50 trudnych i ciekawych pytań do przyjaciela i przyjaciółki

50 trudnych i ciekawych pytań do przyjaciela i przyjaciółki

Każdy z nas w swoim życiu potrzebuje kogoś bliskiego. Nie mówimy tu o partnerze, żonie czy mężu. Mamy na myśli raczej bliską nam osobę, z którą możemy porozmawiać o wszystkim, razem przeżywać różne wydarzenia, śmiać się, jak i też płakać razem. Taką osobą jest przyjaciel

Przyjaźń jest nam bardzo potrzebna, bo jak wyglądałby nasz świat bez takich osób. Różnimy się od siebie, jednak życie osobno staje się puste. Nasze przyjaźnie często zaczynają się w najmłodszych latach i trwają do końca życia, czasami spotykamy naszego przyjaciela przypadkowo, kiedy jesteśmy już dorośli i czujemy tę więź. Taka relacja może przerodzić się w coś wyjątkowego, do tego stopnia, że nazywamy naszego przyjaciela BFF.

Sprawdź również – śmieszne pytania do prawda czy wyzwanie

Czas spędzony z naszymi przyjaciółmi jest wyjątkowy, nie potrzebujemy specjalnych atrakcji, możemy po prostu posiedzieć razem i milczeć. Najważniejszy jest dla nas wspólnie spędzony czas, a nie atrakcje, jakie możemy sobie zorganizować. Nasi przyjaciele często są traktowani jak rodzina, nie tylko przez nas, ale także przez członków naszych rodzin. Spędzają z nami święta, urodziny, ale również towarzyszą nam w trudnych momentach. Wystarczy tylko chwila szczerej rozmowy, a nasz najlepszy przyjaciel jest obok. I na tym polega przyjaźń, relacja na dobre i na złe. 

W dzisiejszym artykule opiszemy jakie pytania możemy zadać przyjacielowi, jakie możemy zadać trudne pytania, mocne pytania, jakie są pytania do bff, a jakie do q&a. 

Pytania do BFF – trudne pytania Q&A

Czas spędzony z przyjaciółmi jest niezastąpiony. Nie ma niczego lepszego, od wspólnych wieczorów, rozmów, gier, planowania wakacji oraz szczerych wyznań. Każdy w swoim życiu chociaż raz odbył sesję Q&A. Ta forma rozrywki może dostarczyć nam wiele radości i śmiechu. Możemy również odbyć trudną sesję Q&A, która jest mniej zabawa, ale z pewnością scala nasze więzi. 

Pytanie do BFF, nie zawsze są łatwe, jednak z całą pewnością odpowiedzi są szczere. W takim towarzystwie nikt nie ma tajemnic, dlatego zabawa Q&A jest świetnym rozwiązaniem, nawet w sytuacji trudnych pytań do BFF. Wieczór z Q&A oraz trudne pytania do BFF to wspaniałym pomysł, aby otworzyć się na naszego przyjaciela, bez wątpliwości czy strachu, że zostaniemy źle odebrani. Oto kilka przykładów Q&A oraz trudnych pytań do BFF:

 1. Jaki masz najbardziej skrywany sekret?
 2. Czy masz jakiś film, który lubisz, ale jest Ci wstyd się do tego przyznać?
 3. Czy zrobiłeś kiedyś komuś coś złego?
 4. W jakim wieku po raz pierwszy się całowałeś?
 5. Jaki jest Twój poziom aprobaty? Lubisz być w centrum uwagi?
 6. Gdyby nie było żadnych zakazów przez 24 godziny, co byś robił?
 7. Czy gdybyś był bogaty, zerwałbyś znajomość?
 8. Komu źle życzysz?
 9. Co chowasz w pokoju przed rodzicami?
 10. O kim fantazjujesz? 
 11. Zdradziłeś kiedyś czyjąś tajemnice?
 12. Gdybyś kogoś zabił, powiedziałbyś mi to ?
 13. Kogo boisz się najbardziej?
 14. Ile jesteś w stanie poświęcić oraz zrobić dla najbliższych?
 15. Słysząc kłamstwa o kimś, odezwiesz się, że to nie prawda?

A jakie możemy zadać mocne pytania naszej przyjaciółce, z którą możemy o wszystkim porozmawiać?

Mocne pytania do przyjaciółki

Siedząc tylko z naszą przyjaciółką, nasza rozmowa może być rozebrana z tabu. Nie musimy się wtedy martwić o wstyd czy zażenowanie. Jesteśmy same i możemy zdjąć maski, aby w stu procentowej szczerości odpowiedzieć na mocne pytania. 

