Wiedźmin 3: Sprawy Rodzinne – poradnik do zadania

Wiedźmin 3 Sprawy Rodzinne - poradnik do zadania

Misja w Wiedźmin 3 Sprawy rodzinne zostaje automatycznie rozpoczętą po ukończeniu zadania „Historia Ciri: Król Wilków”. Po dodaniu misji, warto sprawdzić dzienniczek. Dodatkowo wracając do naszego bohatera, rozpoczynamy rozmowę z Czerwonym Baronem. Nie ważne w jaki sposób potoczy się rozmowa, wnioski końcowe będą takie same. Musimy pomóc Baronowi, w tym przypadku zbadaj pozostałe wątki śledztwa w Velen, żeby znaleźć żonę i córkę Barona. W zamian za pomoc, Baron przekaże nam informacje odnośnie Ciri.

Sprawdź również – jak zdobyć darmowe spiny Coin Master?

Zadanie w Wiedźmin 3 sprawy rodzinne zaczynamy udając się z Baronem w celu przeszukania pokoi, które znajdują się na piętrze. Będąc na miejscu, należy zająć się przeszukaniem dwóch pokoi – należące do żony i córki Barona. Po wejściu na schody, skręcamy do pokoju na prawo, w tym przypadku używamy wiedźmińskich zmysłów. 

W pomieszczeniu znajduje się szafa, a w niej znajdziesz stary klucz i do tego kadzidło. Z kolei po przeciwnej stronie znajduje się komoda, a na niej list od Tamary. Dodatkowo za pomocą wiedźmińskich zmysłów odnajdziesz lalkę. Przed zakończeniem przeszukiwania pokoju, sprawdź co znajduje się w kufrze. W trakcie, Geralt wyczuje zapach, warto za nim podążyć. Za nim jeszcze wyruszysz śladami za zapachem, wejdź do pokoju, który otworzy Tobie Baron. W pokoju znajduje się świecznik, która ma uszkodzoną nóżkę, dodatkowo znajdziesz szczątki obrazu na ścianie. Po lewej stronie wisi obraz Barona i jego żony, należy zdjąć obraz, w ten sposób odkryjesz zniszczoną ścianę.

Wiedźmin 3 – Sprawy rodzinne poradnik

W dalszej części zadania Wiedźmin 3 Sprawy rodzinne, należy odszukać szafę i ja otworzyć. We wnętrzu kufra znajduje się drobny element – złamana noga od świecznika. W ten sposób nasz bohater dojdzie do wniosku, że odbyła się w tym miejscu walka. W dalszej części przeszukuj pomieszczenie i sprawdź wazon z kwiatami i drewniany filar, a na końcu sprawdź stolik, który jest umiejscowiony przy wejściu. Obok stołu zlokalizuj rozlane na podłodze wino, z substancji będzie wydobywał się zapach, należy udać się za nim i przejść do korytarza. Podczas rozgrywki i trwania misji Wiedźmin 3 Sprawy rodzinne, pamiętaj o tym, aby często korzystać ze zmysłów wiedźmińskich.

Po przejściu całego korytarza, schodzimy na półpiętro, tam znajdziesz talizman, podnieś przedmiot i schodź dalej, na niższe piętra. Na samym dole dojdziesz do piwnicy, aby otworzyć drzwi, które blokują przejście, musisz użyć klucza, który udało Ci się znaleźć w pierwszym pokoju. W pomieszczeniu znajduje się ołtarz, podejdź do niego i przyjrzyj się dokładnie. W ten sposób udało się zebrać dowody do zadania Sprawy rodzinne. Wróć do Barona, znajdziesz go siedzącego na krześle na korytarzu. W trakcie rozmowy, pokaż mu znaleziony talizman. Baron dokładnie się mu przyjrzy i zaleci, abyś udał się do Guślarza, który być może będzie wiedział coś więcej. W dalszej części zadania zbadaj pozostałe wątki śledztwa w Velen, żeby znaleźć żonę Barona.

