Wołodymyr Zełenski – rodzice, kim jest Rimma Zelenskaya?

Wołodymyr Zełenski – rodzice, kim jest Rimma Zelenskaya?

Znane i szanowane osoby mają to do siebie, że najzwyczajniej w świecie wzbudzają spore zainteresowanie wśród społeczności. Najczęściej sława uzyskiwana jest dzięki występom w różnych, widowiskowych filmach pełnometrażowych, inni sławę zyskują dzięki bogactwu i wypracowanym majątkom, natomiast do innej grupy zaliczyć można osoby działające w polityce.

Konflikt, który wybuchł w tym roku na Ukrainie sprawił, że wyśmiewany przez całą rzeszę osób prezydent Wołodymyr Zełenski stał się znaną i szanowaną osobą na całym świecie, a to wszystko dzięki swojej determinacji i zawziętości w działaniu na rzecz swojego kraju. Wołodymyra Zełenskiego tak naprawdę nikt nie znał przed tym całym zdarzeniem. Jego kariera polityczna była pełna ekscesów i znaków zapytania, w związku z tym zaraz po wybuchu konfliktu, rzesza osób zaczęła interesować się tym, kim jest Wołodymyr i jak doszedł do władzy stając się najważniejszą osobą w Państwie. Dodatkowo taka rozpoznawalność przyczynia się do tego, że ludzie zaczynają się również interesować życiem prywatnym takich osób i rodziną. W ten kwestii wiele zapytań odnosi się do rodziców, a dokładnie do tego, kim jest matka – Rimma Zelenskaya? Zapraszamy do dalszej części wpisu, aby poznać odpowiedź na wskazane pytania.

Wołodymyr Zełenski – kim jest?

W takim razie, kim jest Wołodymyr Zełenski i Rimma Zelenskaya? 24 luty obecnego roku był dla całego świata był dniem jak każdy inny, do momentu aż nie rozpoczęła się inwazja na Ukrainę. To właśnie w tamtym czasie oczy całego świata skierowały się w stronę naszych sąsiadów. Przede wszystkim jest to konflikt, który do dnia dzisiejszego odcisnął znaczące piętno na międzynarodowej gospodarce a skutki tych działań będziemy z pewnością odczuwać przez kilka kolejnych lat. Mimo wszystko wracając do Wołodymyra Zełeńskiego warto uwzględnić to, że w tym czasie wykazał się niesamowitą odwagą i sprytem.

Kim jest Wołodymyr Zełeński i Rimma Zelenskaya? Przede wszystkim Prezydent Ukrainy urodził się 25 stycznia 1978 roku i obecnie ma 44 lata. Większość osób kojarzy go m.in. z czasów kiedy był komikiem i świetnym aktorem. Przez wiele lat w ogóle nie wtrącał się do polityki, stan ten zmienił się 3 lata temu w 2019 roku. Może zszokować Was również fakt, że po zaledwie czterech miesiącach postanowił zgłosić swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach, mówi się, że główną osobą, która pchnęła Wołodymyra Zełenskiego do tej decyzji była nie tylko jego kochajaca żona, ale i również matka – Rimma Zelenskaya. Krok ten można uznać za udany, ponieważ zyskał on w tak zastraszająco szybkim tempie aż ponad 70% zaufania wśród obywateli Ukrainy. 

Co ciekawe na podstawie znanych nam źródeł, nigdy wcześniej nie przytrafiła się taka sytuacja, aby ktoś z tak niewielkim doświadczeniem politycznym zyskał w tak krótkim czasie tak wysokie notowania. Ostatnia osoba, która zyskała takie spore poparcie to Leonid Krawczuk w 1991 roku – wtedy podczas wyborów jego poparcie wynosiło aż 62%. W trakcie kandydatury Wołodymyr obiecywał wiele, głównie to, że dążyć będzie do zakończenia konfliktu na Donbasie, natomiast los chciał inaczej, a sam konflikt przerodził się w coś gorszego – wojnę. Oczywiście trzeba przyznać, że Wołodymyr pokazał się z bardzo dobrej strony, głównie przez niezwykle wysoką aktywność po wybuchu wojny na Twittrze i w różnych mediach społecznościowych, klasą pokazał swoje przywiązanie do narodu i to, że nie odpuści tej całej sytuacji.

Wołodymyr Zełenski – rodzice

Po tak wielkim rozgłosie, Wołodymyr Zełenski pojawiał się w większości znaczących krajów w salach parlamentarnych prosząc świat o wsparcie i pomoc w rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie. Jego osoba pojawiała się praktycznie na całym świecie, w ten sposób społeczeństwo zaczęło interesować się jego osobą wyszukująć informacje o jego rodzinie, rodzicach o matce Rimma Zelenskaya.

Ciekawostką o tej osobie jest fakt, że może on pochwalić się tytułem prawnika, natomiast nigdy nie pracował w tym zawodzie, a większość czasu poświęcił się rozwijaniu sztuki aktorskiej. Urodził się Krivoy Rog, a studiował w Kijowie w Instytucie Kijowskim Narodowego uniwersytetu Hetmana.

Wołodymyr Zełenski – rodzice, kim jest Rimma Zelenskaya?

Kim są rodzice Wołodymyra Zełenskiego? Jego ojciec nazywa się Alexander Zelenskaya i jest szanowaną osobą o tytule doktor, profesora Wydziału Informatyki oraz Technologii Informacyjnej. Jego ojciec może się również pochwalić tym, że piastował stanowisko kierownicze na tym samym wydziale, na którym był profesorem.

Kim jest Rimma Zelenskaya? Na to pytanie odpowiemy w dalszej części wpisu.

Sprawdź również – Premier Mateusz Morawiecki – wiek, wzrost, wykształcenie, obywatelstwo, ile zarabia?

Rimma Zelenskaya – kim jest?

Na wstępie należy zaznaczyć fakt, że o Rimma Zelenskaya i Alexandrze nie wiemy zbyt wiele. Chodzi tutaj o to, że będąc Prezydentem Ukrainy – Wołodymyr dość mocno dbał o swoją prywatność i o takie informacje dotyczące rodziny i rodziców. Odnosząc się do informacji jakie udało nam się uzyskać, Rimma Zelenskaya to była Pani inżynier i była lekarka pracująca w zakładach służby zdrowia, która obecnie przebywa na zasłużonej emeryturze. Rimma Zelenskaya, Alexander i Wołodymyr mieszkali przez jakiś czas w Mongolii przez wzgląd na to, że jego ojciec w tym samym czasie zajmował się budową zakładów górniczych i przemysłowych.

Rimma Zelenskaya jest matką obecnego Prezydenta Ukrainy, na podstawie zgromadzonych informacji ma tylko jednego syna. Urodziła się ona w 16 września 1951 roku na Ukrainie i obecnie ma 71 lat. Przede wszystkim Rimma Zelenskaya to kochająca matka, która całe życie wspierała swojego jedynego syna pod każdym względem.

Reklama