Mody do Minecrafta – jak zainstalować Forge?

Mody do Minecrafta - jak zainstalować Forge? Podpowiadamy!

Podstawowa wersja Minecraft oferuje wiele udogodnień i możliwości graczom, jednak zainstalowanie specjalnych modów, które zostały przygotowane przez społeczność Minecraft dostarcza nam o wiele bardziej rozbudowane sposoby rozgrywki, a te z kolei są oparte na Minecraft Forge. Czym charakteryzują się takie modyfikacje, które są tworzone przez graczy? Oczywiście poza zawartością, otrzymujemy również czasami różne rozbudowane wątki fabularne i nie tylko. Oczywiście, aby to wszystko aktywować, należy być w posiadaniu Forge, a tym samym warto wiedzieć jak zainstalować Forge Minecraft. W dalszej części wpisu dokładnie opiszemy, jak to zrobić i zainstalować Minecraft Forge.

Czym jest Minecraft Forge?

Warto na wstępie odpowiedzieć na pytanie, czym jest Minecraft Forge? Przede wszystkim jest to w pełni darmowy interfejs (API), czyli moduł, który umożliwia wgranie modyfikacji do gry Minecraft: Java Edition. Twórcy przeważającej części modów korzystają z interfejsu Forge po to, aby ułatwić sobie zadanie, a tym samym tworzyć mody, które następnie będą instalowane przez graczy. W takim razie, jak zainstalować Forge? Interfejs Minecraft Forge umożliwia, że zainstalowanie kompatybilnych modyfikacji staje się bardzo łatwe. Jest to spowodowane tym, że wystarczy przeciągnąć plik w odpowiednie miejsce i tyle.

Poza instalacją modów w Minecraft Forge, otrzymujemy możliwość rozgrywki w wersjach klasycznych – wanilia, lub edycję zmodyfikowane. W momencie kiedy wybieramy ten interfejs, wszystko następuje automatycznie. Dodatkowo w sposób, w jaki możemy uruchomić Forge, albo klasycznego Minecraft, powoduje to, że nie musimy zwracać uwagę na to, czy stracimy swój postęp w grze. Jeżeli wystąpi jakikolwiek problem z Forge, możemy bez problemu grać w klasyczną wersję Minecraft, czekając w międzyczasie na to, aż będzie dostępna aktualizacja. Najczęściej podczas takich aktualizacji występują błędy, które crashują interfejs i wszystkie mody, które się w nim znajdują. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jak zainstalować Minecraft Forge.

Jak zainstalować Forge?

Minecraft Forge jest tym narzędziem, który efektywnie wpływa na kompatybilność między modyfikacjami, a osobami, które grają na Minecraft Forge. Wsparcie polega na tym, że zdecydowana większość dostępnych modów jest obsługiwana przez interfejs Forge. Oczywiście pamiętaj, że bez Forge nie będzie można wgrać modów. Ten program jest niezwykle popularnym narzędziem, które jest wykorzystywane przez twórców do produkcji skomplikowanych modów. Dzięki temu otrzymujemy możliwości w grze Minecraft, które byśmy nie otrzymali w klasycznej wersji. W takim razie jak zainstalować Forge na naszych urządzeniach? Poniżej znajdują się szczegółowe informacje odnośnie instalacji interfejsu Minecraft Forge.

Przede wszystkim, aby zacząć instalację tego oprogramowania należy zaktualizować Forge do najnowszej wersji. Poza tym, należy być w posiadaniu pełnej wersji Minecrafta na PC. W trakcie instalowania Forge, będziemy ingerować w plikach źródłowych gry. W ten sposób pamiętaj o tym, że w trakcie instalacji będziemy przeprowadzać zmiany, które będą nieodwracalne, w ten sposób możemy uszkodzić grę. W związku z tym, warto przygotować kopie zapasowe pliku gry Minecraft oraz wszelkie zapisy z gry. Poniżej zamieszczamy dokładne kroki tego jak zainstalować Forge.

1.      W pierwszej kolejności uruchamiamy grę i ją wyłączamy. W ten sposób powstają niezbędne pliki.

2.      Wybieramy prawidłową wersję Minecraft, albo pobieramy rekomendowaną wersję.

3.      Uruchamiamy pobrany plik *.JAV, w ten sposób należy PPM otworzyć za pomocą JAVA.

4.      Po otwarciu klienta, wybieramy opcję „Install client” i akceptujemy, po instalacji potwierdzamy „OK”.

5.      Po tym wszystkim pojawia się w Minecraft profil Forge. Wystarczy go wybrać i w ten sposób możemy uruchomić dowolną modyfikację.

Jeżeli chcesz zainstalować mod pod Forge, należy wejść do katalogu głównej o nazwie %appdata%/.minecraft/mods. I wkleić do niego moda. Ważne jest to, aby w trakcie korzystania z interfejsu Forge nie korzystać z ModLoadera.

Reklama