Opinie o elektronarzędziach Parkside – serwis, co to za firma?

parkside opinie

W wyposażeniu każdego budowlańca znaleźć można wiele zestawów elektronarzędzi, które służą do wykonywania profesjonalnych i amatorskich prac. Najczęściej takie narzędzia, które są używane na co dzień, do użytku specjalistycznego są wykonane z lepszej jakości materiałów, oraz są o wiele bardziej ergonomiczne od standardowych narzędzi. W tym przypadku, warto zainwestować w droższe, markowe elektronarzędzia, które posiadają dobre opinie. Jednak co w przypadku, gdy mamy ograniczony budżet i poszukujemy narzędzi, które są głównie używane w domowych warunkach, do lżejszych prac?

W tym przypadku na rynku jest dostępnych wiele produktów do użytku budowlanego, które pochodzą od różnych producentów, z różnymi opiniami. Jednym z takich producentów elektronarzędzi jest marka Parkside i Erbauer. W tym przypadku poszukując informacji o marce Parkside nie znajdziemy zbyt wiele informacje, nawet na wszystkim znanym portalu Wikipedia. Mimo wszystko Parkside należy do jednych z popularniejszych, niskobudżetowych marek elektronarzędzi, a to wszystko zawdzięcza dzięki znanej dużej sieci – Lidl.

W tym celu przygotowaliśmy obszerny opis nt. marki Parkside Performance, w dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie posiada opinie, co to za firma, jak wygląda serwis, jakie jest pochodzenie marki i czy warto? Przetestujemy również takie elektronarzędzia, jak klucze udarowe, odkurzacze przemysłowe, wkrętarki i szlifierki kątowe.

Parkside – co to za firma? 

W sieci często pojawiają się zapytania o Parkside, czym jest, czy warto kupić te produkty i co to za firma? Przede wszystkim marka Parkside zyskała dużą popularność i pozytywne opinie z tego względu, że jest ona sprzedawana w sklepach sieci Lidl. Najczęściej elektronarzędzia są dostępne w permanentnej ofercie sklepu „Lidl Online”, dodatkowo od czasu do czasu pojawiają się różne atrakcyjne promocje skierowane do majsterkowiczów, i wtedy można nabyć te narzędzia stacjonarnie w sklepach, dlatego marka zyskuje przychylne opinie.

Wiemy, gdzie możemy kupić te produkty, ale wciąż pojawia się pytanie o to, co to za firma, i gdzie zlokalizowana jest produkcja tych narzędzi, i jakie jest ich pochodzenie? Odpowiadając na pytanie o to, co to za firma, jakiego jest pochodzenia i kto zajmuje się produkcją tych elektronarzędzi, które są dostępne w Lidlu, warto zajrzeć do źródła i tam poszukać opinie.

Marka Parkside to tzw. „marka własna” tej sieci. Przede wszystkim Parkside nie jest dostępny w żadnym innym sklepie budowlanym, czy markecie. Na stronie oficjalnej sklepu Lidl, znaleźć można informacje o tym, że produkcję marki Parkside Performance odpowiada dość renomowane przedsiębiorstwo o nazwie Kompernass. Co to za firma? Tutaj pojawia się znak zapytania, bowiem w sieci ciężko dotrzeć do informacji, które mówią o tym, gdzie jest zlokalizowany zakład produkcyjny, w której powstają elektronarzędzia marki Parkside. Wszystkie poszlaki wskazują na to, że większość tych produktów powstaje i jest testowane w Chinach. W dalszej czesci wpisu sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie o elektronarzędziach marki Parkside Performance, i jak wygląda serwis.

Firma Parkside pochodzenie

W takim razie, jakie jest źródło i pochodzenie firmy Parkside Performance, i czy warto kupić te narzędzia? Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, elektronarzędzia marki Parkside, które są powszechnie dostępne w sklepie Lidl, są dystrybuowane przez znane przedsiębiorstwo Kompernass, a na podstawie zebranych opinii, produkowane w Chinach. Pochodzenie tych elektronarzędzi można potwierdzić również znakiem, które jest sygnowane na większości tych produktów, znanym wszystkim napisem „Made in China”. Dystrybutor marki Parkside odbiera dostawy z Chin, a następnie poddaje kontroli i odpowiednim testom produkty, a na końcu przytwierdza logo i pakuje je w atrakcyjne kartony.

