Jak zrobić sobie siniaka – na nodze, ręce, szyi, twarzy, pod okiem?

Jak zrobić sobie siniaka - na nodze, ręce, szyi, twarzy, pod okiem (1)

Postęp oraz nowoczesność jest zauważalna we wszystkich strukturach obecnych czasów. Nie tylko nowinki technologiczne mają ogromne wzięcie, przybywające do nas zagraniczne zwyczaje oraz sposoby na spędzanie czasu, na świętowanie różnych okoliczności, które u nas nie były tak popularne. Jedną najbardziej popularną okolicznością, która obchodzimy od jakiegoś czasu, jest baby shower. Kiedyś żadna przyszła mama nie miała organizowanej imprezy, na której wszystkie zebrane kobiety świętują jej stan. 

Oprócz tego święta bardzo popularne w ostatnim czasie jest obchodzenie halloween, u nas kiedyś było to święto zaduszne, wszyscy przygotowywali się do dnia spędzonego na cmentarzu z najbliższymi, których już wśród nas nie ma. Teraz organizowane są huczne spotkania młodych ludzi, którzy przebierają się za potwory, duchy oraz kostuchy. Potrzebują do tego odpowiedni strój oraz makijaż, tylko jak samodzielnie to zrobić, jak wykonać efekt krwi czy siniaki na ciele. 

Sprawdź również – wymień swoje wady podczas rozmowy kwalifikacyjnej, co mówić?

W poniższym artykule przedstawiamy najlepsze sposoby, jak zrobić sobie siniaka na nodze, jak zrobić siniaka na ręce, jak zrobić siniaka na szyi, twarzy oraz pod okiem. 

Jak zrobić sobie siniaka na nodze?

Siniaki na nogach bywają zmorą osób, które mają problem z krwią. Takie osoby bardzo się wstydzą tego, jak wyglądają ich nogi. Prawdziwego siniaka można bardzo łatwo sobie zrobić na nodze poprzez uderzenie się o coś twardego. 

Jeżeli będziecie chcieli zrobić siniaka na nodze, który będzie jedynie tylko atrapą prawdziwego bolesnego urazu, możecie zastosować niewiarygodnie skuteczny sposób. Będziecie do tego potrzebowali dwa kamienie piaskowca oraz monetę. 

Cała zabawa zaczyna się od tarcia o siebie dwóch kamieni. Potrzebny będzie wytworzony pył, który pod wpływem pocierania zacznie się wydobywać. Następnie jednym kamieniem, na którym jest więcej pyłu, należy potrzeć nogę. Na tym etapie nic się nie wydarzy. Zrobienie siniaka sobie na nodze wymaga jeszcze potarcia monetą, najlepiej 5 groszówką. Po chwili na nodze pojawi się realistycznie wyglądający siniak. Wielkość siniaka na nodze możecie zrobić dowolną. 

Jak zrobić sobie siniaka na ręce?

Siniaki na rękach czasami są potrzebne do jakiegoś spektaklu lub wystąpienia, dlatego warto wiedzieć, jaki jest sposób na zrobienie sobie siniaka na ręce bez bólu. Nikt nie lubi odczuwać bólu, zwłaszcza jeżeli ma to posłużyć jako chwilowy znak charakterystyki. 

Jak zrobić sobie siniaka - na nodze, ręce, szyi, twarzy, pod okiem (1)

Do zrobienia sobie siniaka na ręce należy przygotować, zestaw cieni do powiek oraz gąbeczkę do makijażu. Oczywiście potrzebujesz odpowiednie kolory, aby zrobić idealnego siniaka na ręce. Paleta cieni powinna zawierać odcień czarny, fioletowy oraz brązowy. W pierwszej kolejności nakładamy czarny cień w niewielkiej ilości, tak żeby zrobić jedynie poświatę. Następnie nakładamy fioletowy cień, który nada siniakowi na ręce naturalny efekt. Wszystkie kolory wklepujecie delikatnie gąbeczką. Ostatnim kolorem jest brąz, który będzie dopełnieniem efektu naturalnego siniaka. 

Jak zrobić sobie siniaka na szyi?

Siniaki na szyi mogą być okropnym widokiem. Jeżeli będziecie chcieli zrobić sobie siniak na szyi, możecie porozmawiać z kimś bliskim, aby zrobił wam tzw. malinkę, jednak to w pierwszych dniach jest czerwone. 

Kolejną metodą na zrobienie sobie siniaka na szyi jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Możecie wykorzystać do tego brązer oraz róż o zimnym odcieniu. Te kosmetyki nakładamy pędzlem do pudru sypkiego w kolejności, najpierw brązer, który nadaje efekt zasinienia, później róż nadający poświatę uderzenia oraz krwiaka. 

Jak zrobić sobie siniaka na twarzy?

Zrobienie siniaka na twarzy nie jest prostym zadaniem. Oczywiście prawdziwy siniak na twarzy nie wróży niczego dobrego, ponieważ może świadczyć o krzywdzie, jaka spotkała osobę posiadającą siniak na twarzy. 

To jak zrobić sobie siniak na twarzy doskonale wiedzą osoby zajmujące się charakteryzacją aktorów, ponieważ na planach filmowych bardzo często robione są takie znaki na twarzach. 

Siniak na twarzy jest wykonywany także na halloween, ponieważ przebranie za zombie jest popularne. 

To, jak zrobić sobie siniaka na twarzy wymaga zgłębienia większej wiedzy. Po pierwsze robicie to na twarzy, dlatego nie możecie nałożyć wszystkiego, co chcecie, po drugie, twarz jest wymagającym miejscem, dlatego zrobienie siniaka na twarzy będzie troszkę trudniejszym zadaniem. 

Do zrobienia sobie siniaka na twarzy potrzebujesz korektor, cienie, brązer, gąbeczkę, pędzle do blendowania makijażu. W pierwszej kolejności musicie nałożyć korektor w miejscu, w którym ma się pojawić siniak na twarzy. Następnie cieniami robicie lekkie konturowanie zarysu siniaka ciemnymi cieniami, najlepiej czarnym oraz brązowym. Później trzeba użyć brązera, którym konturujecie siniaka. Jeżeli wasz siniak nabierze już odpowiednich kolorów, na środek nakładacie fioletowy cień bądź róż, te kosmetyki zaczerwienią środek, który będzie odwzorowywał efekt krwiaka. 

Jak zrobić sobie siniaka pod okiem?

Do zrobienia siniaka pod okiem możecie użyć specjalnie dedykowanych farbek olejnych do twarzy. Takie produkty są stosowane przez animatorów, którzy malują twarze dzieciom. 

Do zrobienia sobie siniaka pod okiem będziecie potrzebowali te same kolory, co do zrobienia siniaka na twarzy, czyli czerń, brąz, fiolet oraz czerwień. 

Zrobienie sobie siniaka pod okiem zaczynamy od czarnego koloru, farbkę należy nakładać małymi porcjami, aby efekt nie wyszedł zbyt ciemny. Po nałożeniu ciemnych kolorów dozujecie fiolet lub czerwień.

Reklama