Janusz Basałaj – kim jest, wiek, brat, żona PZPN, Wikipedia

Janusz Basałaj - kim jest, wiek, brat, żona PZPN, Wikipedia (1)

Świat piłki nożnej fascynuje wiele osób. Kibice z zapartym tchem oglądają mecze swoich ulubionych drużyn piłkarskich, a występy kadry narodowej jednoczą wszystkich Polaków. Jednak sport to także działacze, dziennikarze, sponsorzy i kluby zarządzane jak najlepsze przedsiębiorstwa. Dlatego dzisiaj opowiemy o Januszu Basałaju dziennikarzu i działaczu sportowym, poznacie jego życiorys i karierę zawodową. 

Janusz Basałaj – kim jest?

Znany i ceniony działacz sportowy czy może dawniej jeden z najbardziej wpływowych ludzi w PZPN kim jest Janusz Basałaj? Urodził się w małej wiosce w województwie podlaskim. Miłością do sportu zaraził go ojciec, który jak wspomina sam Janusz Basałaj codziennie słuchał radia wolna Europa a mały Janusz kronik sportowych to właśnie wtedy marzył o wielkim świecie i sporcie. Po maturze zaczął studiować prawo, jednak szybko zrezygnował i zaczął studiować dziennikarstwo. W tym samym czasie został gońcem w redakcji Przeglądu Sportowego i tak rozpoczęła się jego przygoda ze sportem. Janusz Basałaj był także komentatorem sportowym oraz dyrektorem ds. sportowych w Canal+. W 2004 roku został prezesem klubu Wisła Kraków. 

Po odejściu z PZPN został doradcą i szkoleniowcem dla portalu meczyki.pl Kim jeszcze jest Janusz Basałaj? Współpracownicy mówią o nim człowiek honoru i opowiadają historię, że ulubioną książką dziennikarza jest Ojciec Chrzestny i właśnie według niej żyje Janusz Basałaj a jak sam mówi honor i lojalność to podstawy kręgosłupa moralnego każdego mężczyzny. Podsumowując, kim jest Janusz Basałaj możemy przyznać, że na pewno doświadczonym dziennikarzem sportowym lubianym i cenionym ekspertem, a także dobrym przyjacielem. 

Sprawdź również – Przemysław Babiarz – kim jest, wiek, wzrost, przeszczep włosów, Szymon, Marzena, Wikipedia

Janusz Basałaj – wiek 

Działacz sportowy urodził się 4 grudnia 1958 roku w małej wiosce Raczki, jest jednym z sześciorga dzieci. Rodzeństwo było bardzo zżyte ze sobą i wspólnie pomagało rodzicom na gospodarstwie. 64-letni Janusz Basałaj aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, na swoim profilu na Twitterze porusza głównie tematy sportowe. Janusz Basałaj jest aktywny zawodowo i jak sam podkreśla, nie zamierza jeszcze przechodzić na emeryturę, a dzięki aktywności zawodowej ciągle czuje się młody. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu oraz wiedzy w tematach sportowych często występuje w mediach w roli eksperta. 

Janusz Basałaj – brat 

Janusz Basałaj pochodzi z wielodzietnej rodziny i jak się okazuje, nie tylko on związał się ze sportem. Jego młodszy brat Bogdan Basałaj także jest aktywnym działaczem sportowym związanym z piłką nożną. Ukończył AWF oraz studia podyplomowe z zarządzania organizacjami sportowymi. Bogdan Basałaj początkowo pracował w Canal+ a później został trenerem Kanii Gostyń oraz w USA LA Jets. Po powrocie do kraju w 2000 roku został wiceprezesem do spraw mediów w klubie Wisła Kraków, a następnie jej prezesem. Bogdan Basałaj był najdłużej zarządzającym prezesem w historii klubu pewnie dlatego, że za jego kadencji osiągnięcia Wisły Kraków były najlepsze w całej historii klubu. Bracia Janusz i Bogdan budzą skrajne emocje, jedni ich kochają, inni wręcz nienawidzą, jednak bezsprzeczny jest fakt, że oboje są ekspertami w dziedzinie sportu i solidarnie wspierają się i zawodowo i prywatnie. 

Janusz Basałaj – żona 

W internecie nie ma żadnych informacji na temat życia prywatnego Janusza Basałaja, on sam także w wywiadach rzadko i raczej lakonicznie opowiada o rodzinie. Co prawda nie wiemy, kim jest i jak wygląda żona Janusza Basałaja jednak w jednym z wywiadów, zapytany o rodzinę wspomniał o żonie, więc możemy potwierdzić, że jest żonaty. Udało nam się dotrzeć także do informacji, że Janusz Basałaja jest żonaty, ponad 20 lat a jego żona ma na imię Aldona. Para uchodzi za zgodną i szczęśliwą. Przyjaciele dziennikarza z humorem twierdzą, że jego żona ma anielską cierpliwość do niego i jest wielkim szczęściarzem. 

Janusz Basałaj – PZPN 

Janusz Basałaj od początku swojej drogi zawodowej związany był ze sportem a dokładniej piłką nożną. Od listopada 2012 roku był dyrektorem Departamentu Komunikacji i Mediów, a także Przewodniczącym Komisji ds. Mediów i Marketingu PZPN. Swoją karierę w Polskim Związku Piłki Nożnej rozpoczął przy boku Zbigniewa Bońka swojego wieloletniego przyjaciela i solidarnie w 2021 roku odszedł z PZPN wraz z końcem kadencji Bońka jako prezesa. Obaj zakończyli ponad 9-letnią współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Janusz Basałaj to niewątpliwie zasłużony działacz PZPN lubiany i ceniony przez współpracowników, jak i polskich sportowców.   

Janusz Basałaj – Wikipedia 

Szukają informacji o Januszu Basałaju możemy spróbować wesprzeć się informacjami z Wikipedii tylko czy będą pomocne? Zależy od tego, co chcemy wiedzieć, bo Wikipedia co prawda opisuje osobę Janusza Basałaja jednak raczej pobieżnie. Informacje znajdujące się w Wikipedii dotyczą wykształcenia i bogatej kariery zawodowej, więc jeżeli interesuje Cię Janusz Basałaj prywatnie to Wikipedia nie będzie pomocna.

Reklama