Czy picie alkoholu przed 18 rokiem życia to grzech?

Czy picie alkoholu przed 18 rokiem życia to grzech?

Religia i kościół katolicki w niezwykle rygorystyczny sposób podchodzi do kwestii picia alkoholu u młodzieży, która nie ukończyła 18 roku życia. Oczywiście sięgając i analizując biblię nie znajdziemy tam dokładnych słów, które w jasny sposób określają to, w jakim wieku można spożywać alkohol. Jednak przechodząc do prawa, jakie obowiązuje w naszym kraju, to jasno ono mówi, że ukończenie 18-tu lat, traktuje się jako wejście w dorosłe życie. Osiągając pełnoletność, można bez kłopotu zarówno spożywać, jak i nabyć alkohol, czy inne używki w postaci papierosów. Oczywiście pełnoletność niesie za sobą pewne zobowiązania, i człowiek jest całkiem inaczej traktowany przez prawo.

Naśladując to, kościół katolicki również wyznaje pewne zasady. W dalszej części artykułu sprawdzimy, czy picie alkoholu jest grzechem ciężkim przed 18 rokiem życia, kiedy picie alkoholu jest grzechem, i kiedy spowiadać się z picia alkoholu. Niniejszy artykuł przyniesie wam pewnego rodzaju wskazówkę, a tym samym postaramy się rozwiać pojawiające się wszelkie wątpliwości.

Czy picie alkoholu jest grzechem?

W takim razie, czy picie alkoholu jest grzechem? W tym przypadku picie alkoholu nie jest grzechem w sytuacji, gdy spożywa się tę substancję w umiarkowany sposób, chodzi tutaj o to, aby nie przekraczać pewnych granic. Oczywiście symboliczna lampka wina do kolacji, szampan w trakcie wesela, czy celebrowanie urodzin i imienin nie jest grzechem. Jednak często słyszy się o tym, że picie alkoholu jest grzechem w przypadku jego nadmiernego spożywania. W tym przypadku grzech zaczyna się w momencie, gdy ze zwykłej lampki wina, przeradza się nadużywanie alkoholu, upijanie się, aż traci się świadomość, w skrócie, picie alkoholu jest grzechem wtedy, gdy staje się on nałogiem, który uprzykrza życie nasze i innych. Dodatkowo picie alkoholu jest grzechem ciężkim w momencie, w którym zaniedbujemy naszą rodzinę, dzieci, znajomych, codzienne obowiązki, gdy sami o siebie przestajemy dbać. Alkoholizm rodzi przemoc, taka osoba może w pewnym momencie znęcać się psychicznie nad innymi osobami, tak więc jest to sytuacja, w której picie alkoholu jest grzechem.

Inna sytuacja ma miejsce, w momencie, w którym nie mając 18 lat, nabywa się alkohol w sklepie. Prawo polskie jasno mówi o tym, że osobom, które nie ukończyły 18 lat, nie wolno sprzedawać alkoholu. Jeżeli w jakiś sposób oszukało się obsługę w sklepie, dopuszcza się w ten sposób grzechu.

Kiedy picie alkoholu jest grzechem ciężkim?

Kiedy picie alkoholu jest grzechem ciężkim? Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, alkohol jest dla ludzi, jednak należy się z tą substancją obchodzić z rozsądkiem. Tak naprawdę spożywanie alkoholu w niekontrolowany sposób może stać się zmorą, a tym samym skierować osoby w niewłaściwą stronę, z której tak naprawdę będzie ciężko wrócić. Zbyt częste i nadmierne spożywanie alkoholu jest grzechem ciężkim, dodatkowo alkohol spożywany w dużych ilościach może doprowadzić do zaburzenia funkcjonowania psychicznego, oraz może uszkodzić organy wewnętrzne człowieka.

Spożywając alkohol przed 18 rokiem życia nie tylko popełnia się grzech ciężki, ale i również przyczynia się do zaburzenia funkcji życiowych, należy pamiętać o tym, że biblia jasno mówi o Dziesięciu Przykazaniach Bożych –„Nie zabijaj”. W tym przypadku, warto przypomnieć sobie o istotnych postanowieniach, jakie złożyło się przed Bogiem w trakcie ceremonii Komunii Świętej. Jeżeli się złamało takie postanowienie przed 18 rokiem życia, należy potraktować to, jako grzech i się wyspowiadać.

Czy picie alkoholu przed 18 rokiem życia to grzech?

Picie alkoholu jest grzechem ciężkim w momencie, kiedy traci się nad sobą kontrolę, oczywiście w tym przypadku warto skierować się do odpowiednich specjalistów, którzy pomogą z taką chorobą. W dalszej części wpisu, sprawdzimy kiedy spowiadać się z picia alkoholu.

Kiedy spowiadać się z picia alkoholu?

W takim razie, kiedy spowiadać się z picia alkoholu? Osoby, które złamały postanowienia złożone w trakcie Komunii Świętej i spożywały alkohol przed 18 rokiem życia powinny spowiadać się z picia alkoholu. Dodatkowo nadmierne spożywanie alkoholu, przekraczanie pewnych granic jest również powodem do tego, aby spowiadać się z tego. Podczas spowiedzi powinno otwarcie przyznać się do popełnionych wszystkich grzechów, w tym z nadmiernym piciem alkoholu. Spowiedź z pewnością przyniesie ulgę oraz oczyszczenie, być może będzie to pierwszy krok do zmiany i zastanowienia się nad tym, co należy w życiu zmienić, ponieważ należy pamiętać o tym, że zdrowie jest najważniejsze.

Reklama