Rashid Tibia – gdzie go można znaleźć, jak wykonać quest?

Rashid Quest Tibia Edron – jak zrobić?

Tibia to tytuł gry, który każdy z nas z pewnością słyszał. Tibia to jeden z najstarszych gier sieciowych dostępnych za darmo. Ten MMMORPG został opracowany pod koniec lat 90-tych przez zaledwie czterech niemieckich programistów. Ciekawostką nt. Tibii jest to, że w początkowej wersji była to niekomercyjna gra, która została udostępniona w 1997 roku. Tym samym ku zaskoczeniu autorów zyskała w szybkim tempie olbrzymią popularność, a Tibia stała się hitem w tamtych czasach, z kolei to doprowadziło do tego, że stała się w pełni komercyjnym tytułem. Obecnie gra ma system Free-to-Play, a generuje zyski poprzez sprzedaż PACC.

Tibia oferuje również kooperację z innymi graczami, dzięki temu pojawia się możliwość handlu, rozmowy na czacie, zakładanie oraz dołączania do istniejących klanów. Tibia dodatkowo oferuje szereg questów, niektóre z nich wymagają odpowiedniego przygotowania, a z kolei inne logicznego myślenia. W związku z tym postanowiliśmy w dzisiejszym wpisie omówić Rashid Quest, odpowiedzieć na pytania jak  zrobić tego questa i w jakich miejscach można znaleźć NPC Rashid.

Rashid Tibia – jak go znaleźć?

Rashid Tibia to NPC, czyli postać sterowana przez jednostkę serwera, która ma przypisaną pewną rolę. Takie postacie w grze posiadają naprawdę ogrom możliwości, zaczynając od handlu, zlecania Questów, nauczania, udzielania różnych wskazówek odnośnie samej gry, oferowania różnych usług, czy nawet można z nimi wdać się w najzwyklejszą dyskusję. Taki każdy NPC w Tibii ma przypisaną historię, którą być może będzie mógł się z nią z Tobą podzielić. Jeżeli masz zamiar rozpocząć dialog z takim NPC w Tibii, wystarczy zacząć od prostych słów kluczowych. W Tibii znajduje się mnóstwo różnych NPC, w tym przypadku skupimy się na Rashid i sprawdzimy, gdzie go można znaleźć, i jaki Quest przygotował dla graczy.

Rashid to NPC, który podróżuje po Tibii w różnych lokalizacjach w różnych dniach. Podróżuje głównie po Carlin oraz po różnych miastach Premium. Mankamentem Rashid jest to, że aby zdobyć jego zaufanie w pierwszej kolejności, należy wypełnić „The Travelling Trader Quest”. Po ukończeniu tego Questa odblokowuje się możliwość handlu. Oczywiście Rashida ciężko znaleźć, bowiem codziennie znajduje się w innych miastach.  W takim razie, jak znaleźć i gdzie jest Rashid?

  • Poniedziałek – znajduje się w karczmie Dankwart (Svargrond) w południowej części miasta.
  • Wtorek – znajduje się w karczmie Lyonel (Liberty Bay) w zachodniej części miasta.
  • Środa – znajduje się w karczmie Clyde (Port Hope) w zachodniej części miasta.
  • Czwartek – znajduje się w karczmie Arito (Ankrahmun) na północ od poczty.
  • Piątek – Rashid znajduje się w karczmie Miraia (Darashii) w południowej części miasta.
  • Sobota – znajduje się w karczmie Mirabell (Edron) w centralnej części miasta, obok depo.
  • Niedzial – znajduje się w Carlin w depo, na parterze.

Rashid Quest Tibia Edron – jak zrobić?

Jeżeli chcemy porozmawiać z Rashidem w Tibii, należy najpierw wykonać Questa dla niego. W tym przypadku, w Tibii, wykonanie określonego zadania wiąże się z osiągnięciem celu. Questy w Tibii charakteryzują się tym,  że mają pewne limity czasowe, czy nawet określoną ilość nieudanych prób przejścia. W dalszej części wpisu omówimy sobie, jak wykonać Rashid Quest Tibia i o co chodzi z Edron.

W pierwszej kolejności, jeżeli chcemy rozpocząć Rashid Quest w Tibii, należy udać się do karczmy Svarground. Po spotkaniu Rashida rozpoczynamy dialog i otrzymujemy pierwsze zadanie, jakim jest zdobycie Deer Trophy.  Po zdobyciu tego przedmiotu czekamy do wtorku, aby móc kontynuować Rashid Quest. We wtorek, zgodnie z powyższą listą, idziemy do Liberty Ray porozmawiać z Rashid.

Sprawdź również – jak zdobyć darmowe spiny Coin Master?

Po otrzymaniu wskazówki Questa, udajemy się do Willarda w Edron i wpisujemy kwestię „package for rashid” . Idziemy do Snake Eye na Outlaw Map. Niedaleko NPC znajduje się skrzynka, bezpośrednio za drzwiami z czerwoną lampką. W tym przypadku pamiętaj o tym, żeby przygotować sobie 600 wolnego CAP. Zabieram zawartość skrzynki i wracamy do Rashida wypełniać dalej Quest.

W środę udajemy się do Port Hope i prowadzimy dialog z Rahid. Kolejną częścią zadania jest to, aby udać się do NPC Miraida na Darashii. Do tego samego miejsca, w którym znajduje się Rashid Quest w piątek. Kupujemy przedmiot scarab cheese za 100gp i wracamy do Rashida. Ser jest bardzo wrażliwy i można tylko wrócić na piechotę do Rashida do Port Hope. Oddajemy ser Rashid Quest i wracamy do Ankrahmun w czwartek.

W czwartek po rozmowie z Rashid udajemy się do Abdendriel w Briasol, od niego kupujemy Fine Vase za 1k gp i wracamy do Rashida. Odczekujemy kolejny dzień i udajemy się do Darashii. Tym razem otrzymaliśmy od Rashida Questa, aby udać się do Uzgod w Kazordoon, aby stworzyć Crimson Sword. Gdy uda nam się zdobyć ten przedmiot wracamy do Rashida.

W sobotę Rashid znajduje się w Edron. Tym razem potrzebuje Goldfish Bowl. Mamy dwie opcję na zdobycie tego przedmiotu, kupić od graczy w Edron, albo złapać pod wodą w Calassa. Po zdobyciu tego przedmiotu, wracamy do Rashid i kontynuujemy Questa.  Odczekujemy kolejny dzień, tym razem w niedzielę Rashid znajduje się w Carlin. Po rozmowie z Rashidem odblokowuje się możliwość handlu z NPC Rashid. Gratuluje, właśnie wykonałeś Rashid Questa Edron!

Reklama