Robert Lewandowski – profil piłkarza i statystyki na Transfermarkt 21/22

Robert Lewandowski – profil na Transfermarkt

Piłka nożna z roku na rok zyskuje na popularności. Z pewnością większość z nas ma swoje ulubione kluby i piłkarzy, którym kibicuje na co dzień. Z kolei inni w stosunku do piłki nożnej są nastawieni bardziej w celach zarobkowych, typując wyniki meczów. W tym aspekcie ważna jest odpowiednia analiza drużyn oraz zawodników. Oczywiście jest wiele gwiazd typu, Messi, Cristiano Ronaldo, którzy grają wyśmienicie i biją wszelkie rekordy, a co najlepsze bardzo rzadko doznają poważniejszych kontuzji, które mogłyby wyeliminować tych zawodników całkowicie z gry. Jednym z dość ciekawych portali opisujący statystyki zawodników piłkarskich jest Transfermarkt, to właśnie na tej platformie znaleźć można profil piłkarza – Roberta Lewandowskiego.

Sprawdź również – Robert Lewandowski życiorys

Robert Lewandowski to niezwykle wybitny piłkarz, który zabłysnął podczas wielu akcji i meczów. W tym celu warto wspomnieć m.in. o fenomenalnym występie pod barwami Borussi Dortmund i zdobytych 4 golach w jednym meczu. , czy chociażby mecz przeciwko Wolfsburgowi i zdobytych 5 golach w zaledwie 9 minut. Tego rodzaju wydarzenia zapisały się w kartach historii, są również dostępne w sekcjach ze statystykami na ogromnej ilości portalach, w tym m.in. na Transfermarkt.

Kolejną istotną rzeczą o Robercie Lewandowskim jest fakt, że zaledwie 3 tygodnie temu, a dokładnie w maju 2022 roku zaczęto na Transfermarkt głośno mówić o potencjalnym transferze naszego wybitnego piłkarza do fenomenalnej drużyny, jaką jest FC Barcelona. Robert Lewandowski związany jest z drużyną Bayern Monachium już 8 lat, zatem pojawia się pytanie, które odnosi się do tego, czy „Lewy” zdecyduje się na zmianę drużyny? Na tego rodzaju pytanie, odpowiedzi należy wyczekiwać w najbliższych tygodniach, bowiem zostanie ogłoszone okno transferowe, kto wie, co nastąpi w trakcie trwającego okna transferowego i jakie niespodzianki będą miały miejsce.

Na platformie Transfermarkt bardzo często wspomina się Roberta Lewandowskiego, natomiast jego profil i zgromadzone wokół tej osoby statystyki wskazują, że dorobił się on pokaźnych liczb. Robert Lewandowski z piłką związany jest od ponad dwudziestu lat, grał on w takich drużynach piłkarskich, jak Znicz pruszków, Lech Poznań, czy chociażby Borussia Dortmund. Dodatkowo występuje on w roli kapitana reprezentacji Polski i jest on w naszym kraju bardzo szanowaną i lubianą osobą, w związku z tym jego rzesza fanów rozrasta się z roku na rok. Wykraczając poza granicę naszego kraju, Robert Lewandowski jest znany również w Niemczech i praktycznie na każdym kontynencie. Obecnie wiek Roberta Lewandowskiego to 34 lata, w związku z tym powstaje wiele zapytań, w tym m.in. na Transfermarkt, które odnoszą się do tego, jak długo jeszcze Robert Lewandowski ma zamiar grać zawodowo w piłkę nożną.

Tak czy inaczej o Robercie Lewandowskim można mówić wiele, głównie w świetle pozytywnym. Robert Lewandowski to bardzo popularna osoba, którą warto obserwować. Na rzecz tego artykułu postanowiliśmy dokładnie przyjrzeć się temu, co można znaleźć na profilu Roberta Lewandowskiego w Transfermarkt, a następnie sprawdzimy, jakimi statystykami wyróżnia się jego profil.

Robert Lewandowski – profil na Transfermarkt

W takim razie, jak prezentuje się profil i statystyki Roberta Lewandowskiego na Transfermarkt? Zanim przejdziemy do omówienia tej kwestii, warto słów kilka poświęcić na omówienie tego, czym dokładnie jest platforma Transfermarkt i do czego tak właściwie ono służy. Przede wszystkim Transfermarkt to portal, który powstał w maju 200 roku, przez Matthiasa Seidla. Platforma Transfermarkt miała już z góry określony cel, jakim było zbieranie statystyk i szczegółowych informacji odnośnie wszystkich piłkarzy, napastników w tym m.in. Roberta Lewandowskiego, obrońców, pomocników, trenerach oraz wszystkich toczących się rozgrywkach piłkarskich, które mają miejsce na całym świecie.

