rzuci kostką. 

Ranking gier planszowych

W takim razie, co znajdziemy w rankingu fajnych gier planszowych? Wszystko, co nas zaciekawi, co chcemy kupić, czy też wypożyczyć ma wystawioną opinie. Nasze zakupy opiniujemy na wielu stronach. Nawet aplikacje na smartfony zbierają całą masę komentarzy. Tak samo wygląda kwestia fajnych gier planszowych. Oprócz opinii gry planszowe posiadają swój ranking gier planszowych. Jest to unikatowa lista najciekawszych i wciągających gier. 

Ranking fajnych gier planszowych - TOP 10

Nie od dziś wiemy, że w fajne gry planszowe grają dzieci oraz dorośli. Nie zawsze jednak próbując kupić grę planszową dla siebie bądź na prezent wiemy, po którą sięgnąć. W tym zadaniu pomaga nam ranking gier planszowych. Pomoc w doborze gry to tylko jedna z zalet w rankingu gier planszowych. Kolejnym ułatwieniem jest sortownie cen gier w rankingu

Możemy ustawić od najtańszej lub najdroższej. Jednak nie sugerujcie się za bardzo ceną, czasami drogi wybór nie będzie lepszy od taniego lub odwrotnie. Na wszystko należy brać poprawkę. Dla ułatwienia ranking gier planszowych dodaje recenzję każdej gry. Na tej podstawie możemy dobrać idealną grę planszową, która spełni nasze oczekiwania. 

Najlepsze planszówki

Wchodząc do księgarni czy sklepu zawsze chcemy kupić najlepszą planszówkę. To naturalne, nie chcemy, aby nasze dzieci po 10 minutach rzuciły w kąt planszówkę. Będzie to dla obu stron niekomfortowe. Wybierając planszówkę dla nas, na wieczorne rozgrywki po ciężkim dniu, chcemy, aby nasza planszówka była najlepsza z dostępnych. Lubimy zagadki, dobry humor, dreszczyk adrenaliny. 

To pobudza nas do dalszej, ochoczej gry. W sklepach możemy spotkać stojaki z napisami TOP 10, TOP miesiąca, czy TOP roku. Niekiedy planszówka jest tak dobra, że otrzymuje miano najlepszej planszówki nawet na rok! Przekonajmy się zatem, co kryje się pod mianem TOP 10 gier planszowych. 

Gry planszowe – TOP 10

Gra planszowa zasługująca na TOP 10, nie może być przeciętna. Grę planszową TOP 10 poznamy już po kilku minutach. Kto, startując z rozgrywkami, ma ochotę oraz czas na godzinne poznawanie zasad? To oczywiste, że gra planszowa zasługująca na TOP 10 musi mieć jasne i szybko zrozumiałe zasady. Zapraszamy do prezentacji gier planszowych TOP 10. 

Jako pierwszą grę planszową z TOP 10 przedstawiamy Wam 7 Cudów Świata. Jest to idealny przykład na niezwykle wciągającą strategiczną grę planszową, przy czym nie jest nad wyraz skomplikowana. Po chwili znacie już zasady i możecie planować kolejny ruch do zwycięstwa. Wygrana jest rozstrzygana na podstawie zgromadzonych punktów za zawartość skarbca, wybudowane budynki oraz za stworzenie nowego Cudu Świata!

Następną TOP 10 grą planszową jest Carcassone. Istotną kwestią jest wytrzymałość oraz utrzymanie przy pierwotnym stylu. To znak, że gra nie potrzebuje nowych przyciągających uwagę zmian. Jest idealna sama w sobie. Gra z pozoru przypomina układanie puzzli, jednak jest drobny haczyk, każda partia przez losowość kart wygląda inaczej. Carcassone jest idealną grą planszową TOP 10 dla rodzin z dziećmi czy początkujących graczy. 