Opuszczamy kasztel i idziemy do Guślarza, będąc na miejscu, okazuje się , że do Guślarza chcą wejść żołnierze. Po przybyciu zostajesz przez nich zauważony i podchodzą do Ciebie. W tym przypadku, standardowo w Wiedźmin 3 masz kilka możliwości dialogowych:

  • Przekupstwo w tym przypadku na nic się nie zda, dlatego, że podczas rozmowy dowiemy się, że chodzi o Edrica, czyli osobę, która leczyła się u Guślarza, jednak leczenie przyniosło negatywne efekty. W związku z tym pojawia się możliwość, aby przekazać żołnierzom, że wyleczymy Edrica i przekonujemy ich do tego, aby odeszli (potrzebujemy w tym przypadku 2 punkty sugestii). W ten sposób zdradzamy im dokładny przepis na lekarstwo.
  • Kolejną opcją jest rozwiązanie problemu za pomocą miecza. W tym przypadku będziemy walczyć z kilkoma żołnierzami naraz, dlatego warto wyposażyć się w rynsztunek szkoły kota, tutaj znajdziesz dokładny opis jak go zdobyć.

Bez względu na to, jaką opcję wybraliśmy, żołnierzy już nie ma i przechodzimy dalej do zadania Sprawy rodzinne. Idziemy do Guślarza. Po rozmowie dowiadujemy się o tym, że talizman należał do żony Barona, dodatkowo zaoferuje nam pomóc w jej odnalezieniu. Jednak przed tym, należy odszukać koZe, która uciekła. Jeżeli chcemy przejść do kolejnej części zadania w Wiedźmin 3, musimy wykonać misję – „Na ratunek Księżniczce”

Po wykonaniu misji, przechodzimy do realizacji dalszej części zadania w Wiedźmin 3 – Sprawy rodzinne. Po dostarczeniu kozy Guślarzowi, uzyskujemy dalsze informacje na temat żony Barona i córki – Tamary. W międzyczasie dowiadujemy się o tym, że poroniono i porzucono dziecko, dodatkowo zostało ono pochowane bez pogrzebu. Opuszczamy budynek i wracamy do Barona, do kasztelu Wrońce.

Po dotarciu na miejsce, idziemy do Barona, jednak po drodze zauważamy, że pali się stodoła. Kiedy będziemy zbliżać się do Barona, nagle podbiegnie do nas strażnik, który będzie błagał o to, aby uratować z budynku jego brata Oswina, rozwiązując sprawy rodzinne. Możemy się zgodzić lub go zignorować. Jeżeli zdecydowaliśmy się na pomoc, to udajemy się do stodoły, wchodzimy na piętro po dostępnej drabinie, i kierujemy się na prawą stronę. Będąc w środku, kontroluj pasek tlenu, który nam się pojawi. W tym przypadku pośpiech jest wskazany, dlatego, że bez tlenu nasza postać umrze. W budynku, należy pokonywać przeszkody. Na końcu spotkamy Oswina i kilka koni, przy ich pomocy otwieramy zagrodę.

Wracamy na główny plac, a na nim znajdziesz pijanego Barona. Po przeprowadzonej rozmowie, Baron zaczyna nas atakować, musimy w tym przypadku go pokonać na pięści. W Wiedźmin 3 w zadaniu Sprawy rodzinne walka z Baronem będzie niezwykle wymagająca. Warto używać kombinacji gardy i szybkie kontrataki. Dodatkowo warto przyjmować je na ręce, przy czym wykonuj uniki.

Walka, w zależności od poziomu trudności, które omówiliśmy wcześniej, może trwać nawet kilka minut. Ostatecznie Baron przegrywa, po tym wszystkim pojawia nam się scenka. W trakcie trakcie trwania sceny, dowiadujemy się jak naprawdę wyglądała cała sytuacja w domu rodzinnym Barona. Następnie dowiadujemy się gdzie zostało pochowane dziecko. Po tym wszystkim mamy dwie możliwości, pokonać porońca, albo zamienić go w ducha – kłobuka. Decyzję tę możemy podjąć dopiero będąc nad grobem.