Ciekawostką jest również fakt, że wszelkie dane, które pojawiały się na Transfermarkt do 2008 roku były umieszczane przez tamtejszą społeczność. W 2008 roku nastąpił przełom, bowiem przedsiębiorstwo o nazwie „Axel Springer SE” przejęło większą część udziałów Transfermarkt. Serwis piłkarski Transfermarkt istnieje do dnia dzisiejszego i jest to jeden z czołowych portali, na których znaleźć można szeroką liczbę statystyk i informacji tak właściwie o wszystkich piłkarzach, którzy zajmują się zawodowo piłką nożną.

Obecnie Transfermarkt jest dostępny w ponad 11 krajach w tym m.in. w języku Polskim, Tureckim, Włoskim, Szwajcarskim, czy Niemieckim. Transfermarkt jest odwiedzana codziennie przez kilka milionów użytkowników, co wskazuje, jak dużą wagę przykłada do tego, aby statystyki i wszelkie informacje zawarte na Transfermarkt były wiarygodne i spełniały wszelkie preferencje nawet tych najbardziej wymagających użytkowników.

Sprawdź również – Budowa stadionów w Katarze i śmierć pracowników – odsłaniamy szokującą prawdę

Zatem przechodząc do sedna pytania o profil Roberta Lewandowskiego na Transfermarkt, przede wszystkim portal udostępnia niezwykle szczegółowe dane nt. Roberta Lewandowskiego. Serwis publikuje kilka kategorii głównych w tym:

 • Profil główny Roberta Lewandowskiego.

 • Obecny klub.

 • Wartość rynkowa napastnika.

 • Osiągnięcia.

 • Szczegółowe statystyki.

 • Przebieg kariery.
robert lewandowski transfermarkt

Ciekawą sekcją są wszystkie zdobyte statuetki i trofea. Po rozwinięciu tej kategorii  na Transfermarkt dostrzec można obszerną i szczegółową listę odnoszącą się do zdobytych statuetek. Z pewnością niewielu z Was wie o tym, że Transfermarkt udostępnia informacje o tym, że Robert Lewandowski zdobył prestiżowe nagrody Piłkarza Roku FIFA, czy chociażby Europejskiego Złotego Buta, dodatkowo dwukrotnie osiągnął najpopularniejszą nagrodę w Polsce, czyli chodzi tutaj o kategorię najlepszego sportowca w Polsce.

Robert Lewandowski – statystyki

Jak wyglądają statystyki na Transfermarkt sławetnego piłkarza Roberta Lewandowskiego, czy warto korzystać z tej platformy? Oczywiście z czystym sumieniem możemy polecić korzystanie z Transfermarkt, ponieważ znajduje się tam olbrzymia ilość danych i informacji, które z pewnością Was zaciekawią. Transfermarkt posiada również pewną sekcję, w której można znaleźć nigdzie indziej niedostępne informacje, tak przynajmniej wskazują różni użytkownicy na forach sportowych, którzy polecają Transfermarkt. Statystyki Roberta Lewandowskiego na Transfermarkt odnoszą się do:

 • Gole, jakie strzelił w pierwszej połowie.

 • Ile meczy rozegrał na określonym stadionie.

 • Ile łącznie minut przegrał pod barwami określonej drużyny.

 • Ile wykonał rzutów rożnych.

 • Ile wykonał rzutów wolnych.

 • Ile wykonał rzutów karnych.

 • Statystyki związane z aktualną formą.

 • Ile oddał strzałów na bramkę.

 • Ile przegrał minut w kadrze reprezentacji Polski.
Robert Lewandowski – profil na Transfermarkt

Jak widać  platforma Transfermarkt to ciekawy zbiór danych, który przeznaczony jest dla amatorów, jak i starych wyjadaczy, którzy cenią sobie najmniejsze szczegóły. Oczywiście Transfermarkt nie ogranicza się tylko i wyłącznie do kilku lig, ale znaleźć można tam nawet te niszowe ligi. W ten sposób można dokładnie przeanalizować, jak sytuacja wygląda w tych mniej ciekawych ligach.

Reklama