Blanka Stajkow “Solo” – kim jest, wiek, wzrost, partner, Eurowizja 2023, Wikipedia

Blanka Stajkow “Solo” - kim jest, wiek, wzrost, partner, Eurowizja 2023, Wikipedia (1)

Konkurs Piosenki Eurowizji to największe wydarzenie telewizyjne na świecie, emitowane w ponad 45 krajach. Na jego scenie występowały takie sławy, jak ABBA, Céline Dion czy Olivia Newton-John. Podczas konkursu po raz pierwszy zaprezentowano także show taneczne “Riverdance”, oparte na irlandzkiej kulturze i tradycji, które stało się jednym z najbardziej udanych w historii. W kolejnej części wpisu opiszemy przyszły udział w tym konkursie polsko-bułgarskiej wokalistki Blanki Stajkow.

Blanka Stajkow “Solo” – kim jest?

Blanka Stajkow to polsko-bułgarska wokalistka, autorka piosenek oraz modelka, która od najmłodszych lat pasjonuje się muzyką. W wieku 14 lat napisała swoją pierwszą piosenkę i od tego momentu wiedziała, że muzyka będzie jej drogą w życiu. W czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych rozwijała swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz naukę języka angielskiego. Tam też miała okazję występować na sesjach Open Mic w różnych restauracjach i pubach, w tym w klubie The Bitter End, gdzie zaczynała swoją karierę Lady Gaga.

W Polsce Blanka kontynuowała realizację swoich muzycznych marzeń, ale próbowała też swoich sił jako modelka, biorąc udział w programie telewizyjnym “Top Model”. Chociaż nie przekonała jurorów, to dzięki występowi w programie wypuściła swój debiutancki singiel “Better”, który zdobył popularność i zanotował ponad 380 tysięcy odsłon.

Wokalistka zwróciła na siebie uwagę szerszej publiczności, pojawiając się w teledysku Smolastego do utworu “Pijemy za lepszy czas”. Plotkarskie media zaczęły zastanawiać się, czy artystkę łączy coś więcej niż tylko praca z raperem. Blanka ma ponad 120 tysięcy fanów na swoim profilu na Instagramie i stale rozwija swoją twórczość muzyczną.

Sprawdź również – Smolasty – kto to jest, ile ma lat, waga, wzrost, Fame MMA, partnerka, Wikipedia

Blanka “Solo” – wiek, wzrost

Blanka Stajkow, utalentowana piosenkarka polsko-bułgarskiego pochodzenia, ma 23 lata. Urodziła się 23 maja 1999 roku i w 2023 roku będzie obchodzić swoje 24 urodziny. Wzrost artystki to 167 centymetrów. Mimo młodego wieku Blanka zdążyła już zaskarbić sobie sympatię wielu fanów swoim wyjątkowym głosem i pięknym wyglądem. Oprócz swojego talentu wokalnego artystka rozwija również swoje umiejętności taneczne i modelingu. Jej kariera rozwija się coraz bardziej, co sprawia, że warto mieć ją na oku i śledzić jej poczynania na scenie muzycznej.

Blanka Stajkow – partner, chłopak

Wiele osób zastanawia się, czy Blanka Stajkow ma obecnie partnera. Informacje na ten temat wzbudzają duże zainteresowanie wśród fanów piosenkarki, a zwłaszcza wśród jej męskiej widowni. Okazuje się jednak, że serce pięknej wokalistki jest wolne. Chociaż w przeszłości była już w związku, między innymi ze znanym raperem Smolastym, teraz nie ma stałego partnera.

Informacje o życiu prywatnym gwiazd są często obiektem zainteresowania mediów i fanów. W przypadku Blanki Stajkow nie inaczej. Chociaż wcześniej była w związku ze znanym raperem, teraz jest sama. Informacja ta może być dla wielu zaskoczeniem, ale nie zmienia faktu, że artystka skupia się teraz na swojej karierze muzycznej. Jej talent wokalny i piękny wygląd przyciągają uwagę fanów, a coraz większa popularność pozwala jej na realizację marzeń i udział w coraz większej liczbie projektów muzycznych.

Blanka “Solo” – Eurowizja 2023

W konkursie muzycznym najwięcej punktów od jurorów, czyli 12, zdobyła Blanka. Na kolejnych miejscach uplasowali się Dominik Dudek, Felivers oraz Janna. W głosowaniu publiczności zwycięstwo przypadło Blanki, która pochodzi zarówno z Polski, jak i Bułgarii. Od wczesnego wieku wiedziała, że muzyka jest jej pasją i marzyła o karierze na scenie. Oprócz śpiewania, artystka wykonuje skomplikowane układy choreograficzne i gra jako didżejka. Jej utwór “Solo” powstał we współpracy z kompozytorami: Maciejem Puchalskim, Mikołajem Trybulecem, Bartłomiejem Rzeczyckim, Marcinem Góreckim i samą Blanką. Tekst napisały Blanka Stajkow, Maria Droberg oraz Julia Sundberg.

Blanka “Solo” – piosenkarka

Blanka Stajkow to utalentowana i obiecująca piosenkarka, która zrobiła już spore wrażenie na polskiej scenie muzycznej. Jej głos i umiejętności taneczne przyciągają uwagę fanów muzyki, a wspaniałe występy na żywo dodają jeszcze więcej energii i pozytywnej atmosfery. Oprócz wokalu Blanka odważnie eksperymentuje z różnymi stylami muzycznymi, a także potrafi z powodzeniem zasiąść za konsoletą jako didżejka. Jej piosenki, w tym hit “Solo”, napisane we współpracy z zespołem autorów, cieszą się coraz większą popularnością. Młoda artystka ma przed sobą jeszcze długą drogę kariery, ale jej talent i determinacja pozwalają przypuszczać, że przyniesie ona wiele radości i dobrej muzyki swoim fanom w Polsce i za granicą.

Blanka “Solo“ – Wikipedia

Na platformie Wikipedia można znaleźć informacje na temat życiorysu i kariery Blanki Stajkow, polsko-bułgarskiej piosenkarki i fotomodelki. Blanka urodziła się 23 maja 1999 w Szczecinie, jej matka była modelką, a ojciec przedsiębiorcą. W wieku 13 lat napisała swoją pierwszą piosenkę, a obecnie wykonuje muzykę pop. W 2021 roku wzięła udział w eliminacjach do programu Top Model oraz wydała debiutancki singiel “Better”. W 2022 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i wydała teledysk do utworu “Solo”, który dotarł do czwartego miejsca na liście przebojów AirPlay-Top. W 2023 roku Blanka wygrała program “Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” i będzie reprezentować Polskę w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu.

Reklama