Rozpoczęła się jesień, a wraz z nią sezon chorobowy, trudny dla wielu osób. Większość z nas stara się unikać chorób i zarazków, dbając o takie rzeczy jak ubieranie się ciepło i mycie rąk, jednak czasem przeziębienie jest stanem nie tylko dla nas obojętnym, ale czasem nawet pożądanym. Wielu uczniów, którzy chcą uniknąć kartkówek czy sprawdzianów, ma swoje sztuczki na to, jak udawać chorobę, by nie musieć iść do szkoły, ale wywołanie choroby? To zgoła inna sprawa. Wywoływanie przeziębienia nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się nam wydawać. Czasem nawet najbardziej sprawdzone metody zawodzą, a nie chcemy przecież podejmować radykalnych kroków, które mogłyby realnie zagrozić naszemu życiu lub zdrowiu.
Wywoływanie przeziębienia nie jest niczym nowym dla osób w wieku szkolnym, toteż właśnie od nich możemy uczyć się pewnych metod i poznawać nowe sposoby. Istnieje wiele powodów, dla których moglibyśmy chcieć się przeziębić, ale nie można zaprzeczyć temu, że to osoby młode mają na to najwięcej wymówek. W dorosłym życiu sprawa wygląda o wiele inaczej, a to czy pojawimy się w pracy czy nie, ma realny wpływ na to jak będą wyglądały następne dni naszego życia. Jednak czasem decyzja o tym, by wywołać u siebie objawy choroby może nie mieć nic wspólnego z pracą czy obowiązkami, a może być za to ratunkiem w sytuacjach, w których nie chcemy się znaleźć. Ilu z nas miało rodzinną imprezę, na której nie chciało się znaleźć, lub też obiecało zrobić rzecz, bo której straciliśmy zapał; nie można się więc dziwić, że często szukamy wymówek, by móc uwolnić się od uciążliwych obowiązków.
Choroba wydaje się najlepszą z nich, a dowody na to, że nas ona dręczy są czasem niezbędne. Z całą pewnością wielu z nas nie spodziewało się tego, ta kiedykolwiek będzie musiało szukać artykułu dotyczącego tego, jak wywoływać u siebie przeziębienie, jednak mówi się, że nowoczesny problemy wymagają nowoczesnych rozwiązań, tak więc nie możemy się dziwić, że pewne potrzeby po prostu zachodzą.
Sprawdź również – Jak zrobić sobie siniaka – na nodze, ręce, szyi, twarzy, pod okiem?
Spis treści
Jak szybko się przeziębić w domu?
To, jak szybko się przeziębić w domu jest nie lada zagadką dla wielu osób, zwłaszcza w wieku szkolnym. Chociaż czasem wydaje się nam, że łapiemy choroby na prawo i lewo, bez względu na to jak bardzo się staramy chronić i dbać o nasze zdrowie, celowe przeziębienie się wcale nie jest najprostszym zadaniem. Wielu z nas nieraz wystawiało głowę przez okno w zimowe wieczory, próbując złapać anginę, czy też po prostu katar na tyle uciążliwy, by utrudniał nam życie, często kompletnie bez powodzenia.
Możemy oczywiście użyć substytutów realnego przeziębienia, postawić tylko i wyłącznie na objawy i własną grę aktorską, wywołać u siebie gorączkę chociażby jedzeniem surowego ziemniaka, lub też postawić na nieco bardziej radykalne metody, wywołując objawy grypy żołądkowej, jedząc rzeczy, których absolutnie nie powinniśmy ze sobą łączyć. Jednak nie jest to przecież realna choroba, a wywołanie jej jest o wiele trudniejsze. Jeżeli jest to plan długoterminowy, możemy sukcesywnie próbować osłabiać swoją odporność przez jakiś czas, co bez wątpienia pomoże nam w dalszych działaniach; jednak, jeśli temat dotyczy tego jak szybko się przeziębić w domu, na działania rozłożone w czasie nie możemy liczyć.
Sprawdzonymi metodami są chociażby stanie przed wiatrakiem lub wentylatorem z mokrą głową, chodzenie bosymi stopami po bardzo zimnych powierzchniach, a także przebywanie z mokrą głową na zewnątrz. Jeżeli mamy taką możliwość, możemy spróbować przebywać w bardzo chłodnych pomieszczeniach, przez dłuższą ilość czasu.
Jak szybko się przeziębić w lato?
Kiedy zadajemy pytanie o to, jak szybko się przeziębić w lato, musimy pamiętać o naszym największym sprzymierzeńcu, jakim są burze. Letnie deszcze mogą wyrządzić dużo szkody, dlatego stanie w nich przez długi czas nie jest najlepszym pomysłem dla osób, które dbają o swoje zdrowie. To jak szybko się przeziębić w lato jest zadaniem, które może być dla nas wyzwaniem, ze względu na wszechobecne ciepłe temperatury; mogą one być jednak także pomocne. Przechodzenie z bardzo nagrzanego, do bardzo zimnego pomieszczenia już nie raz okazywało się idealnym czynnikiem, który powodował przeziębienia.
Jak szybko przeziębić sobie gardło?
To, jak szybko przeziębić sobie gardło jest z pewnością przydatną informacją. Najszybszą, najprostszą metodą jest picie na zmianę bardzo zimnych i bardzo ciepłych napojów. Kiedy po niezwykle gorącej herbacie wypijemy zimny napój, najlepiej gazowany z kostkami lodu, skutki odczuwamy niemal natychmiast. Chrypa pojawia się od razu, gardło zaczyna boleć, a przy tym często pojawia się katar.
Nie zawsze uda nam się przeziębić gardło tak łatwo, jednak, jeśli będziemy wystawiać nagrzane gardło na zimne czynniki, prędzej czy później powinno się nam to udać. Odpowiedź na pytanie o to, jak szybko przeziębić sobie gardło nie jest prosta, jednak stosowanie gorących/zimnych temperatur na zmianę jest najlepszym sposobem.
Przeziębienie – jak szybko się wyleczyć?
Kiedy już wiemy jak szybko się przeziębić, wypada wiedzieć jak zwalczyć przeziębienie, a także jak szybko się wyleczyć. Przeświadczenie o tym, że w czasie choroby powinniśmy zostać pod kocem nie bierze się znikąd, bo pomaga to ocieplać nasz organizm. Warto jest też zażywać witaminy, czy to w formie tabletek, czy w formie naturalnej, jak owoce czy warzywa.
Można też ogrzewać organizm od środka, pijąc gorące herbaty czy soki, wraz z wspomagaczami takimi jak miód, cytryna czy imbir. Przeziębienie nie jest przyjemnym stanem, a to jak szybko się wyleczyć jest ważnym zagadnieniem, dlatego w aptekach dostępnych jest wiele leków i suplementów, które mogą nam w tym pomóc.