Sprawy rodzinne – Poroniec

Jeżeli zdecydujemy się na to, aby pokonać porońca, warto jest się do tej walki wcześniej przygotować. W Wiedźmin 3 mamy dostępne różne oleje, które można nałożyć na oręż, w tym przypadku na srebrny miecz. Dodatkowo warto korzystać ze znaku Aksji. W trakcie walki z porońce wykonuj często uniki i odskoki, kiedy poroniec będzie szarżował. Znak Aksji stosujemy wtedy, kiedy chcemy ogłuszyć porońca. Po ogłuszeniu na kilka sekund poroniec jest unieruchomiony, warto wtedy wyprowadzić kilka mocnych ciosów.

Stosujemy podaną strategie do momentu, aż porońcowi zostanie około połowa życia, po tym czasie zacznie przywoływać upiory. Warto oddalać się od miejsca walki i eliminować upiory pojedynczo. Kiedy zlikwidujemy wszystkie zjawy, pokonujemy porońca. Pamiętaj, aby po jego pokonaniu podnieś fiolkę z jego krwią. W dalszej części zadania w Wiedźmin 3 Sprawy rodzinne, udajemy się wraz z Baronem do Guślarza. W trakcie rozmowy dowiadujemy się rytuale połączenia.

Będąc na miejscu przy ołtarzu, należy zapalić trzy świeczki. W międzyczasie pojawiać się będą zjawy, które należy zignorować, ponieważ będą się pojawiać bez przerwy, dlatego pełna koncentracja na podpalaniu zniczy. Jeżeli chcesz ułatwić sprawę, warto korzystać ze znaku Igni, aby podpalać szybciej znicze, z kolei znak Yrden spowolni duchy. Po zakończeniu rytuału odprowadzamy Guślarza do swojej chaty, po tym wszystkim skieruj się do charty rybaka. Budynek ten znajduje się obok kasztelu Wrońce, kontynuując w Wiedźmin 3 zadanie Sprawy rodzinne.

Jak znaleźć żonę Barona?

Jeżeli nie mamy zamiaru pokonać porońca, to wybieramy druga dostępną opcję dialogową. W ten sposób Baron podnosi potwora na ręce, i idzie w stronę kasztelu, aktywuje nam się kolejne zadanie w Wiedźmin 3 Sprawy rodzinne. Podczas drogi, zaczną nas atakować zjawy, które musimy wyeliminować. W trakcie potyczki używaj znaku Yrden. Z kolei, gdy poroniec zacznie być niespokojny, stosuj na nim znaku Aksji. Warto wiedzieć to, że duchy pojawiają się tylko wtedy, kiedy poroniec jest niespokojny. W ten sposób kontroluj zachowanie stworka, i gdy tylko zacznie się coś dziać używaj Akcji. Walka będzie trochę trwać, dlatego warto się odpowiednio przygotować do niej.

Kiedy dotrzemy ostatecznie na miejsce, Baron zakopuje porońca w ziemi. Podchodzimy do grobowca i należy wejść z nim w odpowiednią interakcję. Po niej zjawia się duch, naszym zadaniem jest podążać za nim. W trakcie drogi napotkamy na kilka utopców. Z kolei duch zaprowadzi nas na południe od chaty. Będąc na miejscu, sprawdź za pomocą wiedźmińskich zmysłów okolice. Na miejscu znajdziemy ślady konia, ubrania i bransoletę. Po zakończeniu przeszukiwania terenu, udajemy się na wschód od aktualnego miejsca. Po drodze natrafimy na martwego konia, i zgnilców. Zwłoki konia, należy dokładnie przeszukać. Zbadaj pozostałe wątki śledztwa w Velen, żeby znaleźć żonę Barona