W TOP 10 gier planszowych znajdziecie również Dixit. Jeżeli szukacie uniwersalnej gry planszowej o bardzo łatwych zasadach a do tego bardzo wciągającą to macie swojego ulubieńca. Jeżeli Wasza wyobraźnia lubi z Wami współpracować to macie wygraną w kieszeni.

Kolejna pozycja w TOP 10 gier planszowych to Neuroshima HEX. Co ważne jest to polska gra, która zasługuje na ogromne uznanie. Jest fenomenalną grą strategiczną. Wchodzimy do świata fantastyki po apokalipsie. Działając w drużynach, musimy pokierować armię tak, aby pokonała przeciwnika. 

Zaczynając swoją przygodę z grami planszowymi chętnie sięgamy po grę Osadnicy z Catanu. Jeżeli każdy ranking TOP 10 gier planszowych ją podaje w swoim zestawieniu to znak, że jest trafnym wyborem. W grze musimy zdobyć największą ilość punktów, za postawione budowle. Wynik może ulec zmianie, nawet w ostatniej fazie, co jest niezwykle emocjonujące.

W TOP 10 gier planszowych nie możemy nie wspomnieć o grze Ostatni Bastion. Zasady są o tyle ciekawe, że nie chodzi w niej o rywalizację a o współpracę. Jeden zły ruch i zostaniemy pokonani przez wrogów. Dodatkowo gra wymaga ogromnego skupienie mimo prostych zasad. 

Następną pozycją zasługującą na TOP 10 gier planszowych jest Pandemia. Dotknęły nas ciężkie czasy, o czym nie jesteśmy w stanie zapomnieć. Zasady gry są proste, gracze muszą zwalczyć rozprzestrzeniające się bakterie.

Gra planszowa Sabotażysta również znajduje swoje miejsce w rankingu TOP 10 gier planszowych. W tej grze wcielamy się w rolę krasnali, których zadaniem jest zdobycie złota. Gra planszowa Sabotażysta, jak sama nazwa wskazuje to jedna z postaci w grze. Chce przechytrzyć krasnale i uniemożliwić im zdobycie skarbu. 

Następną pozycją w klasyfikacji gier planszowych TOP 10 jest gra Splendor. W grze jeden z graczy wciela się w kupca, który musi osiągnąć najwyższy autorytet, poprzez transakcje, które zawiera. Gra planszowa Splendor jest idealna na spotkania towarzyskie. 

Ranking fajnych gier planszowych - TOP 10

Klasyfikację TOP 10 gier planszowych zamyka gra Wsiąść do pociągu. Rozgrywka polega na połączeniu ze sobą miast, za pomocą kolorowych wagoników. Gra planszowa Wsiąść do pociągu ma kilka serii podzielonych na lokalizację. 

Najlepsze gry planszowe

Najlepsze gry planszowa, w dużym stopniu zależą od naszych osobistych upodobań. Jednak z całą pewnością, każdy jednogłośnie odpowie na pytanie, jaka jest najlepsza gra planszowa? Oczywiście musi być wciągająca. Jeżeli trafimy na grę, do której w pewnym sensie się zmuszamy, nigdy nie ogłosimy jej mianem najlepszej gry planszowej. 

Kolejną bardzo ważną materią najlepszej gry planszowej jest jej trudność oraz wkład własny. Jeżeli poddajemy się już na samym początku, próbując zrozumieć jej zasady, nie uznamy jej za najlepszą grę planszową. 

Fajne gry planszowe

Siadając do gry planszowej, jesteśmy nastawieni na dobrą zabawę. Fajne gry planszowe będą idealnym rozwiązaniem na spędzenie wieczoru. Jeżeli spędzamy czas z dziećmi, musimy wybrać grę odpowiednią do wieku dzieci. Fajna gra planszowa, będzie lubiana przez tych małych, ale i też dużych graczy. 
My już wybraliśmy swoje ulubione planszówki i mamy nadzieję, że dzięki naszej opinii Wam również się uda wybrać najlepszą grę planszową.

Reklama