Naklejka na pojazdy ciężarowe  “Angles Morts” – co to znaczy, gdzie naklejać, Wikipedia

Naklejka na pojazdy ciężarowe  “Angles Morts” - co to znaczy, gdzie naklejać, Wikipedia

Bezpieczeństwo na naszych drogach jest bardzo ważne. Każdego roku w wypadkach samochodowych ginie wiele osób, przez co każdy kraj aktualizuje swoje przepisy ruchu drogowego, aby zapewnić wszystkim uczestnikom drogi bezpieczne korzystanie podczas jazdy środkami transportu. 

Przepisy dotyczące poruszania się pojazdami nie są takie same dla wszystkich, ponieważ większość obowiązujących zasad obejmuje wszystkich, jednak kierowcy aut ciężarowych muszą pamiętać o dodatkowych wymaganiach. Tak duże oraz ciężkie pojazdy w zetknięciu z autem osobowym mogą doprowadzić do tragedii nawet przy małej prędkości. Oczywiście mniejsze pojazdy stanowią takie samo zagrożenie, jeżeli są nieprawidłowo używane. 

Pojawiające się nowe przepisy dotyczą wszystkich, niekiedy jednak opracowywane są zasady jedynie dla zawodowych kierowców aut ciężarowych. 

Angles Morts, nie każdy wie, co to jest. Nas to nie dziwi, ponieważ te słowa dotyczą właśnie prowadzących ciężarówki. Angles Morts, co to znaczy? Co oznacza Angles Morts i dlaczego jest używany w samochodach ciężarowych?

W którym miejscu powinna być naklejona naklejka Angles Morts? Gdzie można kupić naklejkę Angles Morts? Co o Angles Morts znajdziemy w Wikipedii?

Angles Morts – co to znaczy?

Osoby poruszające się samochodami osobowymi, nie zawsze wiedzą, jakie zasady obowiązują kierujących ciężarówkami oraz tirami. Z tego powodu czasami może dochodzić do konfliktowych sytuacji, ponieważ wiedza nie będzie taka sama podczas spotkania zawodowego kierowcy z osobą poruszającą się swoim osobowym autem. 

Jakiś czas temu we Francji pojawiały się nowe przepisy dotyczące kierujących tirami. Chodzi o naklejki Angles Morts. Francuskie prawo od stycznia 2021 roku wymaga takiej naklejki na każdym samochodzie ciężarowym, dostawczym oraz tirze. 

Wiele osób zastanawia się co to znaczy Angles Morts? Dlaczego zasada obejmuje tylko samochody dostawcze? 

Otóż słowa Angles Morts oznaczają martwe pole. Jest to przestroga dla wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz pieszego przed możliwym zagrożeniem. 

Co oznacza napis “Angles Morts”?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, napis Angles Morts oznacza martwe pole w samochodzie dostawczym. Takie sytuacje zdarzają się jedynie w dużych autach, dlatego nie wszyscy kierujący mają wiedzę, że kierowca tira może was nie zauważyć. 

Znaczenie Angles Morts początkowo było przyjęte jako ostrzeżenie dla wszystkich uczestników ruchu. Naklejka miała informować, że pojazd podczas wykonywania manewru cofania bądź skręcania może was nie zauważyć. Duże samochody niestety mają problem z małymi osobowymi pojazdami. 

Obecnie znaczenie Angles Morts zostało zmienione, ponieważ piesi, rowerzyści oraz osoby poruszające się samochodami osobowymi nie do końca zgadzali się z wprowadzoną zasadą. Nie zawsze chcieli godzić się z ustępowaniem pierwszeństwa dużym pojazdom. Nawet jeżeli znaki pokazywały, że pierwszeństwo ma osobówka lub rowerzysta, zgodnie ze znaczeniem Angles Morts to właśnie te osoby miały przepuścić ciężarówkę. 

Zmodyfikowane zasady znaczenia Angles Morts nakazują kierowcy samochodu ciężarowego na zachowanie szczególnej ostrożności oraz upewnienie się, że nikt za nimi nie stoi. 

Naklejka na pojazdy ciężarowe  “Angles Morts” - co to znaczy, gdzie naklejać, Wikipedia

Angles Morts – gdzie naklejać?

Po zmianach znaczenia napisu Angles Morts pojawiają się pytania, gdzie naklejać Angles Morts? Dobrze jest sprawdzać takie wytyczne, żeby później nie mieć problemów w razie kontroli. Otrzymać mandat za brak naklejki mija się z celem, ponieważ kary mogą być wysokie.

Naklejkę Angles Morts początkowo naklejano na podwoziu lub na tyle samochodu. Obecnie miejsce naklejania naklejki jest inne. Teraz Angles Morts naklejać należy na kierownicy wewnątrz kabiny. Ma to za każdym razem przypominać kierowcy, że ma zachować szczególną ostrożność podczas wykonywanych manewrów. 

Naklejka na pojazdy ciężarowe  “Angles Morts” - co to znaczy, gdzie naklejać, Wikipedia

Angles Morts – gdzie kupić?

Żaden kierowca nie chce otrzymywać mandatów oraz punktów karnych. Zwłaszcza przy obecnie bardzo zaostrzonych przepisach oraz wysokich karach. 

Wielu kierowców sprawdza, gdzie kupić naklejkę Angles Morts. 

Ogromna część z nich twierdzi, że za każdym razem sprawdzają bezpieczeństwo podczas wykonywania każdego ruchu ciężarówką, dlatego taka naklejka im nie przeszkadza. Mają świadomość, że nie każdy wie, jak działają takie auta. 

Angles Morts możecie kupić w wielu sklepach internetowych, które oferują sprzedaż naklejek. Bardzo duży wybór jest na popularnej platformie Allegro.pl. 

Angles Morts – Wikipedia

Z ciekawości ludzie sprawdzają, jakie informację są zamieszczane o Angles Morts w Wikipedii. Jest to często odwiedzane źródło informacji, dlatego wiele zainteresowanych osób właśnie w Wikipedii sprawdza treści dotyczące Angles Morts. Wiadomości umieszczane w Wikipedii niejednokrotnie pomagały rozwiać wszelki wątpliwości. 

Nasza Polska Wikipedia niestety nie zamieszcza żadnych treści dotyczących naklejki Angles Morts. Możecie jednak zapoznać się z obszernym artykułem opublikowanym przez francuską Wikipedię.

Reklama