W obecnych czasach większość elementów, które znajdują się w naszych garażach, warsztatach, czy domach zostało wyprodukowane w Chinach, w związku z tym nie powinno to być dla nas żadnym zaskoczeniem, a najczęściej takie elementy zyskują dobre opinie mimo swego pochodzenia. Należy pamiętać o tym, że wiele powszechnie uznawanych za najlepsze marki na świecie, zajmuje się produkcją swoich produktów w Chinach. W tym przypadku wymienia się takie marki elektronarzędzi jak Bosch, czy nawet Makita.

Chodzi o to, że produkcja w Chinach jest zdecydowanie tańsza niż w innych krajach. Mimo, że Parkside należą do tych tańszych wersji, to i tak cieszą się dobrą opinią. W dalszej części wpisu przetestowaliśmy produkty marki Parkside Performance wzięliśmy pod lupę m.in. klucze udarowe, odkurzacze przemysłowe, wkrętarki i szlifierki kątowe, dodatkowo na sam koniec sprawdzimy, w jaki sposób funkcjonuje serwis tej marki.

Parkside Performance – opinie

Co jest przyczyną tego, że marka Parkside Performance zyskała w tak szybkim czasie dużą popularność i pozytywne opinie, i dlaczego jej cena jest tak niska? Przede wszystkim odpowiadając na to pytanie, warto zwrócić uwagę na takie marki elektronarzędzi, jak Bosch, Makita, Hitachi, DeWalt, Milwaukee, które tworzą nowe, innowacyjne działy, które mają za zadanie doskonalić obecne narzędzia, i projektować nowe, z kolei Parkside Performance z Lidla po prostu inspiruje się wcześniej wspomnianymi elektronarzędziami.

Dodatkowymi czynnikami, które mają wpływ na ich niską cenę jest to, że są produkowane w Azji, nie posiadają rozbudowanego systemu marketingowego, współpracują bezpośrednio (bez pośredników) z Lidlem, a produkcja jest nastawiona na tzw. „masówkę”. W taki sposób powstaje produkt niskobudżetowy, który jest najzwyczajniej kopią pozostałych, czołowych produktów. Oczywiście mimo tego, elektronarzędzia marki Parkside Performance zyskują wiele pochlebnych opinii w sieci.

Mamy elektronarzędzia pochodzenia Azjatyckiego, w dostępnej niskiej cenie, jak to się przekłada na cenę? Czy warto zastanowić się nad zakupem tych narzędzi? Tutaj sprawa wygląda dość kontrowersyjnie. Chodzi tutaj o to, że elektronarzędzia, które oferuje Lidl, z pewnością sprawdzą się w wykonywaniu przydomowych prac oraz dla majsterkowiczów, bowiem sprzęt za 200-300zł, przy dorywczym użytkowaniu sprawdzi się z pewnością na dłuższy czas. Z innej strony, przeglądając różne opinie użytkowników, sprzęt może nie radzić sobie z ciężkimi zadaniami typowo budowlanymi.

Ciężko tutaj porównywać Parkside do innej czołowej marki elektronarzędzi. Czasami sprzęt miewa awarie, odmawia posłuszeństwa, ale wszystko zależy w jakim celu jest ono wykorzystywane. Oczywiście na potrzeby artykułu przetestowaliśmy kilka popularnych narzędzi tj. klucze udarowe, odkurzacze przemysłowe, wkrętarki i szlifierki kątowe, w dalszej części wpisu sprawdzimy, czy warto kupić te narzędzia i jakie posiadają opinie, a następnie sprawdzimy, jak działa serwis.

W takim razie, gdzie kupić produkty marki Parkside? Marka Parkside jest dostępna tylko i wyłącznie w sieciach sklepu Lidl. Warto obserwować różne promocje, bowiem pojawiają się te narzędzia w atrakcyjnych cenach, z kolei w sklepie internetowym „Lidl Online” produkty te są dostępne przez cały rok.

Klucz udarowy akumulatorowy Parkside

Na pierwszy rzut w trakcie testów, weźmiemy pod lupę klucz udarowy akumulatorowy Parkside. Przede wszystkim jest to jeden z najtańszych akumulatorowych wkrętarek udarowych, które są dostępne na rynku, i wbrew pozorom zyskują dość przychylne opinie. Klucz udarowy akumulatorowy służy m.in. do błyskawicznego dokręcania i odkręcania nakrętek w kołach samochodowych. Przeglądając opinie w sieci, można zauważyć pewne cwaniactwo, które polega na tym, że wiele osób masowo skupuje te produkty i sprzedaje je na różnych aukcjach internetowych z podwójną przebitką.

