Kostka WC na kuny pod maską – czy to skuteczny sposób?

Kostka WC na kuny pod maską- czy skuteczny sposób

Znacie może ten moment, kiedy spieszycie się na ważne spotkanie, do pracy czy do szkoły z dzieckiem, a samochód zawodzi? Nie odpala, szarpie podczas jazdy, uniemożliwiając dalszą jazdę? Powodów takiego stanu jest wiele, awaria jakiegoś modułu w samochodzie, brak płynów, czy zużywający się któryś element. Jednak są też inne powody. Bardzo często nasze auto jest świetnym miejscem bytowania zwierząt takich, jak kuny. Zakładają sobie gniazda, co w konsekwencji doprowadza do uszkodzeń poszczególnych elementów naszego samochodu. Nawet dziecko wie, że uszkodzone elementy samochodu mogą doprowadzić do wypadku. Czy kostka WC na kuny pod maską to dobry sposób?

Sprawdź również – gdzie obejrzeć serial WandaVision?

Najczęstszym lokatorem w naszym pojeździe jest małe, futrzane zwierze. Pewnie wiecie już kogo mamy na myśli. Tym uciążliwym dla nas i naszego życia stworzeniem jest kuna. Chyba nie ma osoby, która nie znałaby kuny. Z wyglądu przypominają słodkie, małe, puchate zwierze, jednak kuna potrafi nieźle namieszać w naszym życiu. Brzmi trochę abstrakcyjnie, jednak kuny często wybierają sobie na miejsce bytowania, ciche, bezpieczne i ciepłe miejsca. 

A nasze samochody, a dokładnie mówiąc miejsce pod maską, gdzie dostają się od podwozia, to idealna lokalizacja do zamieszkania przez kunę. W dalszej części wpisu sprawdźmy zatem, jakie są sposoby na pozbycie się nieproszonych lokatorów z naszego samochodu. Jest wiele teorii o kostce WC na kuny, ale czy to na pewno działa? W poniższym wpisie sprawdzimy skuteczność kostki WC domestos pod maską na kuny.

Kostka WC domestos na kuny

W takim razie, czy kostka WC domestos na kuny to skuteczny sposób? Zauważając awarie w naszym aucie, szukamy przyczyny. Niejednokrotnie nie potrafimy stwierdzić, co się dzieje. Jednak podnosząc maskę i widząc pogryzioną podbitkę mamy świadomość, że kuna wprowadziła się do naszego samochodu. Mamy wtedy świadomość, że dalsza jazda nie jest możliwa. Zastanawiamy się, jak skutecznie pozbyć się kuny z naszego pojazdu i czy kostka WC domestos to dobry pomysł na kuny? 

Kuna oprócz pogryzionej podbitki, czy kabli w samochodzie, może powodować więcej szkód. Zakładając gniazdo pod maską naszego samochodu, kuna powoli zbiera różne rzeczy i składuję je w swoim gnieździe, czyli pod elementami naszego pojazdu. W konsekwencji może powodować więcej szkód. Mamy do wyboru dwa rozwiązania, iść do sklepu i kupić specjalny środek lub użyć domowego sposobu np. kostki toaletowa WC domestos, lub sierść psa. 

Kostka WC na kuny pod maską- czy skuteczny sposób

Zatem pada pytanie, czy kostka toaletowa pod maską, to dobry sposób na kuny? Sklepy motoryzacyjne mają różne środki na pozbycie się kuny z naszego auta, ale czy będą w 100% skuteczne? Jest też kilka domowych sposobów, takich jak pukiel sierści czy kostka toaletowa WC domestos. Kuny czując zapach psa, poczują zagrożenie, ale to tylko chwilowe rozwiązanie. Sierść szybko wietrzeje.

A jak się sprawdzi kostka toaletowa domestos pod maską na kuny? To rozwiązanie jest w budżecie każdego. Sklepowe środki mogą być kosztowne i nie mamy gwarancji, że będą skuteczne. Kostka domestos na kuny jest tania i naprawdę skuteczna. Musimy umieścić ją w komorze silnika, pamiętajmy, aby była oddalona od elementów, które się nagrzewają. 

Niektórzy strofują ten pomysł jednak niepotrzebnie. Fakt, zawieszona kostka domestos w walce z kunami może wyglądać dziwnie lub śmieszne, ale najważniejsze, że jest skuteczna. Zawieszenie kostki toaletowej WC domestos na kuny rozwiąże nasz problem raz na zawsze. Jeżeli jesteście ciekawi, jak działa kostka domestos na kuny, zapraszamy do artykułu poniżej.

Kostka toaletowa pod maską

Jak działa kostka toaletowa pod maską na kuny? Zawieszona kostka toaletowa pod maską samochodu, nie jest codziennym widokiem. Dlatego przed zastosowaniem kostki toaletowej pod maską auta, pamiętajcie, aby w miarę możliwości umyć silnik. W ten sposób zmyjemy zapach, który kuna zostawiała. Kuny podobnie, jak większość zwierząt, zaznaczają swój teren. Na tym etapie musimy skorzystać, ze środka dostępnego w sklepie motoryzacyjnym, jednak jego koszt nie jest wysoki. 

Po przygotowaniu silnika, pora na umieszczenie kostki toaletowej pod maską. Dobrze jest zaopatrzenie się w dwie sztuki oraz zawieszenie kostek toaletowych pod maską po obu stronach silnika. W ten sposób będziemy mogli zostawiać kostki toaletowe pod maską samochodu na 3-4 miesiąc. Kostka toaletowa w walce z kunami wygrywa, wydzielając swój zapach, drażni receptory kun, co powoduje, że kuny się wyprowadzają.
Podsumowująca kostka WC na kuny jest skutecznym, tanim, ogólnodostępnym środkiem. Nie potrzebujemy specjalnych, drogich środków. Tak jak się mówi nie wszystko dobre co drogie. Mamy nadzieję, że nasz artykuł jest dla Was skuteczny, a problem z kunami nie będzie dla Was zbyt uciążliwy.

Reklama