Czym wypełnić dziurę w ścianie po kołkach?

Czym wypełnić dziurę w ścianie po kołkach

Dekorując nasze mieszkania oraz domy w różnego rodzaju obrazy, półki na ozdobne bibeloty, wieszając lustra, a nawet szafki nie zawsze pod wpływem euforii towarzyszącej zmianą, nie zwracamy uwagi na zniszczenia, jakie możemy spowodować w naszych ścianach. Nawet powieszenie zegara, czy wieszaka na kurtki jest konsekwencją dziur w ścianach. 

Sprawdź również – Adaptogeny – testy, opinie, lista, co to?

Oczywiście, jeżeli nie planujemy żadnych zmian, dziury w ścianach nie są widoczne, problem się pojawia, kiedy zmieniamy wystrój naszego wnętrza i ściągamy dotychczasowe elementy, które wisiały na różnych haczykach, gwózdkach i innych uchwytach. Nasze ściany w tym momencie dosłownie szpecą nasze pomieszczenie i jedynie czego chcemy, to zakrycie dziur w ścianach.

Jednak jak to zrobić, jak zakryć dziurę w ścianie, jak poradzić sobie z dziurami w ścianie, czym wypełnić dziurę w ścianie oraz jak kleić dziurę w ścianie? To wszystko opisujemy w dzisiejszym artykule.

Łatanie dziur w ścianie 

W takim razie, jak wygląda proces łatania dziur w ścianie? Nasze domy oraz mieszkania dosyć często są narażone na uszkodzenia ścian, dziury i drobne ubytki. Te wszystkie mankamenty często robimy sami poprzez nieuwagę przy wnoszeniu czegoś, podczas drobnych zmian dekoracyjnych albo za sprawą naszych dzieci. Dziury w ścianach niestety zawsze nam towarzyszą. 

Łatanie dziur w ścianach powinno być przeprowadzone zgodnie ze sztuką. Jeżeli zabieg łatania dziur w ścianie wykonamy, nie stosując wszystkich zasad, efekt naszej pracy nie będzie zadowalający. 

Pierwsze co musimy zrobić to przygotować narzędzia niezbędne do łatana dziur w ścianach, czyli pędzel, odkurzacz, szpachelka oraz papier ścierny. Kolejny krok to oczyszczenie odkurzaczem dziur w ścianie. Pozbycie się resztek tynku jest konieczne. Następnie bierzemy pędzel oraz grunt i smarujemy nim ściany, aby nasze podłoże miało lepszą przyczepność. Ten krok wymaga więcej czasu przez fakt, iż grunt musi dobrze wyschnąć. Co warto jeszcze wiedzieć nt. łatania dziur w ścianie?

Po wyschnięciu gruntu musimy przyszykować masę do łatania dziur w ścianie i umiejętnie ją rozprowadzić we wnętrzu dziury oraz dookoła. Przy tej czynności również musimy poczekać, aż masa wyschnie. Najlepiej zostawić ja na całą noc. Na koniec naszych prac związanych z łataniem dziur w ścianie należy użyć papieru ściernego w celu wygładzenia powstałych nierówności. Tak wykonany zabieg łatania dziur w ścianie zwalczy nasz problem. 

Czym wypełnić dziurę w ścianie?

Wiemy już, jak łatać dziury w ścianie, ale czym możemy wypełnić dziurę w ścianie? Niektóre dziury są naprawdę głębokie i potrzebujemy do tego profesjonalne środki, które poradzą sobie z naszymi dziurami w ścianie.

Wypełnienie dziur w ścianie wymaga zastosowania materiałów bardziej plastycznych niż zwykła szpachla. Takie tworzywo może po pewnym czasie popękać, jeśli będzie go dużo. 

Czym wypełnić dziurę w ścianie po kołkach

W sklepach mamy duży wybór materiałów budowlanych i nie zawsze wiemy, który będzie najlepszy do rozwiązania naszego problemu. Możemy oczywiście poprosić o pomoc sprzedawcę, jednak w dużych sklepach ciężko jest znaleźć wolnego doradcę.

Aby umiejętnie wypełnić dziury w ścianie, należy użyć specjalnej mineralnej masy szpachlowej. Takie produkty idealnie wypełnią dziury w naszych ścianach, a co więcej są plastyczne i nie będą pękały po czasie. A jak poradzimy sobie z mniejszymi dziurami?

Czym zakleić dziury w ścianie po kołkach?

Pragnąc zakleić mniejsze dziury w ścianie po kołkach, zadanie będzie łatwiejsze a materiały bardziej dostępne. Nie będą nam potrzebne profesjonalne masy, choć materiały do zaklejenia dziur w ścianie po kołkach również kupujemy w sklepach budowlanych. Materiały, które zapewnią nam komfort pracy oraz załatwią nasz problem raz na zawsze, musimy dobrać idealnie do rodzaju dziury. 

Świetnym produktem do zaklejenia dziur po kołkach będzie szybkoschnąca gotowa masa szpachlowa. Drugim rozwiązaniem jest akrylowa masa, przeznaczona stricte do zaklejania dziur w ścianach. A jaką masę powinnyśmy wybrać do szpachlowania dużych dziur w ścianach? 

Czym szpachlować duże dziury w ścianach? 

Potrafimy już poradzić sobie z mniejszymi ubytkami w ścianach, teraz kolej na większe dziury w ścianach. Zobaczmy czym szpachlować duże dziury w ścianach. Do tego rodzaju dziur potrzebujemy profesjonalnych szpachlowych mas cementowych. 

Możemy również użyć masy szpachlowej na bazie gipsu. Te materiały przy szpachlowaniu dużych dziur w ścianach wykazują wysokie właściwości wiążące oraz znakomitą twardość. Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą Wam w walce z dziurami w ścianach. 

Reklama