Adaptogeny – testy, opinie, lista, co to?

Adaptogeny - testy, opinie, lista, co to (2)

W dzisiejszych czasach rosnąca technologia rozpieszcza nas nowymi możliwościami. Motoryzacja, elektronika, elektryka, bezprzewodowe sieci przesyłania danych. To wszystko poszerza nasze możliwości rozwoju oraz zdobywania coraz lepszej pracy. Jednak dynamicznie rozwijający się postęp ma również ciemne strony. Nasze środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Fabryki, duże miasta, rozwijające się firmy, czy producenci słonych przekąsek potrafią emitować różne substancje. 

W tym wszystkim cierpi nasz organizm i ciało. Nasza cera oraz ogólna kondycja poprzez smog, promieniowanie UV, również stres może ulec zmianie. Jednakże nie wszystko jest stracone. Na pomoc biegną nam nowe substancje. Dokładnie mamy na myśli adaptogeny. W dzisiejszym artykule opowiemy Wam co to są adaptogeny, jakie mają opinie, czy działają na stres, jaka jest cena adaptogenów. 

Adaptogeny – co to ?

Co to są adaptogeny i jakie pojawiają się opinie na ich temat na forum? Stawiając na większą ilość naturalnych i zdrowych produktów spożywczych oraz kosmetyków, bardzo ważne jest dla nas uczciwe podejście producentów. Jeżeli deklarują, że coś jest naturalne, ufamy im, bo bardzo chcemy w jakimś stopniu pomóc naszemu organizmowi w regeneracji i oczyszczeniu z toksyn, które zbieramy z powietrza podczas spaceru czy treningu na świeżym powietrzu. W tym zadaniu pomagają nam adaptogeny, które zyskują dość przychylne opinie na forum. 

Czym charakteryzują się i co to są adaptogeny? Adaptogeny są fenomenalnym odkrycie co ważne adaptogeny to odkrycie z lat 40 XX wieku. Zaskakujące prawda? Adaptogeny zostały odkryte przez rosyjskiego naukowca Mikołaja Lazareva. To właśnie Mikołaj zbadał i przygotował adaptogeny do dalszych szczegółowych badań. 

Słysząc, jednak termin adaptogeny co Wam przychodzi na myśl, jakie pojawiają się opinie na forum? Z pewnością jakaś substancja wspierająca nasze geny. I słusznie. Adaptogeny to substancje w stu procentach pochodzenia naturalnego, które zyskują pozytywne opinie. Rozkładając na czynniki proste adaptogeny, są to substancje czynne, wspierające nasz organizm w walce z zanieczyszczeniami dzisiejszych czasów. Co ważne adaptogeny pomagają nam walczyć ze stresem. 

Dla wielu osób adaptogeny na walkę ze stresem mogą być eliksirem. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób adaptogeny walczą ze stresem, i co wskazują opinie klientów na forum.

Adaptogeny – na stres

Stres w naszych czasach jest oceniany jako choroba cywilizacyjna. Pośpiech, natłok obowiązków, walka o stołki w pracy to wszystko wpływa na nasze zdrowie, a jednocześnie zwiększa poziom stresu. Możemy sobie z nim radzić na wiele sposobów, jednak, po co stosować leki, które mogą wpływać na nasze nastroje, mogą nas otępiać. 

Dlatego przedstawiamy Wam adaptogeny na stres. Rewolucyjny środek, który ma wiele do zaoferowania. Przekonajmy się zatem co kryją w sobie adaptogeny i dlaczego w walce ze stresem adaptogeny są polecane. 

Stres może być nasilany przez inne czynniki, taki jak infekcje, bakterie, które krążą dookoła nas, promieniowanie UV. Nasze samopoczucie spada, a poziom stresu w organizmie rośnie. 

Wg opinii na forum, adaptogeny w walce ze stresem z ogromnym powodzeniem rozpoznają w naszym ciele wszystkie wymienione powyżej czynniki. Po rozpoznaniu problemu w naszym organizmie adaptogeny podejmują walkę, a przez fakt, iż adaptogeny są w stu procentach pochodzenia naturalnego, mobilizują nasz organizm do sprawnej walki z zagrożeniami. 

Dodatkowo adaptogeny efektywnie regenerują nasz organizm, co skutecznie wycisza nasze ciało i zmniejsza poziom stresu. Należy jednak pamiętać o tym, aby przed stosowaniem takich preparatów skonsultować się z lekarzem i poznać jego opinie. 

