W jakim klubie obecnie gra Robert Lewandowski?

W jakim klubie gra Robert Lewandowski

Piłka nożna to obecnie jeden z najpopularniejszych dyscyplin sportowych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Na każdym kontynencie wyróżnia się najbardziej atrakcyjne i prestiżowe ligi, w Ameryce Południowej jest to liga Brazylijska, natomiast w Ameryce USL Championship, z kolei w Europie wyróżnią się Bundesligę. Każda liga wyróżnia się niesamowitymi piłkarzami, którzy charakteryzują się niezwykłymi zdolnościami i doświadczeniem. My w dzisiejszym artykule skupimy swoją uwagę wokół Roberta Lewandowskiego. Dodatkowo sprawdzimy, w jakim klubie gra Robert Lewandowski.

Sprawdź również – Ile bramek ma Lewandowski w tym sezonie w Bundeslidze?

Na wstępie warto zaznaczyć to, że obecnie Robert Lewandowski jest kapitanem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Zaczynał tak naprawdę już od najmłodszych lat, jego pierwszą zawodową drużyną był Znicz Pruszków, następnie grał kilka lat w Lech Poznań, po czym przeszedł on do Bundesligi i grał pod barwami Borussi Dortmund. Obecnie w jakim klubie gra Robert Lewandowski, ten fenomenalny na miarę naszych czasów napastnik?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na wskazane wyżej pytanie, warto słów kilka poświęcić Robertowi Lewandowskiemu. Przede wszystkim jest to osoba, która urodziła się w Warszawie 1988 roku. Pierwszy kontakt z piłką nożna zawdzięcza swojemu ojcu – Krzysztofowi Lewandowskiemu. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że Lewandowski pochodzi ze sportowej rodziny. Zarówno matka jak i siostra zajmowały się sportem, z kolei jego ojciec był trenerem drużyny piłkarskiej.

Robert Lewandowski bardzo mocno przywiązał się do gry w piłkę nożną. Zaczął codziennie prowadzić intensywne treningi i stale rozszerzał swoje umiejętności i doświadczenie. Dzięki tak silnej determinacji, odwadze i ciężkim wysiłkom, zyskał obecnie miano jednego z najlepszych i najpopularniejszych piłkarzy na świecie. Dodatkowo jego sława przyczyniła się do tego, że stał się on jednym ze 100 najbogatszych Polaków wg Forbesa. Mimo tak wielkiej sławy, wiele osób wciąż zastanawia się nad tym, w jakim klubie gra Robert Lewandowski? W związku z tym postanowiliśmy przygotować odpowiedź na to pytanie.

W jakim klubie gra Robert Lewandowski?

W związku z licznymi zapytaniami, w dalszej części wpisu sprawdzamy, w jakim klubie gra Robert Lewandowski? Robert Lewandowski to niezwykle skuteczny i efektywny napastnik, zdobył on niezliczoną ilość goli i asyst zarówno na mistrzostwach Świata, w Lidze Mistrzów, czy chociażby w Superpucharze Niemiec. Ten wybitny piłkarz nieraz dowiódł, że jest piłkarzem na miarę klasy światowej.

Cofając się do 2008 roku, a dokładnie do 10 września w meczu Polska-San Marino, w eliminacji do mistrzostw Świata, Robert Lewandowski po raz pierwszy zadebiutował w roli napastnika naszej reprezentacji. Tak samo, jak w przypadku debiutu w Znicz Pruszków, zdobył swojego pierwszego gola i od tamtej pory rozegrał on ponad 100 meczy zdobywając wiele bramek i asyst. Z roku na rok zaczęto coraz bardziej interesować się tym, kim jest dokładnie Robert Lewandowski i w jakim klubie gra. Od 2008 roku przeszło 14 lat, w związku z tym Robert przez większość tego czasu zaskarbił sobie przychylność szerzy fanów.

W jakim klubie dokładnie gra Robert Lewandowski? Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, kariera Roberta Lewandowskiego jest niezwykle długa, jednak przywiązuje on dużą wagę do drużyn, w których gra. Niegdyś grał pod barwami Znicza Pruszków, Lecha Poznań, a następnie przeszedł do Borussi Dortmund. To właśnie w tej drużynie rozwinął znacząco swoje zdolności i umiejętności. Pod barwami Borussi Dortmund grał od 2010 do 2014. Sezon 2014/2015 był dla Roberta Lewandowskiego najlepszym sezonem, w ten sposób otworzyły mu się drzwi do jeszcze lepszej i bardziej rpestiżowej drużyny.

Zatem przechodząc do sedna i odpowiadając na pytanie „w jakim klubie gra Robert Lewandowski?” odpowiadamy – od 2014 roku Robert Lewandowski podpisał kontrakt z Bayernem Monachium i gra w niemieckiej Bundeslidze. Pod barwami Bayernu Monachium zdobył olbrzymią ilość goli, oraz pobił historyczny wyczyn Gerda Müllera zdobywając w sezonie 2020/2021 41 goli. W dalszej części wpisu sprawdzimy, ile lat Robert Lewandowski gra w Bayernie Monachium.

W jakim klubie gra Robert Lewandowski

Ile lat Robert Lewandowski gra w Bayernie Monachium?

Wiemy już, w jakim klubie gra Robert Lewandowski, w dalszej części wpisu odpowiemy na pytanie, które nawiązuje do tego, ile lat Robert Lewandowski gra w Bayernie Monachium? Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, Robert 4 stycznia 2014 roku podpisał pierwszy kontrakt, który opiewał na pięć lat z fenomenalną drużyną Bayernem Monachium. Cała umowa kupna polskiego napastnika opiewała na kwotę około 60 mln euro co robi niesamowite wrażenie.

Sprawdź również – Budowa stadionów w Katarze i śmierć pracowników – odsłaniamy szokującą prawdę

Robert Lewandowski gra w Bayernie już od 8 lat. Tym samym zdążył zdobyć w tym okresie liczne statuetki m.in. kilkakrotnie zdobył trofeum króla strzelców i zapisał się w kartach historii przebijając wynik Gerda Müllera. Dodatkowo wyprowadził on nieraz z opresji Bayern Monachium wyprowadzając z kryzysowych sytuacji i przechylając szalę zwycięstwa na korzyść drużyny.

Reklama