Jak rozwiązać problem ze zmywarką Bosch – błąd E22

Zmywarka Bosch kody błędów E22

Większość z nas posiada w domu zmywarkę, którą darzymy ogromną wdzięcznością za jej wyjątkowe funkcje. Zmywarka to rozwiązanie, które zapewnia dużą oszczędność czasu i komfort, ponieważ nie trzeba tracić czasu na zmywanie naczyń, bo zrobi to za nas zmywarka. W związku z tym, zależy nam na tym, aby taka zmywarka charakteryzowała się wysoką jakością i wytrzymałością, dlatego warto wybierać takie urządzenia pochodzące od sprawdzonych producentów, a do takich zaliczyć można m.in markę Bosch.

Niniejszy wpis będzie poświęcony właśnie zmywarkom marki Bosch, bowiem poruszymy kwestię pojawiających się w niej błędów E22, a następnie przedstawimy co robić, aby wyeliminować pojawiający się błąd. Najpopularniejszym błędem pojawiającym się w zmywarka Bosch jest błąd E22. Pamiętajmy, że nasza zmywarka, jak każde inne urządzenie elektroniczne może ulec awarii. W dzisiejszym artykule pojawiać się będą wskazówki, które pomogą w naprawie awarii zmywarki Bosch i błędu E22.

Zmywarka Bosch kody błędów E22

Zmywarka Bosch swoje awarie dzieli na błędy, kodując je odpowiednimi znakami i cyframi. Jednym z najpopularniejszych błędów jest E15, który odpowiada za zalanie całej zmywarki lub pojawiający się nadmiar wody. W dalszej części wpisu, zajmiemy się błędem E22, który jest totalnym przeciwieństwem E15. Komunikat o błędzie zazwyczaj pojawia się bliżej końca cyklu całego prania. Komunikat ten sygnalizuje, że zmywarka Bosch przestała pobierać wodę do dalszego procesu. Wyświetla się on przeważnie na ekranie urządzenia.

W takiej sytuacji najczęściej właściciele stosują metodę wyłącz – włącz, która pomaga we wznowieniu pracy i trwania cyklu, niestety nie na długi czas. Błąd z pewnością powtórzy się ponownie, najczęściej jednak w trakcie trwania cyklu, bądź już na samym początku. Tak częste uruchamianie oprogramowania może jednak z czasem zaszkodzić, a nie pomóc. W związku z tym, jeżeli sposób ponownego uruchomienia nie zadziałał, należy przystąpić do eliminacji awarii. Jak pozbyć się błędu zmywarki Bosch E22? Przedstawiamy odpowiedź poniżej!

Zmywarka Bosch błąd E22 – co robić?

Podczas pojawienia się błędu E22 zmywarkę należy zresetować, więc zgodnie z tym, powinno się wyjąć zawartość zmywarki i opróżnić ją. Następnie należy wyczyścić filtr w zmywarce. Czasami okazuje się, że zabrudzony filtr jest przyczyną pojawiającego się błędu E22. Oprócz filtra, elementem przyczyniającym się do awarii może być również przewód odpływowy, czyli “Aqua Stop”. Tam również mogą pozostać zanieczyszczenia, elementy pożywienia, które należy wyczyścić, podobnie jak filtr. Należy pamiętać o tym, że zmywarka to urządzenie, na które oddziałują różne czynniki. Przed włożeniem do zmywarki naczyń, warto je opłukać wodą.

Zmywarka Bosch kody błędów E22

Wbrew pozorom, ale to resztki jedzenia i zanieczyszczenia mogą doprowadzić do pojawiającego się błędu E22 w zmywarce Bosch, lub po prostu do jej kompletnej awarii. Dodatkowo “Aqua Stop” może mieć nieprawidłowe ułożenie. Pojawia się w ten sposób możliwość, że mógł on zmienić położenie i przez to nie doprowadzał wody. Jeżeli taka sytuacja nastąpi, należy poprawić jego położenie, lub wyciągnąć i z powrotem włożyć Jeżeli natomiast problem nie zniknie po wyczyszczeniu filtra, bądź “Aqua Stopu”, należy zdjąć górną pokrywę i dostać się do dolnej.

Warto w tym momencie sprawdzić stan silnika pompy myjącej i spustowej. Jeżeli wirnik nie obraca się swobodnie, zajrzyj do środka, być może utknął w niej jakiś element, który blokuje ruch wirnika. Przyczyną może być również pojawiający się osad na rurach. Można spróbować oczyścić go domowymi sposobami, jak np. sodą oczyszczoną. 

Jak zresetować zmywarkę Bosch?

Ostatnim, możliwym sposobem na pozbycie się błędu E22, który sam możesz wykonać jest całkowity reset zmywarki. Błąd E22 nie powinien przeszkadzać podczas resetu zmywarki, w porównaniu do E15, który często uniemożliwia dokonanie tej czynności. Jeżeli przystępujemy do tej czynności, aby zresetować zmywarkę Bosch należy włączyć urządzenie a następnie przytrzymać przez chwilę przycisk “Reset” i dwa pierwsze przyciski panelu. Należy zrobić to w tym samym momencie, nie jeden po drugim. Inaczej zmywarka nie zresetuje się. Może się zdarzyć sytuacja, w której na ekranie pojawi się kod błędu E22, jednak nie powinno to przeszkadzać w całym zabiegu, dlatego nie wystrasz się, gdy kod będzie się wciąż wyświetlał.

Jeżeli natomiast żaden z powyżej wymienionych sposobów nie pomoże, należy oddać zmywarkę Bosch z błędem E22 odpowiednim fachowcom. Specjaliści na pewno zajmą się rozwiązaniem tego problemu. Wcześniej, warto jednak spróbować samemu go rozwiązać za pomocą sposobów, które ci przedstawiliśmy. Nie wymagają one dużo czasu i zaangażowania, jednak z pewnością nie zaszkodzą zmywarce, a dzięki temu można zaoszczędzić wiele pieniędzy, które będziesz musiał wydać na specjalistów. Teraz już znasz podstawowe przyczyny pojawiającego się błędu E22 występującego w zmywarce Bosch i potrafisz na nie zaradzić.

Reklama