Jakie wybrać spodnie do czarnej koszuli? Najlepsze stylizacje

kie spodnie do czarnej koszuli?

Czarna koszula jest mniej formalną opcją, niż kolory jasne, jednak bardzo chętnie wybieraną przez mężczyzn. W artykule dowiecie się, jakich błędów nie popełniać decydując się na czarną koszulę oraz z czym ją skomponować, aby cała stylizacja była spójna i dobrze wyglądała. Koszulę czarną zaleca się do ubioru na okazje mniej formalne, takie jak urodziny, spotkanie rodzinne, randka, bądź święta. W przypadku uroczystych okazji, jak np. wesele, warto jednak zdecydować się na koszulę w jasnych kolorach, najlepiej białą. W dalszej części wpisu podpowiemy, jakie spodnie czarnej koszuli wybrać.

Najczęściej popełniane błędy w stylizacjach z czarną koszulą

W takim razie, jakie spodnie do czarnej koszuli wybrać? Najczęściej popełnianym błędem jest dobieranie stylizacji do stopnia uroczystości. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, warto pamiętać, że koszula czarna nie jest uważana za tak formalną jak biała. Jakie spodnie do czarnej koszuli wybrać? Dodatkowo często panowie popełniają bardzo rażący błąd, którym jest założenie ciemnej koszuli do garnituru, bądź smokingu. Nie zgadza się to z zasadami, które powinny być zachowane podczas zakładania tego rodzaju stroju.

Cały elegancki i uroczysty strój, traci swój charakter, za co odpowiada czarna koszula. Mimo wszystko przyjęte jest, że kolor biały jest tym bardziej formalnym kolorem. Takie błędy można również zauważyć w stylizacjach największych gwiazd. Gdy jednak przyjrzysz się np. oscarowym stylizacjom, bardziej dostojnie wyglądają te, z białym kolorem, co potwierdza nasze przekonania. W dalszej części wpisu sprawdzimy kolejne rozwiązania odnoszące się do tego, jakie spodnie do czarne koszuli wybrać.

Jakie spodnie do czarnej koszuli?

Jakie spodnie do czarnej koszuli będą najlepszym rozwiązaniem? W związku z tym, że tak jak już wspomnieliśmy koszula czarna jest mniej formalna, można do niej dopasować wiele rodzajów spodni. Każde z nich będą wyglądały dobrze i elegancko w połączeniu odpowiednich kolorów. Warto wybierać kolory kontrastujące, jednak takie, które nie będą raziły w oko. Mężczyźni zazwyczaj decydują się na dość casualowe kolory, takie jak niebieski, beżowy, czy granatowy. Wiele osób lubi łączyć czarną koszulę z czarnymi spodniami, co również jest jednym z rozwiązań. Warto jednak wtedy pomyśleć o dodatkach, które troszeczkę rozjaśnią naszą stylizację.

 Dobrym przykładem jest pasek, bądź zegarek, który przykuje uwagę, ale będzie w pełni pasował do stroju. Nie decyduj się na kolor biały spodni, ponieważ może on być za mocno kontrastowy i twoja stylizacja nie będzie wyglądała dobrze oraz poważnie. Staraj się wybierać raczej stonowane kolory spodni, łącząc je z czarną koszulą. Gdy omówiliśmy już kolory spodni, warto przejść do ich krojów oraz rodzajów. Najczęściej wybieraną opcją są jeansy, bez przetarć. Najlepiej jakby jeansy miały krój prosty, bez wszelkich zwężeń nogawek. Warto zwrócić również uwagę na to, aby spodnie nie przykuwały zbyt dużej uwagi, dlatego nie mogą mieć one przetarć, dziur, czy dużych, widocznych kieszeni. Przez taki rodzaj spodni, cała stylizacja staje się bardzo codzienna i nieelegancka. Bawełniane chinosy również się świetnie sprawdzą w połączeniu z czarną koszulą. Jest to rodzaj spodni, który staje się coraz bardziej popularny i chętnie kupowany w szczególności przez młode osoby. Zazwyczaj ten krój spodni możemy znaleźć w kolorach: czarny, brązowy, bordowy lub szary. Sztruksy to wielki powrót w modzie. 

Możemy znaleźć je w każdym sklepie odzieżowym, w tym przypadku warto wybierać Włoskie marki odzieżowe, które będą najlepszym rozwiązaniem. Będą również naprawdę dobrze wyglądającą opcją z ciemną koszulą. Najlepiej jednak zdecydować się na kolory, które wymieniliśmy wyżej, ponieważ sztruksy same w sobie są rodzajem spodni przykuwającym uwagę. Nie każdy może się w nich dobrze czuć, dlatego polecam spróbować i wybrać te, które najbardziej wam odpowiadają. Kolejnym rozwiązaniem są po prostu spodnie od garnituru.

Pamiętajmy, że garnitur nie musi być noszony w całym zestawie. Możemy rozdzielać jego elementy i łączyć z innymi, bardziej casualowymi. Sprawi to, że nasza stylizacja idealnie nada się na codzienne wyjście, które nie jest aż tak formalne i uroczyste. Wszystko zależy od tego, jaki mamy kolor garnituru, jednak mężczyźni zazwyczaj decydują się na kolor czarny lub granatowy. Ostatnią propozycją będą wełniane flanele. Zaprasowane na kant, potrafią wyglądać bardzo elegancko w połączeniu z koszulą. Dodatkowo są ponoć bardzo wygodne, dlatego warto zaopatrzyć się w chociaż jedną parę tego rodzaju spodni. 

Reklama