Awaria zmywarki Beko błąd E01, E02 i E03 – co to znaczy i jak usunąć kod błędu?

Awaria zmywarki Beko błąd E01, E02 i E03 – co to znaczy i jak usunąć kod błędu?

W obecnych czasach, tak właściwie w każdym domostwie znajdują się różnego rodzaju urządzenia, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Zaliczyć do tych urządzeń można m.in. zmywarki, pralki, chłodziarki, termomixy i wiele innych urządzeń. W poniższej części wpisu przyjrzymy się dokładnie zmywarce marki Beko, a następnie omówimy kwestię najpopularniejszych kodów błędu E01, E02 i E03.

Sprawdź również – Market Dino praca opinie

Przede wszystkim na wstępie warto zaznaczyć to, że wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne mają prawo się psuć i nic w tym dziwnego, że wtedy pojawiają się nieznane kody błędów tak, jak ma to miejsce w przypadku zmywarek Beko błąd E01, czy E02. Złośliwością rzeczy martwych jest to, że tego rodzaju urządzenia najczęściej psują się w najmniej oczekiwanych momentach, co w konsekwencji może doprowadzić do wyjątkowych spięć dla zapracowanej rodziny. Awarie zmywarki Beko można podzielić najczęściej na dwie odrębne kategorie, pierwsza kategoria to awarie, które można usunąć na miejscu, samodzielnie. Z kolei do drugiej kategorii zalicza się awarie i kody błędu, w których musi już interweniować specjalista.

Rozwiewając wszelkie wątpliwości, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej wskazanym błędom, czyli kod awarii zmywarki Beko błąd E01, E02 i E03, następnie omówimy co to znaczy dokładnie za awaria i krok po kroku wyjaśnimy, jak usunąć tego rodzaju usterki i czy w ogóle jest to możliwe. Dodatkowo w poniższej części wpisu przedstawimy również najpopularniejsze błędy i powody, które są przyczyną pojawiania się tych błędów.

Zmywarka Beko błąd E01 – co to znaczy?

W takim razie co to znaczy dokładnie w zmywarce Beko błąd E01? Tego rodzaju zapytania dość często pojawiają się na licznych forach internetowych i tym samym właściciele tych zmywarek Beko wnikliwie szukają odpowiedzi na to pytanie. W pierwszej kolejność w odpowiedzi na pytanie – „błąd E01 co to znaczy?”, warto pamiętać o tym, że tego rodzaju błąd sygnalizuje awarię związaną z regulacją wartości wody i z tym, że dochodzi do niepożądanego wycieku cieczy.

Co to znaczy błąd E01? W wielu zmywarkach Beko tego rodzaju kod błędu oznacza, że specjalny czujnik, znajdujący się we wnętrzu zmywarki sygnalizuje, że dochodzi do niekontrolowanego wycieku wody, to w konsekwencji uruchamia mechanizm w postaci przełącznika pływakowego. Jak usunąć kod błędu E01, E02 i E03 w zmywarce Beko? Na to pytanie odpowiemy w dalszej części wpisu.

Przede wszystkim na przykładzie poniższej grafiki, w której zaprezentowaliśmy wyskakujący kod błędu w zmywarce Beko E01, zauważyć można to, że niewiele ono sygnalizuje, w związku z tym najczęściej doszukujemy się odpowiedzi w instrukcjach zmywarki, czy po prostu w Internecie. My w związku z tym wyręczymy was w tym zadaniu odpowiadając co to znaczy błąd E01 w zmywarce Beko. Instrukcje mają to do siebie, że są nieczytelne, znaleźć w nich jakąkolwiek informacje odnośnie awarii określonej zmywarki graniczy z cudem. Przede wszystkim kod błędu E01 w Beko oznacza awarię pompy odpływu i w tym zakresie należy zwrócić szczególną uwagę.

Awaria zmywarki Beko błąd E01, E02 i E03 – co to znaczy i jak usunąć kod błędu?

Utożsamiając się z tym błędem, należy mieć na uwadze fakt, że w przypadku ignorowania tej awarii i po wykonaniu procesu mycia, cała zawartość brudnej wody musi zostać ręcznie usunięta ze zmywarki, a taka czynność nie należy już do zbyt miłych rozwiązań. Oczywiście na forach znalazły się osoby, które za każdym razem w jakiś sposób radziły sobie z usunięciem zanieczyszczeń m.in. gąbką, ale nie o to tutaj w tym chodzi. W dalszej części wpisu wyjaśnimy co zrobić i jak usunąć błąd E01. Oczywiście zmywarka to rozbudowane urządzenie, w związku z tym mogą pojawiać się również inne błędy E02 i E03, które również szczegółowo wyjaśnimy, co to znaczy.

Zmywarka Beko błąd E01 – jak usunąć?

W takim razie, jak usunąć błąd E01 i E02 w zmywarce Beko? Dotychczas poznaliśmy co oznacza błąd E01 więc powinno być już łatwiej namierzyć i zniwelować problem, jednak od czego zacząć w pierwszej kolejności? Do tej pory wiemy, że błąd E01 oznacza niekontrolowany wewnętrzny wyciek wody, jest pewna szybka i niezbyt wymagająca prosta rada do tego, jak usunąć błąd E01.