W dalszej części wpisu zapoznajmy się zatem głębiej z występowaniem substancji czynnych w adaptogenach oraz jaką funkcję spełnia kortyzol. 

Adaptogeny – kortyzol

Adaptogeny fantastycznie sprawdzają się w walce ze stresem. Jest to udowodnione, zbadane i potwierdzone. Stres dzielimy na dwa rodzaje psychiczny oraz społeczny. Jednak za oba odpowiada ten sam czynnik – kortyzol. To właśnie kortyzol jest powszechnie nazywany hormonem stresu. 

Adaptogeny sprawnie obniżają poziom kortyzolu w naszym organizmie. Podobnie jak sprawnie wyrównują poziom adrenaliny. 

Adaptogeny potrafią w inteligentny sposób rozpoznać nadmiary i niedobory składników mineralnych, oraz substancji czynnych w naszym organizmie. 

Kortyzol może wywołać wiele niepożądanych skutków w naszym ciele dlatego adaptogeny rozpoznają kortyzol i z powodzeniem go obniżają. 

Sprawdźmy zatem, jaka jest lista adaptogenów.

Adaptogeny – lista

Poznając adaptogeny warto jest zapoznać się z listą adaptogenów, która jest wyjątkowym zestawieniem. 

Jako pierwsza pozycja na liście adaptogenów to szczodrak krokoszowaty. Jego cudowne zastosowanie to budowa naszej tkanki mięśniowej, dzięki wysokiemu stężeniu fitosteroidów. Dodatkowo podnosi jasność umysłu, koncentrację, funkcję rozpoznawania oraz może pomóc w podwyższeniu inteligencji. 

Następna pozycja na liście adaptogenów to schizandra. Fenomenalne zastosowanie niczym z bajki, dodatkowo cieszy się dobrymi opiniami na forum. Schizandra podnosi poziom szczęścia w naszym organizmie. Dodatkowo oczyszcza go z toksyn oraz obniża poziom stresu.

Kolejna pozycja na liście adaptogenów to ashwagandha. Ta substancja jest zalecana dla osób aktywnych fizyczne, poprawia sen, jest fantastyczna dla układu odpornościowego i nerwowego, a co najważniejsze świetnie wpływa na układ hormonalny. 

Dalszą pozycją na liście adaptogenów jest korzeń maca. Ten składnik adaptogenów poprawia ogólne samopoczucie, jednak ważniejszą funkcją jest wspieranie gospodarki hormonalnej u kobiet. Jest niezastąpiony w walce z objawami menopauzy oraz pomaga w staraniach o dziecko. 

Następnie na liście adaptogenów mamy różeniec górki, który z powodzeniem zastępuje kawę. Dodaje energii, walczy z objawami depresji, jest stosowany przy alergiach oraz wykazuje właściwości przeciwnowotworowe.

Ostatnia pozycja na liście adaptogenów to gotu kola. Świetnie sprawdza się u osób, które mają problemy z koncentracją oraz poprawiają pamięć. Gotu kola podobnie jak inne adaptogeny pomagają w walce ze stresem. Ponadto przyspieszają gojenie się ran oraz wspiera działanie układu krwionośnego. 

Znając już zastosowanie oraz listę adaptogenów sprawdźmy, jakie mają opinie.

Adaptogeny – opinie

Opinie na forum o adaptogenach dosłownie zapierają dech! Ich właściwości pomogły wielu osobom w walce ze stresem, przewlekłymi chorobami, w infekcjach oraz w alergiach. Adaptogeny opiniowane na forum są jako fenomenalne oraz bezpieczne substancje. Dodatkowo ich naturalny skład pochodzenia roślinnego może być stosowany przez każdego, niezależnie jaką dietę utrzymuje. 

Adaptogeny, mimo że zostały dawno odkryte, teraz są poznawane głębiej i zbierają wzorowe opinie. 

Adaptogeny – forum

Na forach dyskusyjnych adaptogeny są dosyć popularne. Osoby, które je stosują lub stosowały, dzielą się swoimi doznaniami. Opisują swoje historie, pokazują jak adaptogeny pomogły im w walce z chorobami, schorzeniami oraz dolegliwościami cywilizacyjnymi. Forum jest dosyć wiarygodnym miejscem, ponieważ osoby wyrażające swoje opinie, piszą prawdę. Adaptogeny na forum mają świetne opinie. 

A Wam jak podobają się adaptogeny,  które są fantastycznymi substancjami.

Reklama