Fajne gry na słaby PC i laptopa – oto lista

Fajne gry na słaby PC i laptopa – oto lista

Trafiłeś tutaj, ponieważ okazuje się, że Twój PC lub laptop są za słabe na najnowsze produkcje, to w takim razie zachęcamy Cię do zapoznania się z ciekawymi propozycjami. Poniżej znajduje się rekomendacja fajnych gier na słaby pc i laptop, oczywiście czasy świetności dawno minęły, jednak mimo upływu czasu są to gry, do których zawsze się wraca, nie tylko ze względu na różnorodną mechanikę, ale głównie przez wzgląd na prowadzone wątki fabularne. W tym przypadku, jeżeli chodzi o słabe komputery, te fajne gry stanowią klasyki, choć czasami istnieje możliwość grania w nowsze produkcje, które mają umiarkowane wymagania.

Sprawdź również – jak zdobyć darmowe spiny Coin Master?

Oczywiście tzw. „Proces starzenia” ma również miejsce w grach, bowiem zdarzają się sytuacje, w których sama oprawa graficzna zniechęca na samym początku, choć w dniu premiery była hitem. Niektóre z tych pozycji w przeszłości były odpowiedzialne za rewolucję w branży gamingowej, jednak obecnie te rozwiązania są przestarzałe. Zazwyczaj jest to widoczne w przypadku gier gatunku strategii czy RPG, dlatego że interfejs i cała mechanika znacznie odbiega od dzisiejszych tytułów. Dodatkowo w takich klasykach przeważająca część serwerów sieciowych jest offline, w tym przypadku o reaktywację dbają fani, którzy dbają o aktualizacje i różne, ciekawe modyfikacje. W dalszej części wpisu przygotowaliśmy fajne gry na słaby PC i laptopa.

Fajne gry na słaby PC

W takim razie w co można grać na słaby PC i laptopa? Szybka akcja i reagowanie na trwające wydarzenia, to czynniki charakteryzujące gatunek gier akcji. W tej kategorii wymienia się najczęściej shootery, zręcznościówki, czy nawet bijatyki. Te wszystkie wymienione cechy, znaleźć można w kultowej serii Tomb Raider. Wcielamy się w tej grze w bohaterkę – Lara Croft, której za zadaniem jest eliminowanie wrogów, rozwiązywanie logicznych łamigłówek i wykonywaniu wątku fabularnego. Ta odsłona, ze względu niewielkie wymagania ląduje na naszej liście fajnych gier na słabe PC i laptop.

Kolejne pozycje warte uwagi, z niedużymi wymaganiami sprzętowymi, które udźwignie każdy słaby PC i laptop, to seria GTA i pierwsze części Assassin’s Creed. To co charakteryzuje te gry, to niezwykle wciągająca i porywająca fabuła, która jest chwalona nawet do dniach dzisiejszego, z kolei rozgrywka obecnie odbiega znacząco od obecnych trendów. Mirror’s Edge to gra, w której sprawdzisz swój refleks w parkour.

Czy występują jeszcze jakieś fajne gry na słaby PC i laptop, warte uwagi? Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, seria Grand Theft Auto i jej pierwsze części wkroczyły na nowy wymiar, w ten sposób Twórcy mogli rozwinąć żagle i zaoferować swoim graczom niezwykłą rozgrywkę. To właśnie ta fajna gra, która charakteryzowała się niewielkimi wymaganiami sprzętowymi, oferowała graczom nowe możliwości. Przede wszystkim mowa tutaj o olbrzymim świecie, nieskrępowanej wolności i wciągającej fabule. Obecnie każdy słaby PC bez problemu udźwignie grę. Half-Life to zdecydowany klasyk i to właśnie ta pozycja otworzyła nowe możliwości w gatunku strzelanek z widoku pierwszoosobowego. Twórcy tej gry, ukazali nam, że shootery nie muszą ograniczać się tylko i wyłącznie do bezmyślnego strzelania. Half-Life to gra, która oferuje porywającą fabułę, i nie posiada dużych wymagań sprzętowych, dlatego umieszczamy ją na liście fajnych gier na słaby PC i laptop.

Gry na słaby laptop

Jakie można jeszcze polecić fajne gry na słaby laptop? To co wyróżnia te sprzęty to, że wiele osób wciąż korzysta z kilkuletnich laptopów, z procesorami i całym innym wyposażeniem z przed kilku generacji. Często zdarza się sytuacja, w której kupujemy zwykłego notebooka z kompatybilną grafiką i traktujemy to, jako zwykłe narzędzie pracy. Często słyszy się komentarze, że takie słabe laptopy nie udźwigną żadnej fajnej gry, to wszystko jest nieprawdą. Ten wpis jest poświęcony grom, które udźwignie każdy słaby sprzęt. Wyżej wymieniliśmy kilka fajnych pozycji i w dalszej części zrobimy to samo. Oczywiście pamiętajcie, że te przykładowe tytuły są nieco zróżnicowane, dlatego jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Pytając o gry na słaby laptop, poza wymienionymi pozycjami wyżej, chcielibyśmy zaproponować grę Stardew Valley, jest to dość nowa produkcja, która zyskała w krótkim czasie olbrzymią popularność, a na steamie gra sprzedała kilka milionów egzemplarzy. Ta gra opiera się na tym, aby rozwijać gospodarstwo rolne w malowniczym świecie. Gra ze względu na niewielkie wymagania sprzętowe powinna pójść na słaby laptop i PC. W grze można hodować rośliny i zwierzęta. Dodatkowo mamy możliwość rozwijania naszej siedziby.


Z czym wam się kojarzą robaki i czasy szkolne? Worms 2, Worms Armageddon i Worms World Party to gry, które z pewnością każdy z nas grał w podstawówce na informatyce. Ta oferowała nam możliwość rozgrywki z kilkoma osobami jednocześnie, oczywiście seria zaliczyła wpadkę przechodząc z 2D na 3D, jednak po jakimś czasie wróciła do korzeni. Rozgrywka gry oferuje nam możliwość korzystania z dostępnego arsenału broni i eliminowaniu jednostek przeciwnika na mapie 2D. Możemy korzystać z granatów, holy bomb, zwykłych pistoletów czy nawet minigun. Mamy rozbudowaną kampanię i możliwość rozgrywki za pośrednictwem sieci. W związku z tym, jest to fajna gra warta polecenia na słaby laptop i PC.

Reklama