Od czego zacząć usunięcie błędu E01 w zmywarce Beko? Przedstawimy to w kilku klarownych krokach.

1.      W pierwszej kolejności przed rozpoczęciem jakiejkolwiek czynności związanej z tym, jak usunąć błąd E01, należy anulować wszystkie aktualne programy.

2.      Na drugim etapie wykonujemy czynność związaną z usunięciem zawartości i zanieczyszczeń zlokalizowanych w pompie spustowej.

3.      Gdy usuniemy całą zawartość z pompy, należy przechylić lekko zmywarkę.

4.      Po tych wszystkich czynnościach włączamy do zasilania zmywarkę z powrotem.

Jak widać czynność związana z tym, jak usunąć błąd E01 nie należy do zbyt wymagających czynności. Istotną kwestią jest to, że w trakcie przechylania zmywarki, można przeanalizować to, czy w środku urządzenia zalegają resztki wody. Jeżeli w dalszym ciągu we wnętrzu urządzenia znajduje się woda, należy odłączyć od zasilania zmywarkę Beko, podłożyć pod nią najlepiej materiał, który dobrze wchłania wodę i ponownie odchylić do tyłu w celu pozbycia się zalegającej wody. Dodatkowo na sam koniec warto pamiętać o tym, że pierwsze uruchomienie powinno odbywać się przy pustym cyklu.

Często w sieci zauważyć można różne opinie i komentarze, które odnoszą się do tego, że błąd E01 zmywarce Beko może być przyczyną blokady jakiegoś pomniejszego elementu, może tutaj chodzić m.in. o wcześniej wspomniany przełącznik pływakowy. W tym przypadku omówienie tego, jak usunąć tę awarię nie ma sensu, ponieważ robi się to tak samo, jak powyżej opisaliśmy.

Błąd E02 – zmywarka Beko

Do tej pory poznaliśmy odpowiedź na pytanie „Błąd E01 co to znaczy i jak usunąć?”, w dalszej części wpisu wyjaśnimy czym jest błąd E02 i E03 w zmywarkach Beko, a następnie przedstawimy porady odnośnie tego, jak usunąć te błędy i czy w ogóle jest to możliwe bez wizyty specjalisty. Zatem przechodząc do sedna, czym wyróżnia się błąd E02 w zmywarce Beko?

Awaria zmywarki Beko błąd E01, E02 i E03 – co to znaczy i jak usunąć kod błędu?

Przede wszystkim błąd E02 oznacza najczęściej problemy związane z wlotem wody w odpowiednich do tego kanałach wewnątrz zmywarki. Zapoznając się z instrukcją serwisową, która dołączona jest do każdej zmywarki Beko zauważyć można to, że woda wprowadzana do urządzenia jest kontrolowana przy użyciu odpowiedniego przepływomierza. W momencie, gdy następuje wtłaczanie wody do zmywarki i w momencie, w którym systemy nie wykryły żadnych sygnałów, zmywarka nie odnotuje wartości wody. W ten sposób zmywarka Beko czeka do momentu, w którym sygnał wody zostanie wykryty. Jaka może być przyczyna powstawania błędu E02? W tym przypadku najczęściej odnosi się do nieodpowiedniego działania zaworu wody. Często na forach wskazuje się, że błąd E02 może być spowodowany wadliwym systemem elektroniki. Jak usunąć ten błąd?

Zmywarka Beko błąd E02 – jak usunąć?

Co zrobić, gdy w zmywarce Beko pojawi się błąd E02, jak usunąć ten problem? Tutaj sprawa może nieco inaczej wyglądać niż w przypadku pojawiającego się błędu w zmywarce Beko E01. Sprawę najczęściej komplikuje to, że za ten błąd odpowiedzialna jest elektronika. A w tym przypadku zalecamy, aby nie robić tego na własną rękę. Zalecamy udać się do serwisu Beko i oddać zmywarkę w ręce specjalistów, którzy dokładnie przeanalizują usterkę i dokonają naprawy.

Zmywarka Beko błąd E03

Wiemy czym charakteryzują się błędy E01 i E02 w zmywarce Beko. Poza nimi wyróżnią się kolejny popularny błąd E01. Co zrobić, gdy w zmywarce Beko błąd E03 pojawi się na wyświetlaczu, jak usunąć taką awarię? Przede wszystkim większość zmywarek posiada w swoim wyposażeniu grzałkę wewnątrz urządzenia, która odpowiedzialna jest za wzrost temperatury wody, która służy do mycia naczyń. Wbrew pozorom ale to właśnie grzałka jest sercem każdej zmywarki Beko i bez niej nie byłoby możliwe wnikliwego czyszczenie zabrudzonych naczyń.

Zmywarka Beko i błąd E03 oznacza awarię z grzałką, czyli w ten sposób pojawiają się problemy ze ciągłym strumieniem ciepłej wody. Tak samo, jak w przypadku błędu E02, nie da się usunąć tej usterki na własną rękę. Wizyta specjalisty jest nieunikniona, ponieważ należy w tym przypadku wykonać dogłębną analizę awarii i wykonać kompletną diagnostykę przekaźnika płytki sterującej. Decydując się na naprawę na własną rękę, należy pamiętać o tym, że może to być dość ryzykowne posunięcie. Błąd E03 może również oznaczać problemy związane z programatorem i czujnikiem temperatury.

Reklama