Gdzie dokładnie można kupić amoniak spożywczy?

Amoniak spożywczy - gdzie kupić?

Zacznijmy od tego, czym jest amoniak. Mimo tego, że ta nazwa może nam się kojarzyć z czymś bardzo chemicznym, pierwiastek ten jest wykorzystywany w wielu branżach. Dobrym przykładem jest to, że wykorzystuje się go m.in. do pieczenia ciast. W takim razie czym dokładnie jest amoniak i jaką pełni funkcje? Tego dowiecie się w dzisiejszym artykule. Amoniak to inaczej nazywany wodorowęglan amonu, który jest produktem spożywczym.

Czasami amoniak znajduje swoje zastosowanie branży budowlanej, np. przy produkcji ceramiki, lecz najczęściej spotykamy i używamy go po prostu w kuchni. W dalszej części wpisu sprawdzimy, czy amoniak spożywczy jest szkodliwy, gdzie go kupić, a następnie sprawdzimy, czy jest dostępny w Biedronce

Czy amoniak jest szkodliwy?

Skoro ta nazwa kojarzy nam się z chemicznym produktem, bardzo często pojawiają się pytanie odnośnie tego, czy jest on szkodliwy? Oczywiście używany w dużych ilościach może poważnie zaszkodzić, jednak stosując się do zaleceń producenta, amoniak może być jedynie składnikiem, który nam pomoże, np. w wypiekach. Często jednak jest mylony ze środkami chemicznymi o tej nazwie, które rzeczywiście mogą zagrozić naszemu zdrowiu.

Sprawdź również – Fenomenalne piwo BUH Palikota – gdzie kupić, opinie, czy jest dobre?

Amoniak charakteryzuje się właściwością zapachu. Po upieczeniu ciasta, duża zaletą jest to, że nie odczuwamy jego zapachu. Ulatnia się on w wysokiej temperaturze, podczas pieczenia ciasta, dlatego możemy go poczuć jedynie w trakcie przebywania naszego wypieku w piekarniku. Pamiętajmy, aby przesypywać go do szczelnych pojemników, ponieważ w innym przypadku może się on po prostu ulotnić i utracić swoje właściwości. W dalszej części wpisu sprawdzimy, gdzie kupić amoniak spożywczy.

Amoniak spożywczy – gdzie kupić?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, już zapewne się domyślasz, że amoniak spożywczy jest głównie wykorzystywany do pieczenia ciast. Inaczej nazywamy go po prostu proszkiem do pieczenia. Ma on za zadanie sprawić, aby nasze ciasto było puszyste i nie opadało, a ciasteczka stały się chrupiące. Jest to nieodłączny składnik każdego wypieku, a ulubiony składnik każdego piekarza. Wystarczy go użyć w niewielkiej ilości, aby uzyskać zamierzony efekt.

Pamiętajmy jednak o jednej, bardzo ważnej zasadzie. Podczas dodawania amoniaku ważne jest to, aby wymieszać mąkę z proszkiem przed dodaniem innych składników. Pozwoli to na równomierne rozprowadzenie amoniaku, dzięki czemu ciasto będzie równe i wyrośnięte. Jak rozpoznać, że nie przesadziliśmy z proporcjami? 

W takim razie, gdzie kupić amoniak spożywczy? Prawidłowy wypiek, zawierający w swoim składzie amoniak, po oderwaniu kawałka będzie zawierał puste przestrzenie. Dzięki temu ciasto jest wyższe, pulchne i wyrośnięte, na czym piekarzom zależy najbardziej. Gdzie zatem kupić amoniak spożywczy? Najprościej mówiąc, w każdym sklepie spożywczym. Nie będzie dużym problemem znalezienie go w sklepie, ponieważ jest to bardzo popularny produkt. W dużych marketach zapewne wybór będzie o wiele większy, niż w małych sklepikach osiedlowych, jednak każdy amoniak opiera się na tych samych właściwościach i jego działanie przynosi ten sam efekt.

Amoniak – Biedronka

Każdemu z nas jest znana sieć sklepów Biedronka. W tego rodzaju sklepach możemy zakupić jedynie amoniak spożywczy. W dalszej części artykułu opowiemy o innych rodzajach amoniaku. Znajdziemy go pod nazwą “proszek do pieczenia”. Biedronka oferuje nam szeroki wybór proszków do pieczenia, dzięki czemu klient może wybrać go według uznania. Zazwyczaj umieszczony będzie na półkach obok innych składników do pieczenia, takich jak: mąka, cukier, czy ciasta gotowe do spożycia.

Gdzie kupić amoniak?

Gdzie kupić amoniak? Teraz zajmiemy się amoniakiem w formie płynnej. Ma on całkiem odmienne właściwości oraz zastosowanie, niż amoniak spożywczy. Amoniaku w płynie absolutnie nie możemy dodawać do wypieków, ponieważ może on zaszkodzić naszemu zdrowiu i życiu. Nadaje się on głównie do czyszczenia, pełniąc funkcje środka czyszczącego.

W Przemyśle budowlanym świetnie sprawdza się do czyszczenia blach, bądź odtłuszczania powierzchni przed malowaniem. Możemy więc go zakupić głównie w sklepach budowlanych. Tutaj znowu zalecamy wybieranie sprawdzonych supermarketów, ponieważ dysponują one większym wyborem asortymentu, dzięki czemu będziemy mogli wybrać produkt, który spełnia nasze oczekiwania.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu potrafisz już rozróżnić amoniak spożywczy od płynnego, wiesz jakie ma zastosowanie, oraz gdzie go kupić. Teraz tylko czas na próbowanie swoich sił w wypiekach. Tylko nie zapomnij o proszku do pieczenia! Wtedy docenisz jego właściwości i zobaczysz jakie cuda potrafi zdziałać!

Reklama