Jaki wybrać fotel masujący, bujany i rozkładany?

Jaki wybrać fotel masujący, bujany i rozkładany (1)

Nie od dziś wiadomo, że dobry jakościowo fotel sprzyja utrzymywaniu odpowiedniej postawy, a co za tym idzie korzystnie wpływa na nasze zdrowie i kondycję fizyczną. Na rynku pojawia się szereg różnych modeli foteli, które wyróżniają się ciekawymi funkcjami, w tym przypadku do wyboru mamy fotele masujące, bujane, szeląg, wypoczynkowe, czy rozkładane. Taki wybór przyprawia o ból głowy i przyczynia się do tego, że wybór staje się trudniejszy niż na początku oczekiwaliśmy. W związku z tym postanowiliśmy ułatwić Wam to zadanie i postanowiliśmy wytypować trzy najpopularniejsze rodzaje foteli, a następnie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości opisując dokładnie to, jakie funkcje oferuje każda z nich. W takim razie zapraszamy do dalszej części wpisu.

Jaki wybrać fotel masujący?

W pierwszej kolejności weźmiemy na tapet fotel masujący, który już samą nazwą rozgrzewa nasze umysły. Przede wszystkim fotele masujące należą do jednych z najbardziej pożądanych foteli, a to głównie wszystko przez wgląd na funkcję, jakie ona oferuje. Do największych zalet z pewnością można dodać rozwiązanie, które polega na masowaniu pleców w pozycji siedzącej. Zdaniem wielu użytkowników tego rodzaju fotela, jest to znakomita funkcja, które relaksuje i poprawia nastrój w trakcie wykonywanej pracy przy komputerze. Na platformie Ceneo znaleźć można wiele ciekawych ofert foteli masujących, które dostępne są w atrakcyjnych cenach, choć w tym przypadku należy podkreślić fakt, że dobry fotel masujący to koszt około 4000 złotych. 

Cena co prawda jest dość wysoka, natomiast funkcję jakie oferuje taki fotel z pewnością zwraca się, przecież chodzi tutaj o nasze zdrowie prawda? Warto dodać, że na rynku pojawiają się również fotele, które kosztują nawet 10000 złotych, w tym przypadku poza standardowym masażem, taki fotel wyposażony jest w szereg ciekawych funkcji, w tym m.in. poza masażem pleców, takie fotele mogą również masować uda czy nawet ręce. Wszystko zależne jest w głównej mierze od producenta.

Jaki wybrać fotel bujany?

Jak sprawa wygląda w przypadku fotelu bujanego? No tutaj z pewnością można podkreślić fakt, że fotel bujany ma zdecydowanie inne funkcje i zastosowanie, niż wcześniej wymieniony fotel masujący. Zdaniem wielu osób, fotele bujane idealnie odnajdują się w ogrodach czy nawet w tarasach, a nawet w sypialni. Na rynku znajduje się spora ilość modeli, natomiast warto zwrócić swoje oczy w stronę platformy Ceneo, aby dokładnie przeanalizować pojawiające się tam oferty, ze względu na szeroki wybór, z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Konstrukcja foteli bujanych jest różnorodna i można znaleźć takie fotele, które wykonane są ze stali, miękkiego drewna, rattanu, czy nawet ze sklejki. Główną rolę odgrywa tutaj cena. Ciekawostką jest również to, że fotel bujany jest chętnie wykorzystywany przez kobiety w ciąży podczas karmienia piersią dzieci. Chodzi tutaj głównie o to, że konstrukcja i działanie fotela bujanego korzystnie przyczynia się do samopoczucia karmiącego dziecka.

W dalszej części wpisu sprawdzimy jakie wady i zalety posiada fotel rozkładany.

Jaki wybrać fotel rozkładany?

Do tej pory przedstawiliśmy fotel masujący i bujany, natomiast jak sprawa wygląda w przypadku fotela rozkładanego, czy warto zdecydować się na takiego rodzaju fotele? Przede wszystkim wiele osób zastanawia się nad tym, na co zwracać uwagę podczas zakupu takiego fotelu rozkładanego, w związku postanowiliśmy ułatwić Wam to zadanie podkreślając na jakie funkcje należy zwrócić w pierwszej kolejności uwagę.

Fotel rozkładany wyróżnia się przede wszystkim swoją prostotą. Konstrukcja takich foteli charakteryzuje się w głównej mierze dość sporą wytrzymałością i tym, że są one odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Podczas wyboru takiego fotela rozkładanego warto skupić się na komforcie w użytkowaniu, wiele osób używa takich foteli rozkładanych do codziennej drzemki, a niektóre osoby potrafią nawet na takich fotelach przespać całą noc. W związku z tym fotele rozkładane idealnie odnajdą się a salonach, czy w sypialniach. Warto w tym celu swój wybór oprzeć na podstawie komfortu i estetyce wykonania.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, gdzie kupić dobrej jakości fotel rozkładany, możemy od siebie polecić platformę Ceneo, na której znajduje się masa ofert foteli, które są nie tylko dostępne w atrakcyjnej cenie, ale i również charakteryzują się dość dobrą jakości wykonania.

Fotele rozkładane nie będą dobrym rozwiązaniem w przypadku dostawki do biurka, natomiast może ona stanowić dobrą podstawę do czytania książek przy kominku, w zimowe wieczory.

[Materiał Partnera]

Reklama