Wybitny Anthony Hopkins – co się z nim dzieje, choroby, nie żyje?

Wybitny Anthony Hopkins – co się z nim dzieje, choroby, nie żyje (1)

Hollywood to popularne i niezwykle rozpoznawalne miejsce położone w USA, w którym wielu europejskich aktorów, bez względu na miejsce pochodzenia, akcent, czy kolor skóry zyskało międzynarodową popularność, dzięki licznym występom w znanych i mniej znanych filmach pełnometrażowych. W tym przypadku z pewnością wymienić można takie osoby, jak Antonio Banderas, Tom Cruise, czy chociażby fenomenalny Anthony Hopkins, o którym dzisiaj sobie omówimy w dalszej części wpisu.

Przede wszystkim Anthony Hopkins to wybitna osoba, która występowała w licznych filmach, jego gra aktorska to istny fenomen, a każdy film z jego udziałem to majstersztyk. Natomiast od jakiegoś czasu stał się on osobą niedostępną. Nie pokazywał się wśród reflektorów fleszy, w związku z tym pojawia się w sieci wiele zapytań, czy Anthony Hopkins nie żyje? Czy zmarł na jakąś chorobę i co się z nim dokładnie dzieje? Aby jasno nakreślić sytuację, postanowiliśmy wyjaśnić pokrótce o co tutaj chodzi.

Anthony Hopkins – kim jest?

W pierwszej kolejności warto słów kilka poświęcić na omówienie sylwetki i życiorysu, odpowiadając tym samym na pytanie kim jest Anthony Hopkins i czemu w sieci pojawiają się głosy, które odnoszą się do tego, że nie żyje. Przede wszystkim Anthony Hopkins to fenomenalny aktor, który ma w swoim dorobku wiele licznych występów na arenie Hollywood. Ze względu na jego wiek i problemy zdrowotne, wiele portali starając się wzbudzać sensację i generować kliki, najzwyczajniej puściło plotkę w Internet o tym, że Anthony Hopkins nie żyje. W związku z tym czy to prawda, co się z nim aktualnie dzieje?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na to pytanie, warto wspomnieć o tym, że Anthony Hopkins poza aktorstwem, zajmuje się również malarstwem i jest kompozytorem. Co ciekawe, niewiele osób wie o tym, że posiada on nie tylko obywatelstwo amerykańskie, jest on również niezwykle szanowanym obywatelem Wielkiej Brytanii w takim stopniu, że 30 lat temu, a dokładnie 31 grudnia 1992 roku świętej pamięci Królowa Elżbieta II przyznała mu niezwykle honorowy tytuł szlachecki. Co za tym idzie można na podstawie tego wywnioskować, jak ważną stał się on osobą w tym kraju.

Poza uzyskaniem tytułu szlacheckiego Anthony Hopkins uzyskał wiele prestiżowych i największych nagród w branży aktorskiej. Na wstępie warto wymienić tutaj uzyskane dwie statuetki Oscara, nagrodę BAFTA oraz tytuł Złotego Globa, dodatkowo został on laureatem kilkudziesięciu filmowych nagród, taki dorobek robi wrażenie prawda?

Pamięć o takich osobach nigdy nie wygasa. Codziennie setki tysięcy osób ogląda filmy i seriale z jego udziałem, w związku z tym wiele osób w tym samym czasie jest najzwyczajniej w świecie zainteresowana jego życiem prywatnym, jednak ze względu na jego wiek, spora część osób w pierwszej kolejności wyszukuje informacje o tym, czy Anthony Hopkins nie żyje. Oczywiście w tym przypadku nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to naturalny odruch, natomiast w sieci wiele portali wykorzystuje tę niewiedzę tworząc i rozsiewając po Internecie różne plotki. W związku z tym postanowiliśmy ułatwić Wam zadanie i sprawdzić co się dzieje z Anthony Hopkinsem, natomiast warto w pierwszej kolejności poruszyć kwestie związane z jego chorobami.

Sprawdź również – Czy Piotr Fronczewski nie żyje? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Anthony Hopkins – choroby

Zatem, przechodząc do sedna i kwestii związanej z chorobami, jakie zdiagnozowano Anthonego Hopkinsa, warto tutaj podkreślić, że jest to aktor, które obecnie ma 84 lata co jest naprawdę imponującym wiekiem. Ważną informacją, która zszokowała rzeszę jego fanów była informacja, która ukazała się pięć lat temu, a dokładnie w 2017 roku, która odnosiła się do tego, że u tego wybitnego aktora Anthonego Hopkinsa wykryto dość niebezpieczną chorobę – a dokładnie zdiagnozowano u niego zespół Aspergera. Co to dokładnie jest i jakimi objawami się ta choroba wykazuje?

Przede wszystkim Anthony Hopkins miewał dość liczne problemy ze zdrowiem, które odnosiły się do tego, że miał trudności z koncentracją, prowadzeniem rozmów, a do tego wszystkiego najgorzej znosił nadchodzące zmiany w otoczeniu. Mimo tego, że zdiagnozowano u niego tę chorobę, potrafił on w tak sędziwym wieku wyrecytować z pamięci wiele stron bez jakiegokolwiek zająknięcia, a co za tym idzie, jak na ten wiek, to naprawdę całkiem dobrze mu to wychodzi.

Choć na pierwszy rzut oka, zespół Aspergera wydaje się chorobą, która mogłaby przekreślić jego dalszą zabawę w aktorstwie to na podstawie zgromadzonych danych, w których to Anthony Hopkins udzielał liczne wywiady zauważyć można to, że ta choroba niewiele zmieniła w jego życiu. Chodzi tutaj jedynie o drobne kwestie, natomiast jak zauważyć można na przykładzie Anthonego Hopkinsa, można normalnie funkcjonować z tą chorobą.

Sprawdź również – Skoczek narciarski Piotr Żyła – wiek, wzrost, wykształcenie, ile zarabia, nie żyje?

Anthony Hopkins – nie żyje?

W odpowiedzi na to nurtujące pytanie, chcielibyśmy rozwiać wszelkie wątpliwości, przede wszystkim Anthony Hopkins, mimo groźnej choroby, żyje i całkiem dobrze się czuje. Aktualnie jak podają media, Anthony Hopkins bardzo dobrze się czuje i nie miewa zbyt wielkich problemów ze zdrowiem. Ciągle występuje w różnych spektaklach, dodatkowo w 2022 zagrał w takich serialach jak Westworld. Dodatkowo na 2023 rok ma zakontraktowane występy w takich filmach pełnometrażowych jak np.: Arabian Nights, One Life, czy Hemingway & Fuentes.

Reklama