Niemieckie OLX – przedstawiamy największe niemieckie strony z ogłoszeniami

Niemieckie OLX – przedstawiamy największe niemieckie strony z ogłoszeniami

W dobie wszechobecnego dostępu do Internetu, społeczeństwo staje się coraz bardziej wybredne i leniwe, a to wszystko dzięki technologii, która udostępnia różne rozwiązania, które sprawiają to, że można wykonywać praktycznie każdą czynność przez Internet, zaczynając od opłaty wszelkich rachunków, zamówienia specjalistów, porównania cen, wystawienia ogłoszenia i sprzedaży nieużywanej przez wiele miesięcy rzeczy. To wszystko sprawia, że ludzie mogą ten czas poświęcić na coś bardziej produktywnego, niż marnowanie go na przejazd do sklepu stacjonarnego, czy udanie się na targ.

W Polsce pojawia się wiele platform i stron z ogłoszeniami, z których korzysta setki tysięcy, jak nie miliony osób. To wszystko sprawia, że publikując na takiej platformie ogłoszenie dotyczące sprzedaży określonej rzeczy, bardzo często zdarza się, że w ciągu kilku godzin znajdzie się zainteresowana osoba, która nabędzie wystawiony produkt. Do jednych z największych stron z ogłoszeniami w Polsce zaliczyć można OLX i Allegro. Jak sprawa ma się w przypadku naszych sąsiadów, czy w Niemczech jest OLX?

Takie pytania najczęściej wychodzą z ust osób, które wyjechały do Niemiec w celach zarobkowych i będąc za granicą, nie bardzo są obeznane z tym, jakie pojawiają się w takim państwie strony z ogłoszeniami. Czy występuje niemieckie OLX? W tym celu postanowiliśmy przygotować obszerny wpis, w którym zamieścimy pewne alternatywne niemieckie OLX, które działają na zbliżonych zasadach do naszego Polskiego odpowiednika. Warto podkreślić fakt, że nie każdy zna dobrze język, w związku z tym przeglądając niemieckie strony czy platformy z ogłoszeniami, ciężko będzie dojść do ładu. Zapraszamy zatem do dalszej części wpisu.

Czy w Niemczech jest OLX?

Na wstępie warto wyjaśnić, czym dokładnie jest OLX, przede wszystkim platforma ta to inaczej zwany serwis ogłoszeniowy, który wchodzi w skład grupy medialno-technologicznej o nazwie „Naspers”. Grupa ta posiada swoją siedzibę w RPA i jest to przedsiębiorstwo o międzynarodowym zasięgu, natomiast jej serwisy i platformy ogłoszeniowe zlokalizowane są w ponad 40 krajach. W związku z tym pojawia się pytanie, które odnosi się do tego, czy w Niemczech jest OLX?

Przede wszystkim grupa medialna „Naspers”, czyli OLX posiada swoje serwisy w USA, Brazylii, Indiach, Chinach, Grecji, Holandii i m.in. w Polsce. Z kolei w Niemczech nie ma OLX, natomiast występuje wiele innych platform, które są odpowiednikami OLX.

Sprawdź również – Sieć Otvarta – opinie na forum, abonament, Internet, nadajniki, co to jest?

Niemieckie OLX – przedstawiamy największe niemieckie strony z ogłoszeniami

Niemieckie OLX – co to takiego?

Wiele osób, które przebywa w Niemczech na dorobku chciałoby normalnie funkcjonować i interesuje ich kwestia związana z tym, czy jest coś takiego jak niemieckie OLX? Wyżej wspomnieliśmy, że takowej platformy o nazwie „OLX” nie znajdziemy w Niemczech, natomiast pojawia się wiele różnych i godnych uwagi alternatyw, które są pewnego rodzaju odpowiednikami polskiego OLX.

Niemieckie OLX:

 • Do jednych z najpopularniejszych i największych stron z ogłoszeniami zaliczyć można DHD.de, czyli niemieckie OLX, które działa na bardzo zbliżonych zasadach co Polskie OLX. Z tej strony z ogłoszeniami korzysta setki tysięcy osób, przebywających na terenie Niemiec, w związku z tym znaleźć tam można wiele ogłoszeń związanych z motoryzacją, czy chociażby z nieruchomościami.

Czy poza wyżej wspomnianą stroną z ogłoszeniami, wyróżnia się również inne niemieckie OLX? Rynek niemiecki jest obszerny i niezwykle bogaty, dodatkowo jest to społeczeństwo niezwykle wybredne, a co za tym idzie obywatele potrzebują wyboru. W dalszej części jak się nazywają inna strony z ogłoszeniami.

Niemiecki OLX – jak się nazywa?

