Fajne i wyjątkowe filmy o koniach – przedstawiamy ranking!

Najlepsze filmy o koniach – ranking

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na nasze życie ma kino, oraz wszystko, co się z nim wiąże. Często jeszcze, jako dzieci oglądamy filmy czy bajki, które na zawsze odmienią nasze życie, oraz sprawią, że podejmiemy w nim konkretne decyzje, które ważyć będą o całej naszej przyszłości. Bajki i filmy animowane, które często oglądamy, jako dzieci, nie są jedynie źródłem rozrywki czy sposobem na zbicie czasu – zazwyczaj zawierają w sobie morał, lub promują pewne postawy i zachowania, które jako dzieci łatwo jest nam wchłaniać, oraz wyciągać z nich wnioski, do takich można zaliczyć filmy o koniach, w dalszej części wpisu przedstawimy ranking najlepszych filmów.

Bywa więc, że duża część z nas nieświadomie, nawet do tej pory, powiela zachowania, czy postawy bohaterów naszych ulubionych produkcji. Nie da się ukryć, że wiele filmów, nie tylko tych dla dzieci, od lat stara się nas nauczyć właściwego traktowania zwierząt, a także pomaga nam tworzyć z nimi więź. Jest wiele zwierząt, które stanowią pewne symbole w branży filmowej, a reżyserowie i producenci nie stronią od poświęcania im uwagi – filmy takie jak „Woda dla słoni” czy „Był sobie pies” to tylko ułamek znanych i lubianych tego typu produkcji – jednak nie da się ukryć, że jeden, konkretny rodzaj zwierząt, nie tylko wpadł w oko filmowcom najbardziej, ale w pewnym sensie odmienił też oblicze kina. W dalszej części wpisu przedstawimy ranking najlepszych filmów o koniach.

Najlepsze filmy o koniach – ranking

Jakie są najlepsze filmy o koniach wg naszego rankingu? Mowa jest oczywiście o koniach, które przez lata stanowiły w filmach symbol siły i wolności, z biegiem czasu stając się nie tylko urozmaiceniem filmów, ale ich głównym wątkiem. Koniom poświęcono wiele wielkich dzieł, a tej tematyki podejmowali się nawet najbardziej znani reżyserowie i producenci. Dzięki tym filmom publika szybko nauczyła się uwielbiać i cenić te zwierzęta, a teraz wielu miłośników koni bardzo chętnie wraca do tych dzieł, by móc pokochać te zwierzęta na nowo, a także, by dowiedzieć się o nich więcej. Biorąc pod uwagę to, jak wiele filmów traktuje o koniach, łatwo jest znaleźć takie, które niekoniecznie będą godne naszej uwagi. Jest to powód, dla którego warto jest sprawdzać rankingi tych produkcji, oraz wybierać najbardziej cenione przez publikę dzieła.

Wiele osób, które pasjonuje się tym tematem, często szuka rankingów najlepszych filmów o koniach, które pozwolą odkryć naprawdę niezwykłe i warte uwagi produkcje. Na szczęście w Internecie nie trudno jest znaleźć różne pomoce, dlatego też poznawanie nowych, niezwykłych filmów jest niezwykle proste. 

Ranking najlepszych filmów o koniach otwiera nam film „Mustang” z 2019 roku, w reżyserii Laure de Clermont-Tonnerre. Jest to film oparty na faktach, w wielu scenach niezwykle wzruszający i motywujący, zdecydowanie wart obejrzenia.

Kolejną wartą wspomnienia produkcją jest „Biała Grzywa” z 1952 roku, w reżyserii Alberta Lamorisse. Film ten trzyma w napięciu i porusza, opowiadając historię okropnej tragedii. 

W rankingu nie można nie wspomnieć o klasycznym już „Hidalgo – ocean ognia”, w którym charyzmatyczny Viggo Mortensen przedstawia postać człowieka, który walczy o życie swoje i swojego konia – Hidalgo. 

Listę zamyka nam „Czas Wojny”, niezwykle widowiskowe dzieło w reżyserii Stevena Spielberga, które u niejednej osoby może spowodować łzy.

Filmy o koniach wyścigowych

Filmy o koniach wyścigowych to ciągle powracający w świecie filmowym trend, który stworzył już wiele ciekawych perełek. Film „Czarny koń” z 2004 roku, jest tego najlepszym przykładem, poruszając i emocjonując różnego rodzaju widownię. Kiedy mowa jest o filmach o koniach wyścigowych, nie można nie wspomnieć o „Dogonić Marzenia, filmie Rachel Griffith. Jest to produkcja oparta na faktach, została też bardzo ciepło przyjęta przez krytyków i widzów. „Niepokonany Seabiscuit” z 2003 roku to już film niemal kultowy, nagrodzony, aż siedmioma nominacjami do Nagrody Akademii Filmowej.

Filmy o koniach dla dzieci

Oglądanie filmów o koniach dla dzieci, to dobry sposób na to, by nauczyć dzieci szacunku i miłości do tych niezwykłych zwierząt. Jednym z takich rozpoznawalnych i cenionych filmów, jest niezapomniany „Mustang z Dzikiej Doliny”, który doprowadza do łez nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Kolejnym takim dziełem jest film o koniu dosyć niekonwencjonalnym – a mianowicie „Zebra z klasą”. Pełen morałów, zabawny film jest dobrą rozrywką dla całej rodziny. Mamy nadzieję, że nasz ranking o najlepszych filmach o koniach pomógł wybrać właściwą pozycję.

Reklama