Lech Dyblik – kim jest, wzrost, wiek, żona, dzieci, nie żyje, Wikipedia

Lech Dyblik - kim jest, wzrost, wiek, żona, dzieci, nie żyje, Wikipedia

Polskie filmy i seriale cieszą się coraz większą popularnością, warto zwrócić uwagę na fakt, że z roku na rok powstaje coraz więcej ciekawych i przyciągających uwagę filmów, czy seriali, a wartą uwagi produkcją jest “Wielka woda”. Wielu z nas codziennie lub co tydzień czeka na kolejny odcinek ulubionego serialu. Dzisiaj opowiemy o Lechu Dybliku, jeżeli nie wiecie, kim jest. Ile ma lat i wzrostu czy ma żonę i dzieci, czy żyje i co o nim powie Wikipedia, to przeczytajcie poniższy artykuł. Zapraszamy do dalszej części wpisu, aby poznać odpowiedź na wskazane pytania.

Lech Dyblik – kim jest?

W takim razie, kim jest Lech Dyblik? Niewątpliwie to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Ukończył Państwowa Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie i w 1981 roku zdobył dyplom aktora. Lech Dyblik swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął na deskach Teatru Narodowego, w którym występował do 1987 roku. Natomiast na dużym ekranie zadebiutował 1982 roku rolą w filmie fabularnym reżyserii Jerzego Gruzy „Noc poślubna w biały dzień”. Pomimo że często grał role drugoplanowe, mocno zapadał w pamięć. Wystąpił min w takich filmach jak „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Wesele” czy „Zemsta”. Jednak niewątpliwie największą rozpoznawalność przyniosły mu role w serialach np. „Wiedźmin” albo „Świat według kiepskich”. 

Poza filmem wielka pasją Lecha Dyblika jest muzyka. Śpiewa i gra na gitarze, wydał dwie płyty „Bandycka dusza” oraz cała w języku rosyjskim „Dwa brzegi”. Koncertował w najróżniejszych miejscach od recitali w salach koncertowych do grania w zakładach karnych oraz na ulicy. Życie zawodowe Lecha Dyblika obfitowało w sukcesy, jednak życie prywatne nie było kolorowe. Aktor przez wiele lat był alkoholikiem i walczył z chorobą. Miewał w swoim życiu chwile zwątpienia i myśli samobójcze jednak na szczęście nigdy ich nie zrealizował. Twierdzi, że doznał nawrócenia i wielką rolę w jego uzdrowieniu odegrał Bóg i wiara, która od tamtego czasu towarzyszy mi do dziś. Dzięki hartowi ducha i samozaparciu wygrał drugie życie. 

Sprawdź również – Właściciel „Dino” Tomasz Biernacki – kim jest, wiek, zdjęcie, majątek, gdzie mieszka?

Lech Dyblik – wiek, wzrost 

Polski aktor urodził się w Złocieńcu w zachodniopomorskim 30 sierpnia 1956 roku. Lech Dyblik skończył 66 lat i jak sam mówi, te lata pełne były wzlotów i upadków, ponieważ aktor zmagał się z alkoholizmem, jednak wygrał walkę i od 26 lat jest trzeźwy. Sam podkreśla, że los dla niego jest przewrotny, bo przeważnie gra postacie związane z piciem albo alkoholików, albo odwykowców. Charakterystyczny wygląd wyróżnia Lecha Dyblika na tle innych aktorów, a to za sprawą imponującego wzrostu, bo mierzy 1,92 m. Reżyserzy wspominają, że niektóre role wydawały się napisane dla aktora, bo szczupły, bardzo wysoki Lech Dyblik wpisywał się w nie idealnie.

Lech Dyblik – żona 

Kim jest żona Lecha Dyblika? Lech Dyblik ożenił się na studiach, jednak jak sam opowiada, przez wiele lat nie było to udane małżeństwo. Nie wiemy, jak nazywa się jego żona, sam Lech Dyblik opowiadając o swoim małżeństwie, nazywa ją młodą studentką rzeźby. Aktor przez wiele lat walczył z nałogiem, przez co zaniedbywał rodzinę. Małżonkowie często się kłócili. Dopiero po zerwaniu z alkoholizmem i spowiedzi, po której jak sam Lech Dyblik twierdzi, doznał nawrócenia, odkrył na nowo wartość rodziny i znowu pokochał żonę. Docenił wytrwałość i oddanie kobiety, która pomimo trudnej sytuacji była przy mężu. Teraz jest innym człowiekiem, a ich małżeństwo trwa do dzisiaj.  

Sprawdź również – Siostry Godlewskie – ile ich jest, imiona, wiek, skąd pochodzą, bez makijażu, Wikipedia

Lech Dyblik – dzieci 

Podobnie jak o żonie nie wiemy za wiele o dzieciach Lecha Dyblika, jedyna informacja to taka, że ma trzy córki. Ze względu na uzależnienie aktora jego relacje z dziećmi nie były dobre. Lech Dyblik wspomina, że córki mówiły do niego po imieniu, a słowo tato usłyszał dopiero wiele lat później. I tak naprawdę odzywały się do niego,  tylko aby dostać pieniądze. Był dla nich całkowicie obcą osobą i nie angażował się w życie rodziny. Po latach aktor nie wierzył, że będzie w stanie uratować zerwane więzi z dziećmi, ale udało się i dzisiaj Lech Dyblik ma szczęśliwą kochająca się rodzinę. 

Lech Dyblik- nie żyje 

Jakiś czas temu internet obiegła informacja, że Lech Dyblik nie żyje. Od tego momentu często można napotkać pytania o szczegóły śmierci Lecha Dyblika, jednak dementujemy plotki. Z całą pewnością Lech Dyblik żyje i ma się bardzo dobrze, jest zdrowy i aktualnie uczestniczy w wielu produkcjach. Realizuje się zawodowo jako aktor, ale także, zaangażował się w pomoc uzależnionym, opowiadając swoją historię życia. Skąd więc mogły pojawić się te plotki o śmierci aktora? Możliwe, że związane to jest właśnie z jego wieloletnią walką z nałogiem oraz z myślami samobójczymi, o których w jednym z wywiadów opowiadał Lech Dyblik. 

Lech Dyblik – Wikipedia 

Przede wszystkim platforma Wikipedia to niezwykła kopalnia wiedzy i znaleźć tam można nie tylko informacje o ciekawostkach geograficznych czy wydarzeniach historycznych, ale i również można znaleźć ciekawe biografie celebrytów i gwiazd show-biznesu. Szukając informacji o Lechu Dybliku jako pierwsza, przychodzi nam na myśl Wikipedia internetowa encyklopedia, która zdaje się wiedzieć o wszystkim. W tym przypadku właśnie tak jest. Jednak musimy naszykować się, że Lech Dyblik opisany tam jest raczej pobieżnie. Możemy przeczytać o jego dorobku artystycznym oraz wykształceniu i to chyba tyle. O życiu prywatnym Lecha Dyblika niewiele jest informacji tylko kilka pobieżnych zdań.

Reklama