Z pewnością trafiłeś tutaj, ponieważ interesują Cię niemieckie OLX i strony z ogłoszeniami, a najzwyczajniej w świecie nie chcesz marnować czasu na przeglądanie i przeszukiwanie taki stron w wyszukiwarce. W związku z tym postanowiliśmy ułatwić Tobie zadanie przygotowując pełne zestawienie stron z ogłoszeniami, które znajdują się w Niemczech.

W tym celu postanowiliśmy wyróżnić te największe i najpopularniejsze strony z ogłoszeniami, które zyskują najlepsze opinie na forum. Wyżej wymieniliśmy stronę typu niemieckie OLX DHD.de, poza tym serwisem wyróżnia się również dwie inne, również duże platformy:

 • markt.de – jest to jedna z większych stron z ogłoszeniami, które charakteryzują się tym, że ma również funkcję podobną do Tindera, czy Badoo.

 • quoka.de – to platforma zyskująca na popularności głównie dzięki temu, że można umieścić całkowicie za darmo ogłoszenie sprzedaży. Posiada dość rozbudowany interfejs i wiele kategorii.
Niemieckie OLX – przedstawiamy największe niemieckie strony z ogłoszeniami

Niemieckie strony z ogłoszeniami

Jakie jeszcze wyróżnia się niemieckie strony z ogłoszeniami? Oczywiście strony z ogłoszeniami można rozbić na te, które służą do wymiany, sprzedaży i kupna, poszukiwania pracy, wynajmie mieszkania, czy chociażby do nauki języków. Te wszystkie funkcje można znaleźć na polskim OLX, jak sprawa wygląda w przypadku niemieckiego OLX, jakie wyróżnia się strony z ogłoszeniami?

Niemieckie strony z ogłoszeniami o pracę:

 • jobboerse.arbeitsagentur.de – niemiecka strona z ogłoszeniami o pracę, która należy do znaczącej Federalnej Agencji Zatrudnienia w Niemczech. Na stronie miesięcznie średnio pojawia się nawet do 900 000 ogłoszeń o pracę.

 • Jobleads.de – znajdują się stronie przeważnie ogłoszenia o pracę z pensją przekraczającą 50 000 euro, w związku z tym pracodawcy poszukują pracowników na niezwykle ważne stanowiska.

 • Experteer.de – na stronie znajdują się głównie ogłoszenia o pracę na stanowiska zarządcze i dyrektorów.

 • Toplanguagejobs.de – na stronie ogłoszenia o pracę dotyczą osób, które potrafią biegle rozmawiać w kilku językach, najczęściej poszukuje się tam tłumaczy.
 • Absolwenta.de – niemieckie OLX o pracę skierowane w stronę studentów i młodzieży.

 • Hoteljob-deutschland.de – niemiecka strona z ogłoszeniami o pracę w branży turystycznej i hotelarskiej.

Niemieckie strony z ogłoszeniami dotyczącymi sprzedaży i kupna pojazdów:

 • Mobile.de – ta strona z ogłoszeniami motoryzacyjnymi to gratka dla handlarzy pojazdów osobowych. Jest to jeden z największych stron poświęcony branży motoryzacyjnej, dziennie pojawia się tam kilkadziesiąt tysięcy ogłoszeń.

 • Gebrauchtwagen.de – mówi się na forum, że jest to druga co do wielkości strona z pojazdami.

 • Quoka.de – znaleźć tam można szeroką ilość dostępnych ogłoszeń zwykłych rzeczy, dodatkowo, to niemieckie OLX posiada specjalną sekcję „Automarkt”. Wadą jest to, że strona dostępna jest tylko i wyłącznie w języku niemieckim.

 • Auto.de – popularna i ciesząca się uznaniem strona z ogłoszeniami motoryzacyjnymi.

Niemieckie strony z ogłoszeniami typu Allegro czy OLX:

 • Amazon.de – tej firmy nie trzeba nikomu przedstawiać, najpopularniejsza i największa platforma zakupowa zarówno w Niemczech, jak i na świecie. Zostawia daleko w tyle Polskie OLX i Allegro.

 • Ebay.de – generująca co kwartał zyski na poziomie kilku miliardów strona z ogłoszeniami. Znaleźć tam można praktycznie wszystko, ponieważ lądują tam oferty z każdego zakątka ziemi.

 • Real.de – sklep internetowy, w którym można zrobić zakupy spożywcze online. Nazwa tej strony pochodzi od nazwy sieci sklepów spożywczych. Przeważnie wykonywanie zakupów na tej platformie charakteryzuje się szybką realizacją dostawy.

Mamy nadzieję, że udało nam się spełnić Państwa oczekiwania co do niemieckich OLX i stron z ogłoszeniami. 

Reklama