Ile kosztuje ludzka nerka? Jaka jest jej cena na czarnym rynku?

Ile kosztuje ludzka nerka na czarnym rynku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak szeroki i jak dynamiczny jest czarny rynek. Mówi się, że w Internecie można dostać i kupić dosłownie wszystko, a choć to powiedzenie uznawane jest za dużą hiperbolę, wielu z nas mogłoby przerazić się tym, jak bardzo prawdziwe ono jest. W tej zwykłej części Internetu, w której znajdujemy się codziennie, raczej nie mamy szans na to, by natrafić na ogłoszenia osób, które sprzedają nie tylko nielegalne substancje i używki, czy egzotyczne zwierzęta i zakazane w pewnych krajach rośliny, ale też ludzkie organy m.in. ludzka nerka, a nawet, co najgorsze, ludzi. Kiedy postanowimy się zagłębić w najmroczniejsze zakątki Internetu, wpisując frazy “Ile kosztuje ludzka nerka?”, nigdy nie będziemy do końca przygotowani na to, co możemy tam znaleźć. Jeśli już planujemy to robić, to musimy zachować szczególną ostrożność i chronić siebie i swój adres najlepiej, jak potrafimy.

Surfowanie po czarnej części sieci, jawi się jako niebezpieczne i często jesteśmy przestrzegani przed tym, by się tego nie podejmować, dla własnego spokoju i bezpieczeństwa, dlatego zastanów się dobrze, czy chce wiedzieć ile kosztuje ludzka nerka. Jednak czasem ciekawość zwycięża, przez co postanawiamy zignorować ostrzeżenia, i przekonać się o tym czym właściwie jest „darknet” na własnej skórze. Wystarczy kilka kliknięć myszką, by znaleźć się na niezwykle dziwnych i podejrzanych stronach, które będą oferować nam sprzedaż wszystkiego, co tylko można sobie wyobrazić, i znajdziesz na nich odpowiedź dotycząca tego ile kosztuje ludzka nerka.

To, co w tych najmroczniejszych zakamarkach Internetu sprzedaje się najszybciej, to ludzkie organy, których ceny są niewyobrażalnie duże. By dowiedzieć się, ile kosztują organy takie jak serca, płuca, czy nerki, na szczęście nie musimy wychodzić z tej jasnej strony Internetu, ponieważ wiele osób, które były kierowane ciekawością już jakiś czas temu, podjęło się wyszukania tych informacji samodzielnie. To, co najbardziej szokuje, to wbrew pozorom nie niesamowicie wysokie ceny niektórych organów m.in. ludzka nerka, ale to jak często są one sprzedawane i kupowane. Nie ma nic dziwnego w tym, że czasem zaczynamy się zastanawiać, jak właściwie wygląda proces sprzedaży organów i skąd się one biorą. Wyszukując takie informacje, możemy dowiedzieć się, że jednym z najchętniej sprzedawanych na czarnym rynku organów, są nerki, które, choć kosztują mniej, niż powiedzmy serca czy płuca, to i tak czasem ciężko jest sobie wyobrazić, sumę pieniędzy, którą są warte. W dalszej części wpisu sprawdzimy, ile kosztuje ludzka nerka na czarnym rynku, a następnie sprawdzimy opinie i cenę odnośnie przeszczepu, który jest nielegalnym zabiegiem.

Sprawdź również – Receptomat – testy, opinie na forum, jak działa, czy jest legalny, ile kosztuje?

Ile kosztuje ludzka nerka na czarnym rynku?

Kiedy zadajemy sobie pytanie, ile kosztuje na czarnym rynku kosztuje ludzka nerka, nie mamy wątpliwości, że jest mowa o bardzo pokaźnych sumach. W takim razie, ile kosztuje ludzka nerka? Mimo popularności i dostępności tego organu na czarnym rynku, ponieważ w Polsce aż do 10 tys. nerek rocznie pochodzi z nielegalnego handlu, jest to organ, który wart jest ogromnych sum. Podczas gdy w Polsce nabędziemy nerkę za około 30 000 zł, w krajach takich jak Turcja, koszt ludzkiej nerki na czarnym rynku może wynosić nawet do 500 000 zł. Nieco inaczej sprawa ma się w krajach takich, jak Indie, gdzie cena nerki często nie przekracza 5000 zł. Prym, jeśli chodzi o cenę organów, wiodą serce i płuca, które mogą być sprzedawane nawet za milion złotych za sztukę.

Ogromna część nielegalnych organów tj. nerki, pochodzi od osób, które zostały porwane, lub zabite, jednak w ostatnim czasie rozwinęło się to zjawisko, które nazywane jest turystyką transplantacyjną, polegającą na tym, że dawcy i biorcy organów, zazwyczaj nerek, spotykają się w wybranym przez siebie kraju, by dokonać transakcji. Wiele osób, zwłaszcza tych, które mierzą się z poważnymi problemami finansowymi, dobrowolnie zgadza się na wycięcie im organów, m.in. nerki, byleby tylko zarobić na dalsze życie. Jest to niezwykle przerażające zjawisko, z którym władze i służby starają się sobie poradzić już od wielu lat, jednak według najnowszych danych, biznes ten kwitnie i nie wiadomo jak i kiedy nastąpi jego koniec. Teraz już wiesz ile kosztuje ludzka nerka na czarnym rynku, jednak pojawia się pytanie, jaka jest cena przeszczepu takiej nerki.

Ile kosztuje ludzka nerka na czarnym rynku?

Cena przeszczepu nerki

W takim razie, jaka jest cena przeszczepu nerki? Sprzedaż I skup organów, to nie jedyne biznesowe transakcje związane z medycyną, które pojawiają się na czarnym rynku. Cena samego kupna nerki to jedna sprawa, jednak kompletnie inną rzeczą jest cena jej przeszczepu, która sięga o wiele wyżej. Cena przeszczepu nerki, na czarnym rynku podyktowana jest wieloma czynnikami, łącznie z ewentualnymi konsekwencjami prawnymi, jakie mogą z tego wyniknąć. Cena takiego zabiegu, razem z zakupem organu, może wynosić nawet do pół miliona dolarów.

Najbardziej niezwykłe jest to, że takich nielegalnych zabiegów często podejmują się lekarze specjaliści, którzy wciąż działają w branży. Teraz już wiesz, ile kosztuje nerka, jednak przeszczep nerki jest bardzo skomplikowaną procedurą, toteż trudno jest się dziwić temu, jak ogromne pieniądze trzeba za nią zapłacić. Wszystkie informacje zawarte w artykule to zbiór opinii, które znajdują się na różnych forach Internetowych.

Reklama