Wiedźmin 3 – Krwawy Baron

Bez względu na to jaką opcję wybraliśmy w sprawie porońca, dotarliśmy do chaty rybaka, obok kasztelu. W takim razie jak znaleźć żonę Barona? W chacie znajdziesz odpowiedź. W chacie znajduje się rybak, który dokładnie opowie o żonie Barona i Tamarze. W trakcie rozmowy dowiadujemy się o tym, że Tamara, córka Barona, znajduje się u brata rybaka, który mieszka w Oxenfurcie, z kolei żonę Barona porwała bestia. Po zdobyciu tych wszystkich informacji, wracamy do Barona. Po drodze, jeżeli uratowaliśmy brata Oswina, otrzymujemy od niego 20 koron. Będąc u Barona, należy powiedzieć mu wszystko co do tej pory się dowiedzieliśmy, aby rozwiązać Sprawy rodzinne.

Jeżeli zgodzisz się na miejscu, otrzymasz od Barona 50 koron. Dodatkowo otrzymasz od niego niezbędny glejt, dzięki czemu będziesz mógł się dostać do miasta Novigrad. Po tym wszystkim Baron poinformuje nas o Ciri, a następnie aktywuje nam się kolejne zadanie w Wiedźmin 3 – „Historia Ciri: Wyścig”. Kolejna część zadania wymaga ukończenia tej misji i zadania „Panie lasu”, które z kolei aktywuje się podczas wykonywania głównego wątku fabularnego w Wiedźmin 3 „Po omacku”.

Zbadaj pozostałe wątki śledztwa w Velen, żeby znaleźć żonę Barona

Po zebraniu wszystkich informacji na temat żony Barona i córki, wracamy do Krwawego Barona. Na miejscu, po rozmowie z Baronem, poprosi nas, abyśmy odnaleźli ich przeprowadzając śledztwo. Kiedy będziemy wychodzić od Barona, przekaże on nam lalkę swojej córki, z prośbą o to, abyśmy ja przekazali Tamarze. W takim razie jak znaleźć żonę Barona?

W dalszej części zadania Sprawy rodzinne, udajemy się do miasta Oxenfurt. Docierając na miejsce, co chwilę nam zajmie, udajemy się do portowej dzielnicy. Od strony rzeczki, należy wejść do domu, w którym mieszka brat rybaka – Wojciech. Po rozmowie z nim, dowiadujemy się gdzie mieszka Tamara. Po dotarciu we wskazane miejsce, zaczynamy rozmowę z Tamarą. Dowiadujemy się od niej, że nie ma ona w ogóle ochoty wracać do ojca, dodatkowo oznajmia, że ma zamiar znaleźć żonę Barona przy pomocy osób z kultu Wiecznego Ognia.

 W trakcie rozmowy z Tamarą, wtrąci się w pewnym momencie łowca o imieniu Graden. Po wszystkim Tamara odchodzi. Przed powrotem do Barona, należy upewnić się, czy wypełniono zadanie w Wiedźmin 3 „Panie Lasu”. W trakcie wykonywania tego zadania, otrzymujemy informacje o tym, jak znaleźć żonę Barona – Annę. Po uzyskaniu odpowiednich informacji, wracamy do Barona i informujemy go o wszystkim. Po skończonym dialogu z Baronem, aktywuje nam się wspomnienie z Ciri. Po zakończeniu powyższej misji, finalnie rozmawiamy z Krwawym Baronem.

Możemy razem z nim odbić Annę, z rąk złych wiedźm, albo nie. Jeżeli zdecydujemy się na to pierwsze, aktywuje nam się zadanie „Powrót na Krzywouchowe Moczary”. Po zakończonym zadaniu w Wiedźmin 3 Sprawy rodzinne, to izby wchodzi stworzenie nazwane przez Krwawego Barona – Uma. Po zakończeniu scenki, zadanie Sprawy rodzinne dobiegają samego końca.

Reklama