Fajne wierszyki na odejście dziecka z przedszkola

Wierszyk na odejście dziecka z przedszkola

Przedszkole to jeden z najważniejszych etapów w życiu każdego dziecka. Każdy wspomina przedszkole bardzo dobrze, wracając myślami do ulubionych zabawek, śpiewanych piosenek, Pań przedszkolanek, bądź przedszkolnych wyśmienitych śniadań. Dzień zakończenia tych kilku lat spędzonych w przedszkolu jest bardzo ważny dla każdego przedszkolaka, przedszkolanki, czy także rodzica. Podczas uroczystości warto pomyśleć o wierszyku na odejście dziecka z przedszkola. Taki wierszyk może przybrać różne formy. To dziecko może przedstawić wierszyk w podziękowaniu rodzicom lub nauczycielom. Taki wiersz będzie charakteryzował się odpowiednim dopasowaniem języka do dziecka, np. częstych form zdrobnienia rzeczowników.

Przedszkolak w wierszyku na odejście dziecka z przedszkola może wspominać o przeżyciach, które mu towarzyszą razem z opuszczeniem placówki, bądź o wspomnieniach związanych z etapem przedszkolnym. Zazwyczaj takie wiersze na zakończenie przedszkola przygotowują opiekunki grup. Pamiętajmy jednak, aby język był odpowiednio dobrany do osoby, która wiersz recytuje. Wierszyki na odejście dziecka z przedszkola można znaleźć na Internecie, warto jednak włożyć w przygotowanie uroczystości trochę własnej inwencji twórczej i przekształcić wierszyk. Sposobem na to, aby wierszyk dla dziecka był bardziej do niego dopasowany można pozmieniać słowa, np. zamiast lalka, użyć słowa laleczka.

Dzięki temu odbiorca lepiej połączy sobie słowa wymawiane z osobą, która wiersz recytuje. Jeżeli przedszkolanki są zaangażowane w uroczystość zakończenia przedszkola, fajnie jakby dobrały wierszyki osobiście do dzieci. Jeżeli jakieś dziecko uwielbia bawić się na placu zabaw, dobrze jakby wierszyk, który o tym mówi, był dobrany do odpowiedniej osoby. Wpłynie to na to, że pociecha będzie się w nim czuła dobrze, lepiej go zapamięta, ponieważ może się utożsamić z wymawianymi słowami. Jeżeli chodzi o dzieci, warto pomyśleć nad tym, aby wierszyki, które przekazujemy im do nauczenia się były rymowanką. Na pewno lepiej wpłynie to na sprawność nauki wierszyka. W dalszej części wpisu podpowiemy, jak stworzyć fajne wierszyki na odejście dziecka z przedszkola.

Wierszyk na pożegnanie dziecka w przedszkolu

Co powinien zawierać wierszyk na pożegnanie dziecka w przedszkolu? Oprócz tego, że uroczystość zakończenia przedszkola jest aranżowana głównie przez dzieci, bo jest to ich święto, ważną rolę pełnią przedszkolanki. Przez cały okres przedszkola, to one opiekowały się pociechami, gdy rodzic nie mógł tego robić. Panie te, mają ogromny wpływ na dzieciństwo dziecka oraz to, jak będzie w przyszłości wspominało ten okres. Podczas uroczystości oprócz przygotowania całego programu artystycznego, przedszkolanki powinny zamienić słowo.

Sprawdź również – Życzenia i wzruszające wierszyki na Dzień Dziadka

Wierszyk na pożegnanie dziecka w przedszkolu wymawiany przez panie, może być kierowany do dzieci w podzięce za te kilka, wspólnych lat, jak i do rodziców, za zaangażowanie w życie przedszkola. Takie wiersze również można znaleźć na Internecie, jednak wiele osób decyduje się na przemowę, która jest bardzo prywatna. Jest to bardzo fajne, szczególnie z perspektywy rodzica, który widzi zaangażowanie opiekunki, jak i to, że opieka nad dzieciakami po prostu przynosiła jej przyjemność. W tworzeniu takiego wiersza warto wspomnieć o nawykach poszczególnych dzieci, sytuacjach, które w jakiś sposób zostały zapamiętane. Wzruszy to na pewno każdego, kto znajdzie się na uroczystości. Jakie fajne życzenia na zakończenie przedszkola złożyć?

Życzenia na zakończenie przedszkola

Oprócz wierszyków, warto wspomnieć o fajnych życzeniach na zakończenie przedszkola, które będą pochodziło prosto z serca. Życzenia mogą przybierać różną formę, jest to bardzo indywidualna sprawa. Często dzieci dostają certyfikat, który podsumowuje zakończenie tego etapu. Na tym dyplomie, warto pomyśleć o życzeniach, które motywują dziecko do dalszego działania, nauki, ale również zawsze przypomną o latach spędzonych w przedszkolu i wspomnieniach, do których będą mogły wracać, gdy będą starsze.

Życzenia mogą składać również rodzice, którzy na pewno są wdzięczni za opiekę nad swoimi pociechami. Przedszkolankom można życzyć dużo wytrwałości w swojej pracy, cierpliwości do dzieci, ale również czerpania z tego przyjemności i poznawania nowych, wspaniałych osób.

Reklama