W ten sposób można wywnioskować to, że produkt cieszy się dużą popularnością, posiada wiele pozytywnych opinii, a funkcja, które posiada są kolejną zaletą tych narzędzi. Osobiście przetestowaliśmy klucz udarowy akumulatorowy marki Parkside, i możemy śmiało polecić ten produkt. Dlaczego? Pomimo słabych osiągów, jest to klucz, który w zupełności wystarczy do podstawowych czynności, oczywiście nie będzie on dobrym wyborem, jeżeli prowadzimy profesjonalne warsztaty, dlatego wystawiamy pozytywną opinię.

parkside opinie

W takim razie, czy warto? W sieci klucze udarowe akumulatorowe marki Parkside są dostępne od około 300 złotych, w zestawie znajduje się wkrętarka 20V, oraz bateria o pojemności 4.0, do tego otrzymujemy ładowarkę elektryczną, wytrzymałą walizkę do transportu, oraz cztery różne nasadki. Jest to zestaw, który w zupełności wystarczy do wykonania najprostszych czynności, dlatego jest tak popularny i posiada dobre opinie. W przypadku serwisu, produkty objęte są 3 letnią gwarancją.

Odkurzacz przemysłowy PNTS 1300 F5 Parkside

Marka Parkside Performance to nie tylko elektronarzędzia, które są wykorzystywane przy różnych pracach budowlanych, ale i również sprzęt czyszczący, czyli odkurzacze przemysłowe model PNTS 1300 F5 Parkside. Jakie posiada opinie? Czy warto zdecydować się na zakup tego urządzenia? Jak wygląda serwis?

Przede wszystkim odkurzacze przemysłowe PNTS 1300 F5 to dobrej jakości sprzęt, który będzie idealnym rozwiązaniem stosowanym podczas sprzątania warsztatu, czy pomieszczeń po remontach. Odkurzacze przemysłowe PNTS 1300 F5 posiadają silnik o mocy 1300 W, który poradzi sobie usunięciem urobku i zanieczyszczeń. Odkurzacz posiada bardzo pojemny zbiornik o pojemności 20 litrów, dodatkową ciekawą funkcją jest to, że może on pracować zarówno na sucho jak i mokro, dlatego zyskuje tak przychylne opinie.

W zapewnieniu odpowiedniej przyczepności do podłoża odkurzacz przemysłowy PNTS 1300 F5 posiada w swojej konstrukcji pięć kółek, które przyczyniają się do lepszej stabilności maszyny. Przetestowaliśmy urządzenie w akcji i pomimo swojej wagi, urządzenie sprawdziło się, dlatego pozytywne opinie są słuszne.

Wkrętarka Parkside 20V Lidl opinie

W ofercie marki Parkside Performance znajdują się również wkrętarki 20V, które w zależności od wielkości i od parametrów są dostępne w sklepach Lidl w różnych cenach. Przede wszystkim akumulatorowa wkrętarka Parkside 20V, to jedna z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych wkrętarek, pojawia się również wiele pozytywnych opinii użytkowników. Cechą główną wkrętarki Parkside jest to, że wkrętarka posiada silnik o mocy 20V, stąd uzyskuje pewny moment obrotowy osiągający 35 Nm. Dodatkowo wkrętarka 20V jest wyposażona w dwa różne biegi, pierwszy bieg to 400 obrotów na minutę, z kolei drugi bieg to około 1400 obrotów na minutę.

Popularność wkrętarki marki Parkside Performance powstała dzięki cenie, bowiem za około 200 złotych możemy być dumnymi posiadaczami wkrętarki. W skład zestawu wchodzi ładowarka elektryczna, akumulator, bity, oraz solidna walizka. Oczywiście wkrętarka jest przeznaczona do wykonywania domowych prac, nie zaleca się stosować w trakcie profesjonalnych robót budowlanych, ponieważ jej moment obrotowy jest zbyt słaby, stąd w sieci pojawiają się różne opinie.

