Życzenia do księgi gości na weselu – przykładowe wpisy, co wpisać?

Życzenia do księgi gości na weselu - przykładowe wpisy, co wpisać

Śluby oraz wesela z upływem czasu zmieniają swoje trendy. Kiedyś ślub kościelny był połączony z cywilnym. Dziś możemy przystąpić tylko do jednego sakramentu. Podczas ślubu kiedyś tradycje były silnie respektowane. Dziś możemy pozwolić sobie na więcej luzu. Kiedyś suknia musiała być biała, dziś kolor kreacji zależy od naszego upodobania. 

Sprawdź również – prawda czy wyzwanie pytania

Podobnie jest z weselami. Organizowane kiedyś miały swój plan, a zabawa nie mogła przekroczyć pewnych granic. Dzisiejsze wesela organizowane są nawet niekiedy bez młodej pary. Naśladowanie zagranicznych ceremonii jest coraz bardziej powszechne i praktykowane w naszym kraju. 

To samo dotyczy prezentów oraz całej oprawy wesela. W związku z tym coraz więcej par korzysta z fachowej pomocy podczas organizowania wesela. Budki do robienia śmiesznych zdjęć, konkursy dla gości, quizy dla pary młodej poruszające nawet intymne kwestie to dziś norma. 

Na weselach od dłuższego czasu bardzo popularnym akcentem jest księga gości. Dlatego poniżej opisujemy co wpisać do księgi gości na weselu, jakie mogą się pojawić śmieszne wpisy do księgi gości na weselu, przedstawimy także życzenia dla młodej pary do księgi gości. Podajemy przykładowe wpisy do księgi gości. 

Co wpisać do księgi gości na weselu?

W takim razie co wpisać do księgi gości na weselu? Uczestnicząc w weselu, często bawimy się z najbliższymi, a para młoda jest nam dobrze znana. Goście dostają podziękowania za uczestnictwo w tak ważnym dniu, jakim jest wesele. Jest to drobny, miły upominek. Goście mogą się odwzajemnić wpisem do księgi gości. 

CO takiego wpisać do księgi gości na weselu? Jednak stając z długopisem w ręku, nie zawsze wiemy, co wpisać do księgi gości na weselu. Każdy chce, aby jego wpis był oryginalny oraz dobrze się kojarzył z autorem. Słowa zdrowia, szczęścia, pomyślności są bardzo oklepane, dlatego wiele osób zastanawia się, co wpisać do księgi gości na weselu. 

Życzenia do księgi gości na weselu - przykładowe wpisy, co wpisać

Życzenia wpisane do księgi gości na weselu zostają z młodą parą na zawsze, ponieważ, podobnie jak zdjęcia, księga gości jest przechowywana w bezpiecznym miejscu. 

Do księgi gości na weselu możemy wpisać jakiś wierszyk, słowa prosto od nas, jeżeli poniesie nas fantazja, możemy nawet coś narysować. 

Wpis do księgi gości na weselu odzwierciedla również naszą relację z młodą parą. Osoby, które znakomicie znają młodych, mają cały czas z nimi kontakt, bardzo szybko stworzą unikatowy tekst. Dalsza rodzina może potrzebować więcej czasu, ale pamiętajcie, wpis do księgi gości to gest życzliwości nie wiersz pisany na ocenę. Nie rezygnujcie z tego, tylko dlatego, że nie wiecie, co napisać. 

Wpisy do księgi gości weselnych – śmieszne

W księdze gości weselnych pojawiają się także śmieszne wpisy. Pisane najczęściej przez znajomych, przyjaciół lub przez wujka, który jest duszą towarzystwa. Nie ma reguły, co napiszemy młodej parze. Ważne, aby młodzi po weselu, czytając wpisy w księdze gości weselnych, również te śmieszne mogli się dobrze bawić oraz miło wspominać relacje ze swoimi gośćmi. 

Śmieszne wpisy do księgi gości weselnych oczywiście nie mogą być wulgarne, czy obraźliwe. Decydując się na takie teksty, musimy znać poczucie humoru młodej pary.

Uniwersalne oraz śmieszne wpisy do księgi gości weselnych mogą brzmieć następująco:

  • Szanuj męża swego, bo możesz mieć gorszego, szanuj żonę swoją, bo możesz nie mieć nigdy drugiej. 
  • Jeżeli ktokolwiek głosi, że związek małżeński polega na relacji pół na pół, to, albo kompletnie nie zna kobiet lub nigdy nie uczył się ułamków. 
  • Młody mężu pamiętaj, masz zawsze dwa wyjścia, jedno to spokojne życie u boku wspaniałej żony, drugie to masz rację i zero spokoju.

Śmieszne wpisy do księgi gości weselnych nie mają jednego stylu. Ich treść zależy od naszego poczucia humoru. 

Życzenia dla młodej pary do księgi gości 

Życzenia dla młodej pary do księgi gości bardzo często przypominają osobom, które biorą ślub o momentach z ich życia, w których okazywały sobie uczucia, wsparcie oraz szacunek w towarzystwie. Czytając takie życzenia, można cofnąć się do tych wydarzeń. 

W księdze gości weselnych znajdują się także życzenia dla młodej pary na owocną przyszłość. Rodzina i przyjaciele życzą samych dobroci na nowej drodze życia. Pomimo wielu lat razem, ślub cementuje związek i życie, można powiedzieć, że zaczyna się na nowo. Po ślubie często pojawiają się dzieci, zmienia się mieszkanie. Dlatego życzenia w księdze gości weselnych dla młodej pary wskazują na tę drogę. 

W dalszej części artykułu przedstawiamy przykładowe wpisy do księgi pamiątkowej, które mogą posłużyć jako inspiracja. Nie zawsze wiemy, jak zacząć oraz co napisać w księdze gości dla młodej pary, dlatego podpowiadamy. 

Przykładowe wpisy do księgi gości

Przykładowe wpisy do księgi gości, niejednokrotnie mogą pomóc osobom, które nie do końca wiedzą, co napisać młodej parze na pamiątkę ich obecności na weselu. Jak już wcześniej wspominaliśmy, teksty mogą być śmieszne lub wzruszające. 

Najważniejsze to, aby wpisy do księgi gości, były skierowane bezpośrednio do młodej pary. 

Dla tych, którzy mają dylemat, co powinni umieścić, w swoim wpisie w księdze gości poniżej podajemy przykłady. 

  • Drogi (imiona pary młodej) na nowej drodze życia żyjcie tak, jakby jutra miało nie być. Przeszłość zostawcie za sobą, patrzcie w przód, w który wchodzicie razem. Wasza wspólna przygoda właśnie się zaczyna, początek już znacie, a dalsza droga będzie najpiękniejszą przygodą
  • Piękny dzień, piękny Pan Młody, zjawiskowa Panna młoda. Zapamiętajcie ten dzień na resztę Waszych dni. Trwajcie w zgodzie oraz szacunku, to co złe oddalcie. Aby Wasza przyszłość przyniosła same wspaniałe dni, które rozgonią ciemne chmury. 
  • Wasze wspólne życie jest już darem, wspólne cele oraz drogi, Wasza miłość będzie światłem, razem zacząć jedno życie, jak przygoda piękna w dal, w towarzystwie szczęścia.
Reklama