Nasza wyobraźnia potrafi zasięgnąć naprawdę daleko, dlatego mocne pytania do przyjaciółki zostawiamy na takie wieczory. Zobaczmy zatem jakie mocne pytania możemy zadać przyjaciółce:

 1. Czy zdradziłabyś swojego partnera?
 2. Chciałabyś spędzić noc z kobietą?
 3. Zrobiłabyś laleczkę voodoo?
 4. Jaki jest Twój najgorszy koszmar z udziałem drugiej osoby?
 5. Skrzywdziłabyś wroga? Jeśli tak, jak?
 6. Czego we mnie nie lubisz?
 7. Miewasz napady złości, które przejadasz słodyczami?
 8. O czym najbardziej marzysz?
 9. Jaką najgłupszą rzecz kupiłaś?
 10. Jaka jest Twoja największa zaleta, a jaka wada?

Rozmawiając z naszą przyjaciółką, możemy zapytać o wszystko, co mam przyjdzie do głowy. Nie mamy wtedy żadnych hamulców, bo na tym polega przyjaźń. A co nam może przyjść do głowy w rozmowie z kolegą, zadając koledze dziwne pytania?

Dziwne pytanie do kolegi

Z kolegą nie możemy sobie pozwolić na tak dużo co z przyjacielem. Jednak zdarzają się sytuację, że koledzy podczas rozmowy dobrze się dogadują, i pytania zadawane przez kolegę są dziwne, bo sami nie wiemy, o co chcemy zapytać. Podajemy kilka przykładów dziwnych pytań do kolegi:

 1. Masz ulubiony dzień w roku?
 2. Co byś wybrał znienawidzony posiłek czy najgorszy napój? 
 3. Którego celebryty nie lubisz?
 4. Gdybyś był superbohaterem, jaki miałbyś pseudonim?
 5. Gdybyś miał być postacią serialu, jaką miałby fabułę?
 6. Jaki masz tekst na podryw?
 7. Jak nazywałoby się państwo założone przez Ciebie?

Dziwne pytania do kolegi mogą być najróżniejsze, wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz od poczucia humoru, jakie mamy. A jak wygląda nasza rozmowa z przyjacielem? Jakie pytania możemy zadać przyjacielowi?

Jakie pytania możemy zadać przyjacielowi?

Nasza rozmowa z przyjacielem może przybierać różne tory. Jeżeli dialog jest pomiędzy kobietą i mężczyzną, możemy dowiedzieć się dużo ciekawostek. Więc jakie pytania możemy zadać przyjacielowi? Podpowiadamy, jakie pytania możemy zadać przyjacielowi:

 1. Czego szuka w drugiej osobie?
 2. Jaki typ urody wpada mu w oko?
 3. Kto był jego największym idolem i dlaczego?
 4. Gdybyś miał super moc i mógłbyś ożywić jakiegoś bohatera z książki, kim on by był? 
 5. A jakie imię wybrałbyś dla siebie sam?
 6. Jak byś nazwał serial o swoim życiu?
 7. Co robisz, kiedy masz gorszy dzień?

Przyjaciela możemy zapytać o różne rzeczy, nawet o sfery zarezerwowane tylko dla mężczyzn, bo pytając o to przyjaciela, nie ma w tym niczego złego. A jeżeli pojawi się trudne pytanie? Jakie są trudne pytania do przyjaciela?

Trudne pytania do przyjaciela

Pytając naszego przyjaciela o jego zainteresowania czy też czynności życia codziennego, odpowiedzi najczęściej są proste. Jednak czasami pojawiają się trudne pytania, które kierujemy do naszego przyjaciela. Jakie trudne pytania do przyjaciela mogą paść:

 1.  Co sprawia Ci smutek?
 2. Dlaczego czasami zdarza Ci się mówić o innych źle?
 3. Czego wstydzisz się najbardziej?
 4. Ile razy byłeś w związku i dlaczego się zakończyły?
 5. Czy skłamałbyś bliską osobę po to, żeby jej nie skrzywdzić?
 6. Kto jest Twoim autorytetem i dlaczego?
 7. Jak była najbardziej zawstydzająca sytuacja w Twoim życiu?
 8. Jak jest moja najgorsza cecha?

Trudne pytania do przyjaciela nie są proste dla zadającego, tak samo, jak dla odpowiadającego, jednak są potrzebne, bo pozwalają nam się poznać z każdej strony.

Życzymy Wam samych szczerych i udanym rozmów z ludźmi, na których Wam zależy. 

Reklama