Szlifierka kątowa Parkside Performance

Jakie zalety posiada szlifierka kątowa Parkside Performance? Szlifierka Kątowa Parkside PWSAP 20-LI B2, to urządzenie, które posiada silnik bezszczotkowy, który charakteryzuje się wysoką odpornością na zużycie i jest całkiem mocny, dlatego można wykorzystywać go do wymagających zadań, bez obawy o to, czy sobie nie da rady. Kolejną funkcją, która powoduje to, że szlifierka kątowa zyskuje pozytywne opinie jest to, że posiada prostą wymianę tarcz, szybką ładowarkę, z systemem automatycznego odłączania ładowania, oraz w skład zestawu wchodzi akumulator, który może zostać wykorzystany do pozostałych elektronarzędzie serii Parkside Performance.

Parkside – czy warto?

W takim razie, czy warto zaopatrzyć swój warsztat w maszyny i elektronarzędzia marki Parkside Performance? Jakie posiada zalety, wady i opinie? Jak wygląda serwis? Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy zaletą produktów Parkside jest to, że posiada akumulatory, które dzięki swojej konstrukcji pasują do wszystkich pozostałych urządzeń tej serii. Chodzi tutaj o to, że w razie, gdy nasz sprzęt ulegnie awarii, nie musimy w ogóle martwić się o to, czy kupić kolejny akumulator. W tym celu do domowej pracy w zupełności starczy jeden akumulator, jest to zaleta i opinia, która bardzo często pojawia się w sieci.

Inną zaletą i opinią jest to, że sklep Lidl oferuje tego rodzaju urządzenia w niezwykle atrakcyjnych cenach. W tym przypadku decydując się na zakupy jesteśmy w stanie wyposażyć swój warsztat w potrzebne rzeczy za niewielką kwotę.

Czy warto kupić urządzenia marki Parkside opierając się na wyszukanych w sieci negatywnych opiniach? Przede wszystkim często opinie dotyczą jakości oraz wytrzymałości takich urządzeń. Wiele opinii dotyczy tego, że po kilkukrotnym korzystaniu z wkrętarki wydobywał się spod obudowy dym. Oczywiście tutaj istotne jest to, że sprzęt marki Parkside nie jest zalecany do bardzo wymagających robót budowlanych, dodatkowo jest to sprzęt, który wymaga odpowiedniej konserwacji oraz serwisu.

W tym przypadku kurz, który osiadł na sprzęcie i dotarł do silnika może być przyczyną powstawania takich awarii. Podsumowując dotychczas zebrane opinie, nasuwa się finalne pytanie o to, czy warto kupić narzędzia marki Parkside Performance? Osobiście uważam, że warto testować ten sprzęt, cena jest stosunkowo niska, a w przypadku totalnej awarii nasz portfel nie powinien odczuć straty. Dodatkowo są to narzędzia, które bez problemu poradzą sobie z domowymi czynnościami i są idealne na początek dla majsterkowiczów.

Parkside – jak wygląda serwis?

W sieci często pojawiają się pytania odnoszące się do tego, jak wygląda serwis maszyn i urządzeń marki Parkside? Co zrobić, gdy maszyna odmówi posłuszeństwa? Jak działa serwis, jakie ma opinie? Z pewnością każdy z nas posiadał sprzęt, który uległ awarii, wiadomo, że w tym czasie zależy nam na tym, aby usterkę szybko zlikwidować, zgłosić sprzęt na gwarancję, jednak często pojawia się problem z dostępnością serwisów, ponieważ nie jest on dostępny w każdym większym mieście, co wtedy zrobić? Przede wszystkim istotne jest to, aby mieć stały dostęp do części zamiennych w takich urządzeniach, W przypadku marki Parkside Performance części zamiennie są bardzo tanie, ale jak wygląda ich serwis?

Oczywiście mamy dwa wyjścia, skorzystać z oficjalnego serwisu marki Parkside, z którego można skorzystać na ich oficjalnej stronie, albo pobawić się w majsterkowicza i na własną rękę naprawić usterkę przeszukując się za częściami zamiennymi, oczywiście odradzamy ten wybór, bowiem po opiniach stwierdzamy, że nieumiejętne podejście do tematu najczęściej kończy się całkowitą dewastacją produktu..

Parkside to marka, którą warto posiadać w swoim warsztacie. Czy warto? Oczywiście, że tak, posiadamy kompleksowe narzędzia w przystępnej cenie. Posiada wiele przychylnych opinii, a serwis działa szybko i bezproblemowo.

Reklama